» »

Kateri netbook?!

Kateri netbook?!

««
6 / 45
»»

baal24 ::

DMX

a ta ni dober: klik

DMX ::

pardon....tukaj pa sploh nisem pogledal....thnx

PS: je dober ;)

DMX ::

saj je že iz slike zraven razvidno, da je notri n270. tudi na uradni 3enovo strani piše, da je notri n270. očitno so se na amazonu zmotili.


Tudi na enaa.com piše da je noter CPU N280 :8)

Leks ::

S10e z N280, ceno imajo pa vse trgovine enako visoko.

Keyser Soze ::

Ma sej IMO ni razlike v sami fizični zasnovi/layoutu matične glede na tip procesorja. Vse kar je potrebno naredit je pri dobavitelju zamenjat N270 z N280.

Praktično ni stroška.
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

Zadeva lavfa na 166MHz FSB-ja tako da rabi rahlo boljše rame ter clockgen ki te frekvence podpira.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

No ja, sej praktično ni cenovne razlike med 533 in 667 ramom. Za enega bulk kupca pa sploh.

Najbolj važno je pa to, da ni potrebno spreminjat proizvodnega procesa oz. assembly line-a.
OM, F, G!

liliput ::

Čau fantje!

Eno pomoč bi prosila. Zanima me namreč, če se splača bolj kupit Netbook z 2GB ram-a, ali bolje z 1GB in potem enostavno dokupit še 1GB? Pa me tole zanima cenovno in če je to sploh dobro za računalnik.
Hvala!

Leks ::

@liliput
Najprej se pozanimaj pri netbooku ali plata sploh podpira 2GB!

m0LN4r ::

Mene zanima keri Ideapas S12 bo oz. je hitrejši?
Tisti z Via nano procom in chromom ali atom + ion kombinacija?

Baje se da via navit na 1,6ghz kako pa bo z atomom al ionom? Cena zame ni pomembna saj je razlika minimalna... Pa zanima me ali bo sploh atom+ion na voljo v Evropi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

JerryP ::

Zdravo, kukr sm zasledu nj bi bla procesorja tm tm medtem ko je grafična moč občutno večja pri ion platformi. Tu gre za integriran geforce 9400m, ki naj bi dobil okili 2200 3dmarkov 06 proti borim 300 točkam, ki jih dobi via chrome9.

Se pravi, da če ti je kaj do multimedijskih užitkov v hd filmih, cuda aplikacijah, mogoče kakšne nezahtevne igre raje počakaj na atom+ion. Glede dobavljivosti dotične zadeve bi pa tudi jaz rad vedel če kdo ve kdaj, če sploh bo to pri nas?

Pyr0Beast ::

Heh. HD z pravim kodekom ni toliko odvisen od same grafe. Le redki pa podpirajo tudi HW dekordiranje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JerryP ::

To ta drugo sm meu v mislih, saj lahko npr. v mpc z uporabo hw dekodiranja naštimaš razne izboljšave slike plus to da ti grafična razbremeni procesor. In intelovi atomi ravno ne slovijo po rekordnih hitrostih v svetu prenosnikov zato je vsakršna pomoč/pohitritev dobrodošla. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

Pyr0Beast ::

Za 720p je enojedrni atom z HT dovolj hiter. Za kaj več ... pa ne potrebujem :)
(tudi ekran ni tako velik)

Zadeva je IMO usklajena in kot taka super. Resda bi krvavo potrebovala več računske moči in nižjo porabo, vendar to je to za ta denar.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JerryP ::

Ja sj se strinjam glede zmogljivosti da bi verjetno zadostovalo za vsakodnevno uporabo in hd filme, samo se mi zdi za malo da je takšna zmogljivost za takšno zasoljeno ceno.

Gledam ideapad s12, ki pride 420€ kar je skoraj toliko kot polnokrvni notebook. Npr. isto od lenovo G530 je že za 450€, ki pa je dosti bolj zmogljiv in primeren za delo. Se pravi da pri nakupu netbooka plačaš veliko premijo za mobilnost. Kar se meni osebno zdi nesprejemljivo, saj naj bi to bili majhni, finančno žepu prijazni računalniki. ;)

jest10 ::

klik
Versvs zadeve spet na vdaru:P Ka so nori s temi cenami

dunker ::

Ima kdo mogoče izkušnje z Dell Mini 9? Izgleda blazno priročen majčken netbook, pa tudi resolucija je sprejemljiva (1024x600). Anyone?

