» »

Kateri hladilnik za cpu ?

Kateri hladilnik za cpu ?

mareSLO ::

Pozdravljeni,

Imam en problem, da je obstoječi hladilnik že zelo star, ter glasen ko hudič, še posebaj v vročih poletnih mesecih. Enkrat prihodnje leto imam namen kupit nov računalnik, vseeno pa bi rad že sedaj kupil nov hladilnik za cpu za obstoječ sistem + moral bo pasat tako na novega, ko si ga umislim. Naslednje leto si bom verjetno kupil nekaj na skylake platformi, ali pa kaby lake. Trenutno pa imam starga amdja in sicer phenom2 x4 955. Skratka rabu bi nek hladilnik, ki paše tako na moj obstoječ cpu ter na novejše od intela. Po možnosti nekaj kar nima mounta narejenega tako, da moraš za plato pritrdit brackete, ker obstoječa kišta nima izreza narejenega, in se mi res ne ljubi celotne plate ven dajat, samo zato da bi lahko mount namestil za hladilnik. Dal bi največ tam 50 €. Imam pa mid tower ohišje, širina tam okoli 17,5 cm.

Obračam se zato na vas, ker nevem kaj je trenutno popularno in seveda ne predrago, prav tako mora biti tih, ter dobro hladiti. Lepo bi prosil, če bi se kdo oglasil, ki je bolj na tekočem kot jaz.

Hvala lepa
  • spremenil: mareSLO ()

AC_DC ::

Katera plata/socket ?


Po možnosti nekaj kar nima mounta narejenega tako, da moraš za plato pritrdit brackete, ker obstoječa kišta nima izreza narejenega, in se mi res ne ljubi celotne plate ven dajat, samo zato da bi lahko mount namestil za hladilnik.

Potem boš lahko montiral samo jajčka od hladilnikov (kar imaš sedaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

mareSLO ::

Plate je m4a785td v-evo. Socket bi pa moral bit am3. Skratka že zelo stara zadeva...

mareSLO ::

Malce sem pogledal kaj bi imelo smisel, glede na to, da še noben ni nič odpisal, veliko ljudi hvali hyper 212 evo. Bi bilo to ok za ta denar, je kaj primerljivga zunaj ?

gddr85 ::

bo ok

BorutK-73 ::

Naslednji setup nabavi intel. AMD nima za burek z cpu-ji.

gddr85 ::

naslednjič bo lahko že mogoče zen vzel
intel bo še dolg drago quad core prodajal :P

mareSLO ::

No super, bom potem naročil evota. Edino preverit morm še če bo pasal. V vsakem primeru vzamem naslednjič intela. Razen v primeru da amdju uspe čudež z zenom, v kar pa seveda ne verjamem...

FX6300B ::

hyper 212 evo ti bo sigurno pasal , ga imam na am3+ podnožju, odkar ga imam se moj fx6300 ne greje več :D
jaz pa mislim da bo AMD uspelo z zenom, no ampak to bomo šele potem videli po izidu
May the force be with you!

rodney1337 ::

Jaz imam isti cpu in matično. Sem tudi razmišljal o Hyperju, a na koncu vzel Thermalright HR-02 Macho Rev. B. Glede na specifikacije je precej tišji. Če ne pa vzami Hyper 212X.

buttplugs ::

gddr85 je izjavil:

naslednjič bo lahko že mogoče zen vzel
intel bo še dolg drago quad core prodajal :P

Amd pa še dolgo kvazi 8 jedernike - ker jim Intel ni prodal licence za Hyperthreading - se razume.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24852647 (1943) freesty
»

Upgrade PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
101149 (851) klinker
»

vroč procesor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
516076 (4499) Sssaga
»

Kateri Tih Ventilator???

Oddelek: Pomoč in nasveti
223968 (3337) Tydek
»

hlajenje za i5 2500k

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
274608 (3884) poiuz

Več podobnih tem