» »

Kateri netbook?!

Kateri netbook?!

««
42 / 45
»»

darkkk ::

http://www.cyberport.de/notebook-und-ta...

Tole je 333€, vprašanje pa kako je s pošiljanjem v slovenijo.


PS. če rabiš "isto" stvar v malo bolj "jajc" verziji, lenovo s205 je po specifikacijah isti, razen mat ekrana, hitrosti diska ter baje kvalitete izdelave, ampak ga nisem držal v rokah, tko da ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkkk ()

spirit ::

Ok ohišje je pri E325 precej boljše, tipkovnica je enaka, sem uporabljal oba in sta oba vredu, mi je bolj všeč E325 zaradi matiranega zaslona. Velika slabost E325 pa je po mojem da so mu iz neznanega razloga dali 7 mm disk, kar pomeni nekoliko težjo nadgradnjo na SSD, vendar intelov 330, ki mu odstraniš pol ohišja paše notri ko ata na mamo :D. Oba E325 in s205 sta za svoj denar zelo OK zadevi.

bajsibajsi ::

AlienRR je izjavil:

Zanimivo, niso vedno Nemci cenejši.

jacob-computer - 392€ (+ poštnina)

computercenter - 390€


Ce je verjeti specifikaciji, je SLO celo boljsi, ker ima hitrejsi disk. Skoda da x121e nima take cene, kot jo ima s205. :)

@spirit
Crucial M4 7mm razlicica ima enako ceno kot klasicni M4 9mm SSD.

medenko ::

sej imate nekaj ultrabookov

Acer UB M3-581TG i3/4/500/W (NX.RYKEX.027)

MrStein ::

A je kaj podobnega kot X121e, le z USB3?
(šment, vedno ena malenkost zmanjka)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

alphasaphir ::

MrStein je izjavil:

A je kaj podobnega kot X121e, le z USB3?
(šment, vedno ena malenkost zmanjka)

Lenovo ThinkPad Edge E130

medenko ::

tudi e330 zgleda zanimiv.

e130 je predrag 500EUR + ptt pa si na 550EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

MrStein ::

e330 je še dražji...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

alphasaphir ::

Ja ne vem predrag, pregrd, preveč iz tujine, preveč HP, premalo ASUS.

Pogoj od Mr.Stein je bil: podoben x121e in z usb 3.0

Beri!

Še pomnite cene x121e na začetku? History repeating.

Jerry000 ::

Js sm mal razmišlau...imam sicer MSI Wind U100 Netbook. Ampak nekako razmišljam o zamenjavi z Google Nexus 7 tabom. Ubistvu netbook uporabljam bolj za net pa kake filme. Sploh uporabljam če grem kam na potovanje. Tab se mi zdi bol mobilna naprava za te stvari kot tale netbook. Ampak še nikoli nisem imel opravka z tablicami. Se lahko na tablic ureja word dokumente(z urejanjem ne mislim konkretnega dela). So tablice uporabne? Sploh me mika ker je zlo poceni zadeva tale nexus 7. Ampak druga stran pa je, če se sploh splača tablico nabavlat če imaš v lasti katerega od Galaxy S2, S3, Note, ali ker drugi močen smartphone

MrStein ::

alphasaphir je izjavil:

Ja ne vem predrag, pregrd, preveč iz tujine, preveč HP, premalo ASUS.

Pogoj od Mr.Stein je bil: podoben x121e in z usb 3.0

Beri!

Dvojno ceno jaz ne smatram za "podobno".

Z drugimi besedami: 300 EUR za en USB3.0 port je preveč. Veliko preveč.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

alphasaphir ::

Si videl, da je drugačen procesor, grafična, matična in ni razlika 170€ btw (330€ vs 500€) in ne 300€ (oz. kje dobiš x121e za 200€=?) samo v USB3.0? Moj odgovor je pa bil namenjen adapipiki, pardon nisem jasno nakazal. Ampak pogoj je bil PODOBEN in ne v istem cenovnem razredu. Meni se zdi dovolj podoben za predlog. Mala poraba, boljši porcesor ampak zato slabša grafika kot v 121e.
Pentium 977 2x 1.40GHz ULV o 4096MB o 320GB o kein optisches Laufwerk o Intel HD Graphics (IGP) o 3x USB (1x USB 2.0, 2x USB 3.0)/Gb LAN/WLAN 802.11bgn/Bluetooth 4.0 o HDMI o 4in1 Card Reader (SD/MMC/MS/MS Pro) o Webcam (1.0 Megapixel) o 11.6" WXGA non-glare LED TFT (1366x768) o Windows 7 Home Premium (64-bit) o Li-Ionen Akku (6 Zellen) o 1.50kg o 12 Monate Herstellergarantie (Einsendung)


