» »

info točka

info točka

gregaster ::

Pozdravljeni,

kako bi lahko predelal operacijski sistem, tako da bi se ob zagonu zagnal namesto namizja windows ali linux, kar nek program (npr.: firefox). V nastavitve bi bil omogočen dostop samo preko kombinacije tipk in gesla.

Nekaj podobnega kot so info točke v kakih hotelih ali podobno, ki ti omogočajo samo surfanje po internetu in nič drugega.

Saj bi sam poiskal kaj na googlu samo nevem kaj naj iščem :).

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.

PS: raje bi uporabil linux kot windows

lp
grega

blackbfm ::

Za windows ima microsoft prav en tak paket s katerim se do to urejat. Drugače pa je ključna beseda "kiosk" oz. "kiosk mode". Malo pogooglaj.

r5r ::

S postavitvijo takšnega sistema sem se začel ukvarjati približno 5 let nazaj, ko še ni bilo množično razvitih rešitev.
Lansko leto sem na to temo spisal Linux Kiosk, vendar sem zadevo opustil zaradi prihoda Firefox 3. Če potrebuješ Firefox 3 priporočam http://webconverger.org/.
And it makes me wonder.

gregaster ::

Hvala obema, bom sprobal. Ni nujno da je firefox 3, rabim samo toliko da vidim kako zadeva deluje.

lp
grega

Funpace ::

Bom kar sem uvrstil, zanima me kateri programi so trenutno popularni za info tocke? Sicer iscem enega specificnega, a ga nikakor ne najdem na netu. Nekaj let nazaj je bilo to podjetje vodilno na podrocju, ki je pokrivalo enostavno opravljanje s informacijami, ki so bile prikazoavne na zaslonu. Potrebuje se za prikazovanje informacij in videoposnetkov, kjer se informacije dodajajo na glavni racunalnik, te informacije pa se razposljejo na ostale prikazovalne racunalnike (na katere je prikljucen monitor).

program je omogocal:
-enostaven nadzor nad ostalimi prikazovaniki (tj. glavni racunalnik poslje informacije, kaj se prikazuje na razlicnih info panelih)
-loceno dodajanje vsebin za vsak prikazovalnik posebaj
-casovno usklajeno osvezevanje podatkov

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux based kiosk z virtualno tipkovnico

Oddelek: Programska oprema
71235 (1013) technolog
»

Slovenija: Firefox prevzel vodstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
13118889 (12904) poweroff
»

Firefox 3 beta 1 že na voljo javnosti

Oddelek: Novice / Brskalniki
415221 (5221) largie
»

Ponovni pogled na Microsoftov Surface

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
173918 (2945) Tilk
»

Firefox všeč vsakemu četrtemu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8310299 (6460) mared

Več podobnih tem