» »

Xp vs Kubuntu

Xp vs Kubuntu

Maystr ::

Na ločen disk sem si naložil Kubuntu. Na starejšem pa imam naložen Xp.
In lahko rečem da je Xp proti Kubuntu, kot ferari proti fičotu. Je možno da mi v Kubuntu falijo kakšni driverji ali kaj podobnega.

Blinder ::

Lahko da je razlika v hitrosti med diski.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Maystr ::

Oba imata 7200 rpm. Razlika je le da je en na sata (xp) drugu pa ata(kubuntu). Se mi zdi da je samo namizje slabo odzivno. Boot time je kar dobr.

BigWhale ::

Vse je odvisno kateri Kubuntu imas in kateri KDE laufas.

KDE 4.2 je neki kar se zboota in potem vrze sidro.

KDE 3.5 proti XP je pa tko k space shuttle proti ferariju. :>

ABX ::

XP je trenutno najhitrejši OS, če ne upoštevamo Windows 2000.
Linux je skoraj isto hiter, vendar nudi bistveno boljšo varnost.

Moje testiranje hitrosti je omejeno na Firefox. Za urejanje dokumente ne vem kako bi zadevo preveril, od oka ne vidim razlike.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

AmokRun ::

KDE 3.5 proti XP je pa tko k space shuttle proti ferariju. :>

Pa se da dobit 9.04 z kde 3.5?

Maystr ::

Vceraj sem neki rihtal in danes pa ugtovim da ne morem priti v kubuntu. Izpišemi neki kernel panic. A ve kdo kako se to porihta.

Blinder ::

Na novo nalozi:D
Sej lahko daš več OS na isti disk.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Maystr ::

A ne obstaja kakšna repead mode. Da bi s cdjem popravu?

Blinder ::

Za it v konzolo poskusi pritisnit "ctrl+alt+F1" , za se vrnit v grafični način pa "ctrl+alt+F7". Sam nevem kaj bi popravljal.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

pecorin ::

fotografiraj kernel panic pa bomo videli kaj je.

jype ::

Namesti kubuntu 8.04. Podprt je še dve leti in pol in je primeren za vsakdanjo rabo.

Maystr ::

Zdaj sm na novoga ga naložu (vse dol zbrisu pa še enkrat). Isti šmorn. Napiše pa crc error druga vrstica pa kernel panic pa neki mount root...

kriko1 ::

crc error? Kdaj to? Sumim na skorumpiran image.

Maystr ::

Kakšn tedn je delalo vse normalno zdaj pa to sranje. Jast ne vem kaj bi blo?

Poldi112 ::

>Namesti kubuntu 8.04. Podprt je še dve leti in pol in je primeren za vsakdanjo rabo.

Kubuntu ni bil lts, ker se je bolnikom zdelo, da ne bi delali LTS z desktop namizjem, ki se ukinja (po spominu). Tako da je support samo še do novembra.

Osebno se mi zdi Debian za kde 3.5 trenutno bolj primeren - predvsem zaradi daljšega supporta.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Poldi112> Tako da je support samo še do novembra.

Saj bo pa tut Canonical tko k Microsoft... Podaljšal support zadnji moment. :)

kriko1 ::

Ok, potem je verjetno nekaj med popravki. Si opazil med le-temi tudi nov kernel?
Drugače ko se sesuje pritisni sysrq kombinacijo za flush (sysrq + s) ter nato še sysrq + u , sysrq + b (med vsakim pritiskom počakaj npr. 5 sec, nato parkrat udari po alt, ctrl, shift šele nato uporabi novo kombinacijo).

Takoj po rebootu vzami /var/log/messages* datoteke in poglej po datumu katera je ta zadnja kjer se je crash zgodil, notri bodo relevantni podatki (mogoče je pa tudi prejšnja že zazipana s kakim podobnim imenom).