Kolikor vidim, pa je tudi tebi predrag in sem zato napisal, da bo treba počakat da cena pade. Sigurno bo. x121e je stal 500 ko je prišel ven. Je pa še vedno zelo dober za ta denar!

bajsibajsi ::

x121e z e350/450 je stal slabih 400 evrov v tujini, ko je prisel ven. In to ceno vec ali manj se vedno drzi. Je pa smesno, da trzisce v cca. pol leta ni zmozno ponuditi konkurencen netbook s primerljivo ceno; Asus 1215b (in se kaksna redka izjema) je bil podoben.

alphasaphir ::

Res je, sem šel preverit in imaš prav. Skoraj 400€. Zdaj pa 330€. Moja napaka.

Ampak še enkrat e130 je torej 110€ dražji, kot ko je bil x121e nov, oziroma 170€ trenutno. In ne 300€. Drugo pa je, da ni razlika SAMO v usb3.0.

e130 je predrag 500EUR + ptt pa si na 550EUR.

adapipika: odgovarjal sem nekomu, ki ni podal cenovne omejitve. Verjamem, da je VSE predrago. ptt pa bo treba poiskat drugo trgovino, ker 50€ je za en netbook PREVEČ, ali se znajt drugače ali pa kupit v sloveniji in plačat pač 100€ več za računalnik in 20€ manj za poštnino.

MrStein ::

Ja, ampak jaz iščem, le USB 3.0.
Saj potem lahko kupim ultrabook za "jurja" in dobim še oh in sploh feature-jev. To sploh ni problem. ;)

Rabim netbook kot omenjen, le z USB 3.0. In to ne za 50% višjo ceno. (in če takega ni, ga pač ne bom kupil. Ni panike.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

polde66 ::

Kupil sem Lenovo S205 2 gb ram, 320 disk in grafična 6320, procesor E450, brez sistema.Cena na Amazonu 269, s poštnino do mene 280 eur v dveh dneh. če bom rabu še eno palčko rama 2 gb bom odštel še 14 eur. hm, nisem glih in, ampak out pa tud nisem. Hočm rečt za to ceno dobiš velik. Bojim se pa novejših komponent v novejših verzijah, da bodo v primerjavi z zdejšnjimi dražji saj bodo vgrajevali verjetno not SSD diske, ki bodo ceno malce polepšali. Kar se mene tiče se mi gre predvsem za P/P in ne za hitech. Bojim se da bodo spodnji razred enostavno preskočili.
polde

bajsibajsi ::

Ta s205 ima res dobro ceno. Samo ko primerjam s205 vs x121e, prvi nekako izgubi moznost nakupa. :)

Polde, a ves kako je v primeru uveljavljanja garancije?

grizl ::

Ali mi lahko kdo pove kateri model SSD-ja (glede debeline) bi lahko vgradil v Lenovo ThinkPad x121e. Kako je z nadgradnjo nemških Win 7 v slovenske (mogoče samo Slo language pack ).

AlienRR ::

AlienRR je izjavil:

Potem bom vrjetno kar Lenovo ThinkPad x121e vzel. :)

Hoj! Hvala vsem udeleženim za pomoč.;) Zdaj en dan samo še skočim ponj.8-)
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

polde66 ::

Garancija je eno leto tako kot pri nas, v primeru da se kaj zgodi me stane 8 evrov in pošljem na Amazon. Nisem se pa pozanimal kako bi bilo če bi zadevo popravljali pri nas, verjetno bi šlo tudi skozi(predvidevam)
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

lopov ::

grizl je izjavil:

Ali mi lahko kdo pove kateri model SSD-ja (glede debeline) bi lahko vgradil v Lenovo ThinkPad x121e. Kako je z nadgradnjo nemških Win 7 v slovenske (mogoče samo Slo language pack ).


Vgradiš lahko 7mm, se pravi tanjše SSD. Modelov ne vem na pamet, isti model lahko obstaja v obeh debelinah (debeleši=običajni so 9mm).

Jazikovni paket lahko namestiš le na Ultimate verzijo, za vse drugo je potrebna nova namestitev. Lahko pa poskusiš s programom Vistalizator, menda deluje.

grizl ::

lopov, hvala:)

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

polde66 ::

Tole ja
polde

JohnnyDark ::

Zivjo,
Aspire one, ki sem ga davno kupu v Grazu za 300 EUR :)), je imenitno oddelu svoje; mi je pa padu s postle in se je ekran skreku tako, da ga pol dela, pol pa ne :)))
Iscem zamenjavo, ki jo bom rabil za naslednje:
- gledanje streamov (tekem) na zastonjskih WIFI-jih po kaficih
- pisanje postov po forumih + skype, mail etc.

