» »

Kateri netbook?!

Kateri netbook?!

««
5 / 45
»»

Tomson ::

Kaj lahko kdo iz prakse pove pri netbooku razliko med 1GB in 2GB spomina. Se pravi kje pride do razlike in v kolikšni meri?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

janezek67 ::

Jah, ko imaš odprtih več programov, se ram zagotovo pozna. Pri netbookih še toliko bolje, ker vgrajene grafike uporabljajo velikokrat kar sistemski RAM. Tako da je pri 1GB ramu dejansko v uporabi lahko le od 700 - 800 kb (ne ljubi se mi sedaj preračunavat dejansko natančno število KB). Tako da 2 GB prideta še kako prav.

Nekateri znalci dajejo na Netbooke tudi kakšno visto ali pa novi Windows 7 v verziji za netbooke, ki so malce bolj požrešni glede ram-a. Čeprav pri slednjem početju velikega smisla ne vidim.

Tomson ::

A, ok. Se pravi je 2GB kar smiselno imet.

Kaj pa lahko še kdo iz prakse pove kako so tile Asus netbooki (seashell), ki so črne barve, so prstni odtisi res tako velik problem kot ponekod pišejo, da so po uri uporabe grozni na pogled?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jabe ::

verjetno odvisno kaj delaš eno uro. če dejansko kaj delaš... na tipkovnici dvomim da se kaj dosti pozna. če pa samo po rokah valjaš, pa verjetno kar. saj se potem hitro zbriše. jaz bom sigurno črnega vzela, čeprav je verjetno res najslabši, kar se tega tiče. bela mi ne potegne, roza pa... še hello kitty nalepko gor, pa naj me potem še kdo resno jemlje. Sem pesti držala za ruby red, pa ni bilo nič iz tega.

Furbo ::

Zadnjič sem imel belega na mizi zunaj, kolega črnega, moj je bil komajda kaj topel zaradi sonca, kolega je moral svojega skriti pod mizo. ;)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jabe ::

pah, bolj kot vročina na soncu me skrbi zaslon. na vem, zakaj taka obsesija z glossy ekrani. saj so super v sobi s strateško postavljenimi lučmi, drugače pa se mat zasloni veliko bolje obnesejo.

__Devil__ ::

in v čem je razlika med MAT in GLOSSY zasloni?

hvala!

jabe ::

na glossy zaslonih naj bi bila lepša slika. pa saj tudi je, v optimalnih pogojih. problem nastane, če se luč ali sonce upre v zaslon, ker se potem blešči in nič ne vidi. kot na primer pri mobilnih telefonih na soncu.

__Devil__ ::

hvala :P

Furbo ::

pah, bolj kot vročina na soncu me skrbi zaslon. na vem, zakaj taka obsesija z glossy ekrani. saj so super v sobi s strateško postavljenimi lučmi, drugače pa se mat zasloni veliko bolje obnesejo.


Moj 1005HA ima mat ekran, to sem najprej pogledal. ;)

Devil : Razlika je v tem, da glossy (bleščeči) nima antirefleksnega premaza, ko je ugasnjen se lahko vidiš v njemu. To je super če vedno delaš v prostoru kjer je okno za ekranom, takoj ko pa razmere niso idealne, pa v temu ekranu vidiš vse od luči, oken in ostalih virov svetlobe, kar je zelo neprijetno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tomson ::

furbo:

In črni Asus od kolega, kakšna je bila situacija s prstimi odtisi? je bil cel popacan al ni tako hudo?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Furbo ::

furbo:

In črni Asus od kolega, kakšna je bila situacija s prstimi odtisi? je bil cel popacan al ni tako hudo?


Ni bil istega tipa.

Ima pa beli prav tako črno okoli ekrana, pa se mu nič kaj ne pozna. Jaz se ne bi sekiral.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pyr0Beast ::

Enkrat s krpico vsake kvatre potegneš, pa je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

clix ::

Ma kdo samsunga NC20?
Zdi se mi zelo zanimiv, saj je kvalitetno izdelan, 12", lep. Ima pa via nano CPU, ki pa naj nebi bil od muh, saj je veliko zmogljivejši od prejšnje generacije. Nekako je povsem primerljiv s sedanjimi atomi. Je pa malo dražji. V tujini okoli 450€. Ve kdo kje bi se ga dobilo v sloveniji, oz. kdo je samsungov zastopnik?

clix ::

Zgleda, da ga nihče nima. Kaj pa kakšen drug 12-palčnik, ki se ga dobi v slo? Acerjev 11,6 mi ni všeč, saj se ga dobi samo z 1.3GHz atomom. Dell je mini 12-ke že nehal proizvajati.
Ve kdo za kakšnega spodobnega 12-pačnika, ki se ga dobi v slo?

clix ::

Kdaj pa naj bi prišel Lenovo IdeaPad S12 z ion ali pa Viino platformo?

kmetek ::

pikoli: si kdaj slišal za edit?