JerryP ::

Iz prve roke nimam, sem pa prebral dost testov, ki vsi pravjo da je solidna zadeva. Sam ima pa majhen disk in sicer ssd 8gb kar zadostuje za windowse + osnovno programje. Težek je samo 1kg, baterija pa zdrži od 3 do 4 ure.

trnvpeti ::

Lenovo S12, že ima kdo?
Kakšne so izkušnje?
Koliko drži baterija?

Tomson ::

Lenovo S12, že ima kdo?
Kakšne so izkušnje?
Koliko drži baterija?


KLIK!, KLIK!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

m0LN4r ::

Aja nekaj zelo pomembnega sem pozabil vprašat. V seriji s12 z intelom je dvojedrni ATOM ali enojedrni, brez HTTja. Vem, da če vklopiš htt, proc. prepriča windows, da sta 2 jedri. Ampak videl sem teste, kjer obstajajo dvojedrni Atomi, torej če vklopiš HTT, piše v task managerju da so 4 jedra oz. 4 threadi.
Ve kdo kaj več o tem?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kmetek ::

Kaj je razlika v procesorju pri ACERju 11,6'' in pa LENOVO 12'? Hvala.

trnvpeti ::

acer z520 na 1.33
lenovo u2250 od via

clix ::

Acer aspire one 751 ma atom z520 (1,3GHz), acer aspire 1810z ma core 2 solo 1,4GHz, je pa tudi dražji.
Lenovo IdeaPad S12 pa kolikor vem lahko kupiš z ion platformo (1,6GHz atom in relativno zmogljiva nvidia grafa), ali p z Via nano platformo(1,3GHz VIA CPU in integrirana VIA grafa). Morda obstaja ša kakšna verzija z intel platformo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Tomson ::

Ampak če se ne motim je od naštetih Core 2 Solo 1.4 od Acerja (1810) bistveno zmogljivejši od ostalih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

clix ::

Je ja. Sicer ni hyperthreading cpu, ampak bi rekel da je vseeno VSAJ 2x hitrejši od atoma.

BALAST ::

Asus eee 1005HA se dobi v sloveniji že za 292€. Preveden test

__Devil__ ::

ful dobro preveden :D

A se splaca kupiti tega ali raje onega MSI v bigbangu?
Ker jaz bi drugace imel ASUS 1005-HA H, ker ima baje mocnejso baterijo in se nekaj.. Sam vec stane a ne?

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

evo 11,6 ASUS bodo kmalu pri nas....Intel Atom Menlow Z520 (1,4GHz) kaj a ni to isti kakor pri Acerju?

trnvpeti ::

z520 je na 1.33 in je izredno pocasen cpu

Tomson ::

Ni isti kot pri Acerju. Pri acerju je:

- Intel Core 2 Solo SU3500 (1.40 GHz/3 MB/800 MHz FSB)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kmetek ::

tomson jaz ti govorim za tegale acerja:

Prenosnik ACER AS1 A0751h-52Bk tole serijo....

torej Z520 ni za nezahtevnega uporabnika? Surfanje, email, morda kdaj kak WORD, to je pa tudi že skoraj vse.

clix ::

Za office, internet, glasbo, SD filme (morda tudi 720p),... je dosti zmogljiv. Za zahtevnejša opravila pa načeloma ni.

kmetek ::

Bingo, kar se rabi :D

trnvpeti ::

flash v browserju
skype

naj to en sproba, ko bo kupil

dunker ::

Fantje, prosil bi vas za en nasvet. Kupujem netbook s sledečimi lastnostmi:

- čim manjši in čim lažji;
- horizontalna resolucija vsaj 1024 px;
- vsaj 1 GB RAM;
- vsaj 60 GB diska (tako da SSD odpade);
- cena do cirka 280 eur;
- vsaj 3 ure avtonomije (ampak več ne rabim).

Kaj bi mi priporočali? Posebej bi bil hvaležen kar za link do netbooka v kakšni od slovenskih trgovin. Že vnaprej res hvala!

Anže :D

__Devil__ ::

5er--> ::

- vsaj 3 ure avtonomije (ampak več ne rabim).


