» »

Kateri netbook?!

Kateri netbook?!

««
41 / 45
»»

Dejk0 ::

Mi lahko prosim kdo na hitro pove, če se splača kupit netbook Acer AO722 v bigbangu?

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Kakšen je kej procesor? Dovolj zmogljiv za normalna pisarniška opravila? Gre se pa za darilo in bi rabil odgovor čimprej...

Hvala

Dejk0 ::

Dejk0 je izjavil:

Mi lahko prosim kdo na hitro pove, če se splača kupit netbook Acer AO722 v bigbangu?

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Kakšen je kej procesor? Dovolj zmogljiv za normalna pisarniška opravila? Gre se pa za darilo in bi rabil odgovor čimprej...

Hvala


Kupili potem Lenovo S205. Upam da bo vredu....

rdecaluc ::

Sam sem kupil tole zadevo tukaj! Ni mi žal!
Est modus in rebus. ,typos

mprox ::

Razmišljam, da bi kupil Netbook Asus EEE 1201N. Rabljen je na Bolhi star 2 leti in stane cca. 300€. Sem slišal, da je to eden izmed boljših netbookov, sploh pa jih ne prodajajo več dosti.
Všeč mi je, ker ima ION čipovje in 12" zaslon.
Bi se mi splačalo?

lp

alphasaphir ::

ne

mprox ::

Lahko mogoče utemeljiš svoj odgovor?

MadMax ::

Prestaro in prešvoh.
Jaz sem pred pol leta kupil pol leta starega 1215b z 500gb diska, 6g rama, usb3.... + netbuk miška + ... za nekih 370, pa vem da sem ga preplačal, a je bil dejansko kot nov, razvidno tudi iz delovnih ur in vklopov diska.
Torej 2 leti staro in švohnejše dandanes ne more biti vredno 300 pa da ga =beš.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

alphasaphir ::

Lenovo ideapad s205 ali lenovo x121e sta nova v tujini od 300 oz. 360€ (z8GbRama). AMD e-450 z radeon 6320, (x121 mat) hd zaslon, hdmi, zelo prodajana oba in velika večina zadovoljna ali zelo zadovoljna z nakupom.
V tujini nova, z enoletno garancijo. Če pa hočeš slovensko garancijo:
x121e - mogoče kak renew, ko je kaj na voljo al pa od 435€
s205 - 360

to se za moje pojme splača.
lp

RockyS ::

Če koga zanima prodam asus transformer prime + dock za 580€, star 10 dni, tri leta garancije, kupljen v sloveniji + račun.

mprox ::

alphasaphir, hvala za ta predlog, verjetno bo kar s205 postal moj, če se odločim :)

MK99 ::

Tudi sam sem pred parimi meseci vzel Lenovo ThinkPad X121e in sicer iz Anglije, AMD, mat zaslon,.. cca 450eur s poštnino vred (prišlo v 3-4dneh).
Sem pa super zadovoljen z njim! Res lahek, dobra tipkovnica, touchpad sicer sucks, ima pa trackball, ki je odlicna, oz uporabljam itak wireless miško.. baterija pa sploh amerika, sploh je še nisem do konca stestiral, ker je kar polno in polno. Skratka drzi mi 4-5ur normalnega dela, pa piše še 2 uri+..

Pri meni je bil primarna izbira zaradi mat zaslona, glossy so mi obup, sploh zunaj..

Karen ::

Tudi jaz imam x121e, pa je zakon. Baterija kot je rekel predhodnik na AMDju pa 7-8 ur office dela z vključenim wlan-om, ali pa 2 filma gresta tudi skoz.

MrStein ::

n2600 se splača?
Je pri nas sploh za dobit?

Je kaki model z večjim ekranom, a isto velikostjo ohišja (okoli ekrana je precej plastike na 10 colskih modelih)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JamesTheMan ::

Pozdravljeni, nabavil sem tale netbook. http://www.mimovrste.com/artikel/275043...

Windowse normalno štarta, ni mi jasno le kako naj zaženem androida. Ker še nisem imel računalnika, ki bi imel gor dva sistema prosim za pomoč.


Hvala in lep pozdrav!

RejZoR ::

MrStein je izjavil:

n2600 se splača?
Je pri nas sploh za dobit?

Je kaki model z večjim ekranom, a isto velikostjo ohišja (okoli ekrana je precej plastike na 10 colskih modelih)?