Kaj je narobe z ACERjem 11,6? A rabiš procesorsko moč???? Samsungov nihče ne uvaža, ker so dobavitelji..... prepuščam vam...

noraguta ::

Zgleda, da ga nihče nima. Kaj pa kakšen drug 12-palčnik, ki se ga dobi v slo? Acerjev 11,6 mi ni všeč, saj se ga dobi samo z 1.3GHz atomom. Dell je mini 12-ke že nehal proizvajati.
Ve kdo za kakšnega spodobnega 12-pačnika, ki se ga dobi v slo?

acerjev timeline t1810 zgleda čist kul. http://geizhals.at/a448698.html
nisem pa našel niti testov niti pojma nimam kako je z dobavljivostjo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlackAdder ::

Kateri netbooki imajo slo tipkovnico?
BlackAdder stroke again!

clix ::

U, tale t1810 zgleda pa super! Je malo dražji, ampak za 500€ dobiš konkreten procesor, 2gb rama, 250Gb placa, HDMI out in še Vista Home Premium z brezplačno nadgradnjo na w7. Za 100€ več pa dobiš dodaten gb rama in pa vgrajen HSPA modem.
Je pa to čisto nova zadeva, tako da sploh ne vem kdaj pride (če sploh) v Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Furbo ::

Kateri netbooki imajo slo tipkovnico?


Mislim da vsi, ki jih nabaviš v uglednih .si spletnih trgovinah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

janezek67 ::

Vidim, da se netbooki približujejo temu HP Compaq 2230s 12.1" T4200 NN340. Ki je po mojem najboljši "netbook".

Prepričal bi me le kakšen 10" atomček s ceno okoli 200€. A ga za ta denar vsaj pri nas še ni. Žal.

noraguta ::

Vidim, da se netbooki približujejo temu HP Compaq 2230s 12.1" T4200 NN340. Ki je po mojem najboljši "netbook".

Prepričal bi me le kakšen 10" atomček s ceno okoli 200€. A ga za ta denar vsaj pri nas še ni. Žal.

2230 so jajca neprenosna
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

clix ::

Meni je pa bolj všeč acer aspire timeline 1810tz. 11,6" ekran, velikost in teža netbookov, a cpu je ULV C2D, do 8 ur avtonomije. Samo problem je, da še ni "izšel".

kmetek ::

janezek: netbook je zame maks 1,5kg...pa še to je morda preveč....2230s kakor vem ima 1,9kg?

se strinjam z pikolijem, acer timeline je kar hud....edino morda 500€ malce preveč :P

smo se sedaj razvadili z 10,1'' asusi po 300€.

kar pogrešam je HDMI priključek, res ne vem kaj čarajo s temi VGA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Tomson ::

500€+ za netbook je zame neumnost. Cene bi se morale gibat med 200 in 300€. PIKA!

Kaj lahko kdo potrdi, pri nadgradnji rama pri Asus 1005, na 2GB, je menda nemogoče kompenzirat zadevo, in 1gb palčka ostane kupcu in si jo lahko nekam ... ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

noraguta ::

500€+ za netbook je zame neumnost. Cene bi se morale gibat med 200 in 300€. PIKA!

Kaj lahko kdo potrdi, pri nadgradnji rama pri Asus 1005, na 2GB, je menda nemogoče kompenzirat zadevo, in 1gb palčka ostane kupcu in si jo lahko nekam ... ?

sej jih imaš za 200-300. specifične zadeve so pač dražje pa še vedno precej cenejše kot poprej v rangu ultraprenosnikov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kmetek ::

1gb palčke so po 10-15€, spiješ 2-3 pira manj pa jo maš notr, ali prodaš nekomu za 10€....kje je problemčič? :)

Tomson ::

Problem je da gre not samo ena palčka. Dokupiš lahko tako samo 2gb palčko ki stane 26€, medtem ko ti že vgrajena 1gb palčka ostane. Prodat je ne moreš nikomur, ker nima nobeden proste reže, razen če bi se komu prav ram pokvaril, kar je že težje verjetno.