S 3 celično baterijo bo kvečjemu slabe 3 ure.

dunker ::

Tale MSI izgleda kar luštno, so še kakšne alternativne za podoben denar? Toliko, da dobim nek občutek, kaj trg ponuja. :)

Mimogrede, bi Windows 7 na Intel Atom N270 1,60GHz in 1 GB RAMa tekli zadovoljivo?

__Devil__ ::

Ja bi šlo zadovoljivo. Nebi pa škodilo, če nadgradiš na 2gb RAM-a. ker 1gb je nekje limit za windows 7.

Bi pa ti še priporočal, da se ozreš po tem netbook-u: http://www.aperio.si/artikel/201368/Pre...

Stane 290€. Vendar se splača dati malo več za tega. Ker ima tale 6 celično baterijo, torej bo 3 ure v obremenjenosti moral BP zdržati. Ima pa še tudi multitouch če ti to kaj pomeni. Pomeni, da lahko pobližaš slike z dvema prstoma. Ima še bluetooth ter večji disk.

Evo še sliko za vsak slučaj =)

ASUS 1005HA

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

dunker ::

Najlepša hvala obema, bom verjetno vzel kar Asusa, ker bom cel oktober taval po Ameriki in mi mogoče večja avtonomija pride prav. Hvala! :D

kmetek ::

Kdo že ima LENOVO S12 beli ?

__Devil__ ::

Katerega? 1005HA ?

Poročaj ko boš kupil prenosnik prosim.

debil ::

Tudi mene zanima če ima kdo S12?

kmetek ::

Nekdo na alterju ga ima :

"Najprej sem nekaj časa kolebal o ne-nakupu S10E. Ni mi bila najbolj všeč ločljivost 1024×576 (po nekaterih navedbah bi naj tistih 24 vrstic, ki manjkajo do 600 določenim programom povročalo težave), tricelična baterija (to so kasneje odpravili), Atom N270 pa niti ni neka pomanjkljivost v primerjavi z N280.
Ko se je pojavil S10-2 (N280, 1027×600, 6-celična li-ion baterija, Intel 945 GSE grafika, 1,3MP kamera...) sem bil že takorekoč odločen o nakupu.
Potem pa sem v trgovini postavil skupaj S10-2 in S12. Brez kakršnegakoli razmišljanja sem vzel S12. Tipkovnica običajne velikosti, zaslon (12,1", 1280×800) toliko velik da se da normalno kaj narediti, Nano Via procesor bi naj bil še boljši od Atoma. Še zmeraj pa je tak malček, da ga z lahkoto pospraviš v manjšo torbo (ki ni namenjena laptopom) ali v potovalko med gate.
Dela b.p. Firefox , Office in podobne zadevščine, namenjene za delo na netbookih letijo, za težko delo je pa itak druga mašina. Tipkovnica, kot že rečeno, super - tipična Lenovo, na touchpad ni pripomb (vključno z drsnikom za scrollanje strani), zaslon presenetljivo jasen in lepo kontrasten, baterija najbrž ista kot vse 6-celične v netbookih.
Zaenkrat zadovoljen ko šus. "

clix ::

Malo sem brskal in sem našel to:
http://gcomputers.net/product_info.php?...
To je edina slovenska spletna trgovina, kjer sem našel acerja 1810t. Čudi me tudi to, da je cena tako nizka: 456€. Na geizhalsu je najcenejši 492€! http://geizhals.at/eu/a448698.html Vse skupaj se mi zdi malo čudno. Ima kdo kaj informacij o tej spletni trgovini, saj tudi na spletni strani nimajo praktično niš podatkov?

Domeno je bila registrirana en mesec nazaj, se pravi da je zadeva nova. KLIK
Nikjer na spletni srani pa ne piše, če so davčni zavezanci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

kmetek ::

mafija. DINO returns. LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Leks ::

Pa še brez pogojev poslovanja so :)

c3p0 ::

So se pa potrudili s kustomizacijo OSC.

/sarc

__Devil__ ::

Je kdo našel asus 1005-ha h pod 375€ v slo?
««
6 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242940 (2769) SLO_Matej
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255548 (4870) pegasus
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254175 (3666) lmorgh
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164131 (3664) 69charger
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194444 (3798) MK99

Več podobnih tem