Not really. Raje vzemi AMD E-450. Dost boljša zadeva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

HighBane ::

Tudi jaz imam Lenovo x121e AMD (iz Nemčije) in sem zadovoljen, samo me moti, da ima samo 1 indikatorsko lučko (Off / On / Sleep / Shutting Down), grob touchpad pa malo je grd napram katerim prenosnikom ko je odprt, drugač mi je super

carota ::

JamesTheMan je izjavil:

Pozdravljeni, nabavil sem tale netbook. http://www.mimovrste.com/artikel/275043...

Windowse normalno štarta, ni mi jasno le kako naj zaženem androida. Ker še nisem imel računalnika, ki bi imel gor dva sistema prosim za pomoč.

Poglej v BIOS, nekateri imajo tam eno nastavitev, ki omogoči/onemogoči zagon Androida. Pa kakšna navodila so tudi najbrž prišla zraven. ;)

MrStein ::

RejZoR je izjavil:

MrStein je izjavil:

n2600 se splača?
Je pri nas sploh za dobit?

Je kaki model z večjim ekranom, a isto velikostjo ohišja (okoli ekrana je precej plastike na 10 colskih modelih)?


Not really. Raje vzemi AMD E-450. Dost boljša zadeva.


Boljša po čem? CPU zmogljivost je tam-tam (skupna, na eno jedro je verjetno večja). Poraba je večja. Torej?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rdecaluc ::

Grafična kartica MrStein.
Est modus in rebus. ,typos

MrStein ::

Kake konkretne primerjave?

Ker kar sem na brzino našel je tam 10-20% razlike:
http://www.notebookcheck.net/Intel-Atom...
http://www.notebookcheck.net/AMD-E-350-...

3DMark 06, en ima 800, drugi 1000 točk.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

69charger ::

Trenutno imam sam AMD C-50 ampak je kar malce švoh, ga matrajo flash vsebine itd. Nevem kako je z E350 ampak če ne rabiš grafične kartice(le web browsing itd.) potem bi sam rajši vzel N2600.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

rdecaluc ::

Kakor je 69charger povedal. Odvisno od prioritet.

Sam ne potrebujem velikega prenosnika, zato sem vzel x121e z E-350. V mojem primeru si z GMA3600 ne bi mogel čisto nič pomagati, ker rabim več grafične moči kot jo GMA3,6K ponuja. Plus občasno rad odigram kakšno igrico, kar je s to GMA žal nemogoče. :>
Est modus in rebus. ,typos

MrStein ::

Ja, ampak a obstaja konkreten benchmark, ali vsaj primerjalna tabela?
Kot sem rekel, na edinem, ki sem ga našel, so razlike zanemarljive.
Edino DX11 ne podpira GMA3600. Kaj je še različno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

veroni7 ::

živjo. kupila bi si netbook(notebook)za okoli 200 eur(max 250) in našla sem relativno vredu po specifikacijah

http://www.umpcportal.com/products/Acer...

kaj mislite? lahko mi pa tudi vi kakšnega priporočate (ne rabi imeti prenameščen windovs, mora pa biti podprt za linux (grafična))

kmetek ::

nikjer.

69charger ::

Če kje še dobiš ASUS X101,zakon majhen laptop za 190€ ampak je šel ravno iz prodaje.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

polde66 ::

Jest sem pa ravn tole ubodu:
http://www.amazon.de/Lenovo-S205-Notebo...
naročeno v ponedeljek popoldan, na vratih v sredo dopoldan. Prelepil sem par znakov z našimi črkami, naložil win7 32. Bistvo mi je da delajo komplet MKV-ji. Z vlc playerjem dela lepo, z bsplayerjem pa ne. V glavnem delajo. Tipkovnica lepo odzivna. Dolgo sem kolebal med tablico ali netbookom pa vseeno je Lenovo prevladal (vgrajen disk, tipkovnica... Z poštnino 280 eur. Res je da jih skoraj ni več na tržišču ampak tole je P/P še vedno. in 11" je komot zadeva.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bajsibajsi ::

Ja, zanimivo kako dolgo sta s205 in x121e se vedno P/P.

MrStein ::

Kateri netbooki imajo USB 3.0?
Se mi zdi, da sem videl v trgovini, ampak na geizhals ne najde nič pametnega.
Mislim, da je taki z Atom n2800.
(sem malo poguglal, NM10 chipset ne podpira USB3, šlo bi le z dodatnim čipom...)

