» »

Nakup rabljenega PC-ja

Nakup rabljenega PC-ja

kravicakatka ::

Zdravo,

V temi o nakupu PC-ja ni nihče odgovoril. Najbrž je tista tema le za nove računalnike in odpiram novo z istim vprašanjem.

Ker mi je prenosnik dokončno izdahnil, iščem zamenjavo zanj. Kar sem do sedaj gledala, mislim, da bom najceneje našla škatlo za naslednjih par let, če pogledam za rabljenimi stacionarci in monitorji. Računalnik bo za obično rabo (net, filmi) + za faks (matlab, mathematica) + kakšen špil (kake strategije in ne pretirano zahtevni špili - mislm da je Divinity Original Sin še najbolj zahtevna, kar jih igram). Imate kakšen nasvet kakšne specifikacije bi zadostovale?

DarwiN ::

Jaz ne bi gledal bolhe, ker je folk utrgan in 99% uporabnikov prodaja dražje kot dobiš novo iz Nemčije.

Tole bi bilo kul. Ločene grafikulje namreč ne potrebuješ za te nezahtevne igre. To sestavita s kolegom in namestiš travniške windowse.

Dostava je 19.9EUR, skupaj torej 345EUR.

edit: pri ohišju in ramih še lahko privarčuješ 20EUR, če bi tako želela. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hojnikb ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Hitrejše (dualchannel ram) in malenkost ceneje.

btw, 2400MT ram je bv na h110 plati :)
#brezpodpisa

smacker ::

Pa 1TB HDD za 45EUR še zraven ;) Da bo plac za filme poleg matlaba 8-) Ta bo dober: http://www.mindfactory.de/product_info....
Lahko pol vzameš 120GB SSD, pa tam prišparaš 20EUR (priporočam vseeno 240).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

DarwiN ::

Še boljša varianta ja (sicer bolj grda, ampak ok :D), hojnik.. +1

8Gb ram različica za 286€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

kravicakatka ::

Hvala vsem za predloge. Ja, te cene se ne toliko razlikujejo od rabljenih na bolhi, da ne bi blo vredno premislt o novem. Sestavim ga lahko sama, brez problema. Pa res zadošča sistem brez dodatne grafične? Do sedaj sem imela laptop Lenovo z370 (Intel i5 druge generacije), ki je na koncu laufal samo z integrirano in ni bil sposoben prebaviti niti FTL-ja, kaj šele kakšen Divinity. Darwin, kje vidiš ceno 286€? za tvojo različico mi napiše 310€ - se še kakšen popust skriva kje? Koliko okvirno pa je poštnina iz te trgovine?

smacker ::

Kaže ti staro košarico najbrž od hojnikb. Treba kliknit "Ja" v opozorilu, da izbriše stare komponente in izpiše nove. Poštnina je točno 20€ za paket. Večja ohišja pošiljajo ločeno, ampak to mislim da bi spravli vse v 1 škatlo.
Grafika na procesorju 6. generacije je veliko zmoglivejša od 2. gen. Konkratni procesor prebavi tudi Dark Souls 3 npr:

kravicakatka ::

Okej, hvala lepa, mislm da ste me prepričali :)

DarwiN ::

Tukaj imaš divinity gameplay na HD4600 integrirani grafični prejšnje generacije:


S to novejšo generacijo bo torej še cirka 20% hitreje. Pa mogoče še dual channel rami kaj dodajo pri hitrosti..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

krin ::

Divinity še gre, Dark Souls 3 pa je unplayable imo, pod 20fps pada. Dual channel ram pomaga pri iGPUjih, se splača uzet

hojnikb ::

itk, vzamše x2 8GB pa si future proof za neki časa. Itk je ram zdele zlo pocen
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dark Souls 3 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
45790549 (1601) oo7
»

Cenejša alternativa - MINI ITX ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655807 (4306) t0mekk
»

Gaming računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575851 (4420) Napajalc
»

Najboljše igre za integrirano grafo :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
404334 (3393) D3m

Več podobnih tem