To se mi zdi malo neumno, da ne moreš kupit Asusa z 2gb rama, ampak moraš sam zamenjat memorijo ter eno obdržat za spomin ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

nurmaln ::

To se mi zdi malo neumno, da ne moreš kupit Asusa z 2gb rama, ampak moraš sam zamenjat memorijo ter eno obdržat za spomin ...

yp, samo problem ni v Asus-u, problem je v Microsoftu, to so njihove omejitve (1 GB, 160 GB...), tako da tudi pri drugih proizvajalcih ne boš našel original XP Home in več kot 1 GB ali več kot 160 GB
s prihodom Win7 bodo šli tudi netbooki počasi na 2 GB 250 GB
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jRk0 ::

je ze dal kdo win7 na netbooka?
You fuck up once, you loose two teeth.

Tomson ::

yp, samo problem ni v Asus-u, problem je v Microsoftu, to so njihove omejitve (1 GB, 160 GB...), tako da tudi pri drugih proizvajalcih ne boš našel original XP Home in več kot 1 GB ali več kot 160 GB
s prihodom Win7 bodo šli tudi netbooki počasi na 2 GB 250 GB


Pa je to preverjena informacija da bodo s prihodom Win7 netbooki dobili 2GB in 250GB, oz. kdaj se naj bi to zgodilo, in ali bo cena večja ali bodo enostavno zamenjali 1GB/160GB?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

nurmaln ::

Ja preverjena informacija. Na začetku bodo seveda na voljo tako 1/160 kot tudi 2/250, kasneje pa kot je običaj v IT bodo šli 1/160 počasi v zaton (pomoje nekje v roku enega leta). 2/250 bodo seveda na začetku malo dražji (tudi ker bo W7S malo dražji od XPH), trenutno kaže za tam nekje 379/389. Na slovenskem trgu bodo na voljo takoj po izidu Win7 (mogoče 2-3 dni kasneje).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Tomson ::

No ja, glede na ceno na začetku je potemtakem vseeno trenutni 1005HA-M za 300€ kar logičen nakup...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JayKay ::

če kdo želi sonija in ima koga v UK je tu odlična cena

Tomson ::

A je že kaj novic kdaj bo ACER Aspire Timeline 1810T/TZ pri nas na voljo in za kakšno ceno?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

WarpedGone ::

OK, vidm da sm padu čist vn iz igre. V čem je fora da so te netbook zadeve po 300 €? Tko zanič, da tega nben noče al jih delajo kitajci na tone v domačih garažah?
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

Lcd matrika je draga, pravtako je drag PCB. Baterija stane približno enako, CPU in čiperaji pa so poceni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

__Devil__ ::

Moja osebna želja je ASUS 1005HA-H :)

Ampak, zgleda, da nebodo do konca leta pod 350€ :8)

Keyser Soze ::

je ze dal kdo win7 na netbooka?

Acer Aspire One D150, z nadgrajenim ramom (ja, ena palčka 1GB rama je ostala, pa sem jo zadegal v fotrov prenosnik, ki ima dve reži in samo 1GB rama - dve muhi na en mah).

W7 delajo gladko in brez težav. Preformans je praktično enak Xpjem, če ne celo boljši (posledica featurjev in ne večje hitrosti novega OSa?). Priporočam. :D
OM, F, G!

JerryP ::

Dons sm biu u BB v btcju, kjer so imeli razstavljen lenovo Ideapad s12 z via procesorjem in s3 grafično kartico. Sama velikost mi zelo ustreza napram manjšim 10 in 9 inčnim netbookom. Se mi zdi, da bi bilo to primerno že za kakšno bolj resno delo, vsaj glede monitorja saj ima ločljivost 1280x800.

Strojno pa se mi še zmeraj zdi zelo podhranjena zadeva, saj ne prebavi youtube filmov v hd ločljivosti. Za kakšne pisarniške zadeve za na faks pa kakšno nezahtevno multimedijo-mp3,dvix,... bi znalo zadostovati sam kj druzga pač ne.

Sam najbolj pričakujem isti prenosnik samo na ion platformi, saj bi rad predvajal tudi kakšen film v hd in odigral kako nezahtevno igro ala tf2 vsaj na low nastavitvah.