Sicer sem nagledal Thinkpad X121e...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

medenko ::

garancija v slo? poštempljajo garancijo in račun?

stein:

ASUS 1025CE-PIK011S N2800/W7S
ASUS 1025CE-PUR013S N2800/W7S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

AlienRR ::

Torej če postavim svoj post v pravo temo...;((:D

AlienRR je izjavil:

Iščem menjavo za asus eee pc 1005ha seashell. Kaj se bi danes dalo dobiti v tem rangu?
Namen imam narediti dual boot, crunchbanglinux-a in Windows 7(-katerega bom olupil nesnage, tem in procesov), zato bi bilo dobrodošlo, če se hardware dobro razume z Linux.
Tablica/tipkovnica kombo odpade.

Če povzamem:

- baterija more zdržati vsaj 6h (torej vsaj 6-Cell akumulator)
- diagonale 10.1" - 13". Zaželena čim večja resolucija.
- naj bo zmožen predvajat 1080p.
- mora imeti HDMI out, namreč bom ga priklopil na ekran
- vsaj 2x USB out (zaželjeno x3), ni važno če je USB2 ali USB3
- zaželen je čitalec kartic za SD ali mikro SD
- 160GB je dovolj, prav tako SSD ni mus.
- dobrodošlo je 2GB (ali več:D) DDR3 RAMa, vendar bi se dalo z 1GB tudi preživeti (-bi ga čez čas zamenjal).
- mora imeti WIFI in bluetooth je zaželjen.
- zaželen je multituch pad.
- Kamere in mikrofona ne rabim, če je pač je (-se bo ju v BIOSu izkloplo).
- Teža ni važna
- OSa ne potrebujem (imam original w7), če to zniža ceno še toliko bolje! =D
- hmm.. mogoče se še česa domislim:P

Cenovni rang 350-400€. Z zelo težkim srcem bi šel čez 400€, ker se mi to zdi preveč za netbook.

Kako se v življenju odneseta APU E-450 ali C-60 napram IntelŸ Atom™ N2600, IntelŸ Atom™ N2800? Baje N2600 še ni čisto dovolj za 1080p, naj bi se še malo zatikalo. AMD bi naj bil ~50€ cenejši, vendar ne vem koliko (ter na čem) se to pozna.

Koliko sem sam iskal, zgornjim točkam dobro sede Asus Eee PC 1225. Se še, da dobiti kaj boljšega v tem rangu?
Priznam pa, da se zaradi zelo pozitivnih izkušen z eee serijo tudi še naprej nagibam k eee-ju, vendar z veseljem poskusim tudi kaj novega.8-)


@OptimuZ, mi je že podal dober predlog in ravno kar berem teste omenjenih modelov. Mogoče še kak predlog?

OptimuZ je izjavil:

@AlienRR: Ta dva sta netbooka sta za svojo ceno super zadevici:
Lenovo S205 - zmogljiv procesor, hdmi, velik disk, dobra resolucija ekrana..

Lenovo ThinkPad x121e - mat zaslon, dobra baterija, disk s 7200 obr/min, dobra resolucija ekrana..

Trenutno se mi zdi najboljša izbira Lenovo ThinkPad x121e, že zaradi baterije. Avtonomnost do 8,5 h - potem bi lahko kakih 6h že prenesel.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

RejZoR ::

Sam prodajam novega originalno zapakranega Lenovo S205 za 399 EUR če te zanima.
E-450, 4GB RAM, 500GB disk, licenčni Win7 Home Premium 64bit in še 2,5 let Se Zgodi zaščite. Pa tipkovnica je dejansko slovenska, ni nič nalepljeno ali pa naknadno natisnjeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trnvpeti ::

fnac.it imajo n2600 za 299

AlienRR ::

RejZoR je izjavil:

Sam prodajam novega originalno zapakranega Lenovo S205 za 399 EUR če te zanima.
E-450, 4GB RAM, 500GB disk, licenčni Win7 Home Premium 64bit in še 2,5 let Se Zgodi zaščite. Pa tipkovnica je dejansko slovenska, ni nič nalepljeno ali pa naknadno natisnjeno.

Se bolj nagibam k, Lenovo ThinkPad x121e. Tudi tisti z linka je 60€ cenejši (verjetno ker je brez OS). Licenčni OS že imam in ker ga bom postavil po svoje mi manj dela predstavlja, če začnem z DOSa.:)
Vseeno, hvala za ponudbo.


trnvpeti je izjavil:

fnac.it imajo n2600 za 299

Sem zbrskal, da tudi n2800, zaostaja za E-350.
N2600 vs. N2800 vs. E-350 vs. E-450
Hec je, da ima N2600 težave z 1080p, oba AMDja pa ne. (za N2800 še nisem prepričan)
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

NSA Agent ::

E-450 je že star čip (E1 generacija) rajši si izberi E2-1800 je malo hitrejši (E2 generacija)
http://www.amd.com/US/PRODUCTS/NOTEBOOK...

