» »

3d filmi

3d filmi

simnov ::

Dve vrsti 3D tehnologij: anaglifna in polarizacijska
Pri poustvarjanju prostorske globine - 3D, se uporabljata dve metodi:

* anaglifna metoda izkorišča hkratno prikazovanje dveh polpodob v kontrastnih barvah. Gledalec z uporabo očal z rdečim in modrim stekelcem doseže, da s posameznim očesom vidi le ENO od dveh polpodob, obe pa možgani združijo in tako ustvarijo "PRIVID" večrazsežnosti (3D). Rezultat je slika, ki ji manjka ostrine in barvnega kontrasta, gledalca pa pogosto mučijo glavoboli ali vrtoglavica.


* pri polarizacijski 3D tehniki se polpodobi, ki ju projektor pošilja na platno, razlikujeta v smeri polarizacije svetlobe. Očala so v resnici par pravokotno postavljenih polarizacijskih filtrov: vsaka leča prepušča določen tip polarizirane svetlobe (eno stekelce prepušča horizontalno, drugo pa vertikalno polarizirano svetlobo). Tako spet vsako oko "vidi" samo eno od polpodob, možgani pa poustvarijo 3D, globinsko stereopodobo.


No jaz imam anaglifna in mi odlično delujejo z shrek 3d in igre z nvida 3d stereo so res kul.Sem pa poskusil veliko 3d filmov , ki spolh ne dajo 3d učinka z amaglifnimi očali zato so ti filmi verjetno za polarizacijska očala. Mene zanima ali sploh lahko uporabljaš polarizacijska očala (v xpandu) doma na lcdju.

Genetic ::

Ne. Sem imel polarizacijska soncna ocala, in ce si jih vrtel pred LCD zaslonom, si spreminjal prepustnost do 0%.

WiLd_WiNd ::

ne razumem kaj si hotel povedat....
The best way to predict future is to create it =)

Matev ::

polarizacijska očala

tu mislim da potrebuješ posebno platno na keterem je svojna slika

WiLd_WiNd ::

oh pa ne samo to... v jokerju je bil enkrat en zeloooooo obširen članek, mislim da uporabljajo celo več kamer.... =)
The best way to predict future is to create it =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3-D monitor

Oddelek: Zvok in slika
201425 (982) Blazz
»

3D v Tušu

Oddelek: Loža
111350 (899) Okapi
»

Gledanje 3d filmov doma

Oddelek: Zvok in slika
165591 (5181) Senitel
»

Zalman predstavil 3D monitorje

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
173764 (2915) Matev
»

3d očala??

Oddelek: Znanost in tehnologija
83716 (3411) tx-z

Več podobnih tem