Pyr0Beast ::

Na cebitu so imeli par super prenosnih zadev. 12", ročka za nošenje in baterija ki traja ~5 ur. Interesantna zadeva je to bila, in meni zelo zelo všeč.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

urosh ::

Meni pa je zelo simpatičen Dell mini 10 (brez v) in sicer v konfiguraciji:
FARBAUSWAHL Abdeckung in Schwarz ändern
PROZESSOR Intel® Atom™-Prozessor Z530 (1,60GHz, 533 MHz), 1 GB RAM ändern
BETRIEBSSYSTEM Original Windows® XP Home Edition SP1 -Deutsch ändern
HARDWARE SERVICE 1 Jahr begrenzter Service - Abhol- und Reparaturservice ändern
WEBCAM Integrierte 1,3 MP-Kamera ändern
LCD 10.1” HD 16:9 Screen (1366 x 768) ändern
ARBEITSSPEICHER 1.024 MB 533 MHz Dual-Channel DDR2 SDRAM ändern
FESTPLATTE SATA-Festplatte mit 160 GB (5.400 1/min) ändern
GRAFIKKARTE Integrierter Intel® Graphic Media Accelerator ändern
WIRELESS-NETZWERKVERBINDUNG Dell Wireless 1397-Mini-Karte (802.11 b/g) ändern
BLUETOOTH Dell Wireless Bluetooth-Modul ändern
HAUPTAKKU 6-cell Lithium-Ion Battery (56 WHr) ändern
TV-TUNER No TV Tuner Selected ändern
Base Options Mini 10 - Basis mit WLAN
Tastatur Interne Tastatur - Deutsch (QWERTZ)
Bestellinformationen Inspiron Mini 10 Order - Austria
Systemmedien Inspiron Mini 10 - Diagnoseprogramme und Treiber
Microsoft-Software Microsoft® Works 9.0 - German


Sicer je v tej konfiguraciji cena 493€ - če se vzame "navadni" ne HD ekran pa okroglo 100€ manj...

clix ::

A je že kaj novic kdaj bo ACER Aspire Timeline 1810T/TZ pri nas na voljo in za kakšno ceno?

Jaz se bojim da ga sploh ne bo. Če pa že bo, bo pa precenjen. :8)

kanzyani ::

kateri netbook je trenunto best buy glede na ceno in vzdržljivost baterije?

trenutno bi se za tega odloču http://www.amazon.com/ASUS-1005HA-PU1X-...

pride stat ~260€

priporoča kdo kaj bolj poceni z podobnimi forami (najpomembnejše je trajanje baterije)

valdo ::

Rabim pomoc ASUS 1005, tri dni uporabe, sesul mi ga je virus, kaj delat?Tisti protection sistem ki je gor namescen mi je vse zablokiral, Win so bili talijanski ta ko da itak nisem nic razumel ...
Kdo v MB mi lahko to resi, koliko denarja to velaj, mislim da vem koliko se naj placam komu da zadevo ozivi.

Lp
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

Pyr0Beast ::

Zaženi ali pa kar namesti Linux iz USB ključka. Čisto preprosta zadeva.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DMX ::

Na amazon.co.uk sem našel tega Lenova S10-2 www.amazon.co.uk/Lenovo-Ideapad-S10-2-1..., kateri ima že novi CPU, 6 celično baterijo, je par mm manjši ter lažji od predhodnika, 3x USB, cena s poštnino na poštnoležeče v Avstrijo pa me pride 329€, kar je OK glede na to, da me pri nas pride prejšni model S10 350€. Glede na kvaliteto izdelave mislim da nese vse ASUSe, Acerje ipd. netbooke.

Moti me edino to, da na Amazonu piše da ima nov CPU (N280), na testu pa da ima N270 http://hothardware.com/Articles/Lenovo-.... Zdaj kdo ima prav? Hvala

Leks ::

če so ga imeli na testu, bi zagotovo rekel, da so ga pregledali okoli in okoli, verjetno tudi razstavili, ter z vsem možnim
softwarom prečekirali. Tako, da bi raje verjel njim.

jabe ::

saj je že iz slike zraven razvidno, da je notri n270. tudi na uradni 3enovo strani piše, da je notri n270. očitno so se na amazonu zmotili.
««
5 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242939 (2768) SLO_Matej
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255548 (4870) pegasus
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254168 (3659) lmorgh
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164131 (3664) 69charger
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194444 (3798) MK99

Več podobnih tem