To je to: brezhiben WIFI, surfanje in OK baterija. Naj bo cim manjsi, zlahka prenosljiv. Baterija naj zdrzi vsaj 3 ure (pomembno) na full uporabo, da ne rabim takoj skakat okol in iskat elektriko.
Imam majhne zahteve, ni pa mi problem dat recimo 500 EUR ali celo malo vec, ce obstaja OK stvar.

Imate kak predlog? Hvala vnaprej.

darkkk ::

Odločit se moraš, ali bi rad 10" ekran ali 11.6" ali še kaj več.

Vsaj v razredu 11,6" so p/p winnerja Lenovo X121e ter S205, ki bi morala služit tvojim namenom več kot zadovoljivo. Po specifikacijah je podoben tudi asus 1215b. Med njimi najdražji je x121, v nemčiji ga dobiš za 330EUR, v slo za 390EUR. Baterija mirno drži 6+ ur, dokler srfaš ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkkk ()

Karen ::

Za tistega ki bi rad X121e z USB 3.0: mislim da so najavili x131e, ki naj bi imel dva usb 3.0 in enega 2.0:
http://www.theverge.com/products/thinkp...
Ne vem pa če se ga že dobi in koliko stane, je pa ful podoben x121e. Če ti ta podatek kaj pomaga...

JohnnyDark ::

najrajs 10''.
v glavnem rajs 10'' pa cetud mal drazji... kot pa vecjega (tezji, tezje prenosljivega) in povprecenega.
mogoce sem se nerodno izrazil z "male zahteve". ne iscem krs.
ampak ne vem, ali med 10'' size kaj dobrega (do 500, 550 EUR) obstaja.
Skratka, 100 EUR gor/dol ni problem. Ajde, ne bi ravno dajal 990 EUR za zajebancijo na Wifijih :)

Anyway, hvala za odgovore...

darkkk ::

Kaj pa tablice? Just askin (načeloma si jaz s tablico nimam kaj pomagat), ampak mogoče bi kak asus transformer ustrezal tvojim željam.

Drgač pa neki asus eee 1015b, glej da ma nov proc (bodisi amd e350, e450 ali bolje) oz. intel + nvidia ION in mora bit do 350€ in je to to.

(drgač, x121e je "enako prenosljiv" kot kak asus z 10" ekranom, vsaj kolikor s sodelavci to gledamo. Za občutek, v sleevu je 12" veliko kot 3-4 A4 zvezki na kupu).

JohnnyDark ::

ja ja, sej dans sem pogledal par stvari v zivo v harveyu:
en kup 10'' asusov eee (itd., stvari z 1GB rama), pa transformerja (tolk da se ne prekucne z lahko tipkovnico).
ce bom sel na 500-600 eur (namesto teh 300-350), bom verjetno vzel nek karseda prenosljiv (majhen) laptop z DVD-pekacem.

Hvala vsekakor za odgovore...

Zorro ::

kmetek je izjavil:

z vistalizatorjem zjebeš licenco.


Ne vem, če to ravno drži. Pred časom sem z vistalizatorjem menjal jezik na Windows 7 Home Premium, pa posodabljanje sistema deluje brez težav.

bluefish ::

V nekaterih primerih znajo biti težave z aktivacijo oz. licenco.

Zorro ::

Jezik sem zamenjal, ko sistem še ni imel nameščene nobene posodobitve, nato sem namestil SP1 prek update-a in sedaj se sistem že nekaj mesecev posodablja brez težav. Enako sem naredil na netbooku od kolega in tudi ta nima nobenih težav. Očitno imam malce tudi srečno roko. :)

MrStein ::

Licenco si kršil. Enako kot z raznimi WGA killer-ji. Če update še dela ali je nekaj čist drugega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JohnnyDark ::

a se kje da vzet recimo Asus 1025C(E) v lj, pa da ne bom caku 15 dni? Smesne so te nase trgovince... Cez 15 dni bom u afriki.

SLO_Matej ::

JohnnyDark je izjavil:

a se kje da vzet recimo Asus 1025C(E) v lj, pa da ne bom caku 15 dni? Smesne so te nase trgovince... Cez 15 dni bom u afriki.