Drugače je pa bi jaz izbral notebook z A6-4455M procesorjem. Porabi 1 wat manj kot E450 s tem da je 400mhz hitrejši procesor + turbo boost za 500mhz in grafični čip ima 176 več cevovodov...

AlienRR ::

Uf takšen bi bil kul! Mogoče še kak primer takšnega netboka?

Sem pregledal AGT, dinocomp, sestavi.si, Malcom, computercenter, bfcshop, mimovrste, bigbang in dejansko je ponudba v k*rcu! ;(
Se še kje splača pogledati?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

medenko ::

trnvpeti je izjavil:

fnac.it imajo n2600 za 299


ptt gratis?

darkkk ::

NSA Agent je izjavil:

E-450 je že star čip (E1 generacija) rajši si izberi E2-1800 je malo hitrejši (E2 generacija)
http://www.amd.com/US/PRODUCTS/NOTEBOOK...

Drugače je pa bi jaz izbral notebook z A6-4455M procesorjem. Porabi 1 wat manj kot E450 s tem da je 400mhz hitrejši procesor + turbo boost za 500mhz in grafični čip ima 176 več cevovodov...


a6-xxxx je trinity in še ni na trgu (afaik), je pa kar spodbuden.

Drugače imam lenovo x121e, ampak sem ga kupil iz Nemčije - ponudba pri nas je dokaj mizerna oz. mnogo precenjena.

AlienRR ::

darkkk je izjavil:


Drugače imam lenovo x121e, ampak sem ga kupil iz Nemčije - ponudba pri nas je dokaj mizerna oz. mnogo precenjena.

Kje pa si ga kupil, če ni skrivnost?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

darkkk ::

Ni skrivnost, cyberport.de

Edina težava je, ne pošiljajo v slovenijo fizičnim osebam. (oz. takrat niso pošiljali. Sem pa hotel kupit asus 1215b, ampak jih je zmanjkalo oz. neki pač in sem spremenil naročilo v nekaj dražjega x121e, vendar mi ni žal).

Ampak drgač tule(slotech) kupujejo precej na hoh.de oz. jacobselektronik, pa maš tudi kar solidne cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkkk ()

AlienRR ::

Ej hvala! Bom še te tri prečekiral.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

AlienRR ::

Zanimivo, niso vedno Nemci cenejši.

jacob-computer - 392€ (+ poštnina)

computercenter - 390€
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

trnvpeti ::

naj naredijo en notebook(netbook,ultra)
recimo en ala B800 (nov, ivy) z hd4000 ali trinity
resolucija 1440x900 v velikosti ohisja 13"
ne rabi biti ultratanek
zmogljiva baterija, 1xusb3 (vec se ne rabi) 2xusb2

pa bodo to prodajali kot zemljice

AlienRR ::

Vsekakor!

Potem samo še mora priti na slovenski trg...:D
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

trnvpeti ::

prvo morajo narediti kaj taksnega
varcni ivy recimo, resolucija 1440x900
v velikost ohisja 13" vgradijo

je to taksen problem?
ce asus ux31 z 1920x1080, ultra tanek,... stane 1000eur
zakaj hudica ne naredijo malo debelejsega, malo slabsi ekran, malo manj zmogljiv ivy ,malo cenejsi?

AlienRR ::

Ne, saj se strinjam. Hočem reči, da če se bi kaj takega naredilo je vprašanje kdaj bi do nas prišlo. Poglej kako bogo je stanje z notebooki pri nas.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

alphasaphir ::

Lenovo ThinkPad Edge E130 - Intel (Pentium 977 2x 1.40GHz ULV ) drugače pa malo prenovljen x121e na prvi pogled. Zaenkrat verjetno ni vredno razlike v denarju. x121e je še vedno eden top netbookov p/p/quality-wise.

AlienRR ::

Potem bom vrjetno kar Lenovo ThinkPad x121e vzel. :)
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

bluefish ::

AlienRR ::

Cene so +450€, kar mi je preveč. =)
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.
««
41 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242933 (2762) SLO_Matej
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255544 (4866) pegasus
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254148 (3639) lmorgh
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164124 (3657) 69charger
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194429 (3783) MK99

Več podobnih tem