Imajo, imajo na zalogi: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/pren...

medenko ::

MrStein ::

A pride ta teden kaj novega v trgovine? Čez teden grem na dopust, tako da mi pozneje ne pomaga.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

novsco61 ::

Iščem in iščem in v Slo ne najdem nič pametnega:

- vsaj 2GB Rama
- 10,1"
- dual core procesor
- lahek (manj kot 1,5 kg)
- cena do 350 €
- Windows starter angleški ali slovenski

A je to res utopija ali pa ima kdo kakšno idejo kje zadevo kupit ?

mtosev ::

jaz ti priporočam nekaj takega http://www.mimovrste.com/artikel/275047...
je malo dražje samo se izplača. 4gb rama, 11'6 lcd, i3 cpu, windows 7 home premium, 1,4kg, 500gb hdd,usb 3
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darkkk ::

http://www.computercenter.si/computerce...

s205 je manj od 350, je pa malenkost večji.


Tle jih imaš pa miljavžnt:
http://www.mlacom.si/prenosniki-in-opre...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkkk ()

RejZoR ::

Matr je folk čuden. Lenovo S205 prodajam za 50 EUR ceneje kot je v katerikoli slovenski trgovini, gor ima še 2,5 leta Se Zgodi zaščite pa folk stoka in joka ter ponuja same glupe zneske. Glede na to da je original zapakiran mi res ni jasno od kje folk pričakuje, da bom spustil ceno za ne vem, 100-150 EUR. Halo!? Sej nisem dobrodelna ustanova. Ga potem raje podarim babici or something heh...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bajsibajsi ::

..ja al ga mas pa se par let v skatli. :) Dokler ne bo vredn 50 evrov.

Verjetno enostavno nihce ni pripravljen placati taksno ceno za 2nd hand s205. Sploh glede na to, da za 60 evrov manj dobis iz trgovine (z razliko kapacitete HDD in OS). Itak bi jaz npr. HDD takoj vrgel ven v zamenjavo s SSD. Ali pa v SLO kupil novega x121e za 390 evrov. Kdo ti bo pa placal 400 evrov, po tem ko je bral tvoje teme o netbooku; pa cetudi gre za povsem drug netbook. :)

polde66 ::

za mojega novega S205 sem dal 280 s poštnino. 8-)
polde

bajsibajsi ::

polde66 je izjavil:

za mojega novega S205 sem dal 280 s poštnino. 8-)


Ce bi bil to x121e bi ti takoj zatezil, da mi pomagaj narociti z Amazona. :)

novsco61 ::

darkkk je izjavil:

http://www.computercenter.si/computerce...

s205 je manj od 350, je pa malenkost večji.


Tle jih imaš pa miljavžnt:
http://www.mlacom.si/prenosniki-in-opre...



S205 bi bil, pa pride z Windowsi čez 400 €. Hoče met pa človek, za katerega kupujem, originalne.

Mlacom majo večina 1GB RAM na matični, ni nadgradljiv.
Takega, ki ga iščem, ni.

RejZoR ::

bajsibajsi je izjavil:

..ja al ga mas pa se par let v skatli. :) Dokler ne bo vredn 50 evrov.

Verjetno enostavno nihce ni pripravljen placati taksno ceno za 2nd hand s205. Sploh glede na to, da za 60 evrov manj dobis iz trgovine (z razliko kapacitete HDD in OS). Itak bi jaz npr. HDD takoj vrgel ven v zamenjavo s SSD. Ali pa v SLO kupil novega x121e za 390 evrov. Kdo ti bo pa placal 400 evrov, po tem ko je bral tvoje teme o netbooku; pa cetudi gre za povsem drug netbook. :)


Second hand, pravi K če je original zapakiran, gor je še orignalni Lenovo pečat, kar je isti drek kot iz trgovine. Garancije pa dobiš še za par mescev več. Torej kako si lahko kakorkoli na slabšem kot če kupiš v štacuni?

Kar pa se tiče mojega ranta, mislim da je vseen drek. Ok, očitno imam ful specifično lokacijo, da wireless ne dela, drugale bi imel mass scale recal tega modela, pa ne pomnim nič takega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

polde66 ::

polde

darkkk ::

Jah, če hoče originalne winse, pol naj gre v hofer kupit, ker je to edina pocen opcija najbrž :)

Aphanisis ::

Po vseh prebranih postih, bi si dovolil sklepati, da je x121e v bistvu še vedno best buy, če ne rabiš USB 3.0 in si pripravljen dati do nekje 400EUR? Sam bi ga uporabljal za Office, brskanje po netu in predvajanje full HD filmov na TV.

Zgodovina sprememb…

««
42 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242929 (2758) SLO_Matej
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255540 (4862) pegasus
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254144 (3635) lmorgh
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164124 (3657) 69charger
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194427 (3781) MK99

Več podobnih tem