Maystr ::

Sm že popravu. Tako da sm vse skupaj zbrisal. In uporabljam disk za dodatne particije v xp.
Nekaj kritik glede Linuxa (pa sm mislu da je nevem kaj):
-preveč izbire (od distribucij, namizij do kasnejših programov)
-počasnost delovanja
-crkovanje razne strojne opreme med delovanjem, zaradi slabih drajverjev
-nalaganje preko paketov je vredu, je pa nalaganje toliko bolj zafrkneno tistih programov ki jih ni v paketu
-sto in ena napaka za katero na internetu ni konkretnih rešitev
...
Moje subjektivno mnenje (v bistvu kar se mi je pripetilo).
Mogoče sem izbral slabo distribucijo ali namizje, sam ne da se mi vseh stvari sprobavat. Dokler se stvari ne bojo poenotle in začeli ti razvijalci izdajati dodelane in stabilne stvari, se ne piše linuxu nič bolše kot zdaj. Sploh nevem kdo ga uporablja. Programerji->ni nekega denarja v free programih pa tudi večina ljudi uporablja windowse. Grafiki (2d, 3d)->vsi konkretni programi so za windows, tisti ki pa so še bolj zeleni pa jih težave povzročajo že windowsi, kaj šele Linux.

Poldi112 ::

Uporablja ga precej ljudi. Uspešno. Večina ima za to nekoga, ki skrbi za sistem. Sicer identično kot pri win, samo da za domačo rabo ni sosedov/študentov/sorodnikov, ki bi ti znali pomagati zastonj.

Preveč izbire je plus. Če ti ta ni všeč vzameš drugega. Če se ti ne da iskati pa tudi prav.
Kaj si sploh preiskusil?

Počasnost delovanja je odvisna od bloata ki ga instaliraš. Če imaš švoh mašino potem kde 4.x ni optimalna izbira.

>sto in ena napaka za katero na internetu ni konkretnih rešitev

povej jih 10.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Maystr ::

Precej ljudi niso trije izmed 200tih(vem konkreten primer).
Ja ta drugi ma spet neke svoje pomankljivosti. Ne mislm zadeve formatirat 2krat mesečno.
Mašina ni švoh samo kde 4.x ni optimiziran.
Vse katere so se mi pojavile za njih ni bilo rešitev.
Napake:
-krnel panic napaka
-neke težave z grub(več njih)
-superkaramba ni pokazala prosojnih widgetov(cez cas je)
-mrk zvoka
-ugašanje programov(iz neznanega razloga ali napake)
Evo jih pet(bilo jih je še pa se ne spomnim), sistem sem uporabljal 3 dni.

BigWhale ::

Pol ze nis tak majstr. Kaj hudica nisi slikal kernel panica in ga poslal sem? Morda bi komu v prihodnosti pomagal. Tko bo pa tvoj bug sel s teboj v grob.

Evo vidis, zagrenil si zivljenje celi generaciji ljudi s svojim ignorantskim obnasanjem. Hvala!

:>

Maystr ::

Veliko ljudi je ze pisalo o tem bugu. Sam ni blo rešitve. Napisalo pa je:
crc error
kernel panic - not syncing : VFS: unable to mount root FS on unknown-block(0,0)
Če ti kaj pomaga.
Ker te napake ni odstranilo niti ponovna inštalacija...tok da jast ne vem kok pol stvari poravš. V windowsu je format zadna stvar, k jo nardiš ko je napaka, sam pa veš da bo delal.

kriko1 ::

Um, da ti ne bios menjuje zaporedje diskov po vsakem zagonu?
V bistvu ne najde root particije, logična bi bila posodobitev biosa na zadnjo različico (če še ni).

Kubuntu ni dobro spolirana distribucija, če želiš nekaj od canonicala je to ubuntu, kubuntu je bolj drugorazredna zadeva.

Ted ::

Kubuntu je bolj po sili distribucija, prave KDE distribucije so Fedora, Mandriva in Opensuse. Vse so prav tako uporabniku enako ali bolj prijazne kot Kubuntu, prav tako je večina programja narejenega za KDE.
Mah...

Poldi112 ::

Fedora? Nazadnje ko sem gledal pred manj kot letom dni je bila to gnome distribucija, tako da močno dvomim da je kde v fedori boljši kot v Kubuntu, kjer je po mojih izkušnjah povsem zadovoljiv (z izjemo 8.10 ki je imel 4.1 in je bil tudi nasploh precej zanič).

Tudi support je pri Ubuntu kar ok - forumi skrivajo veliko rešitev. Precej več kot pri suse.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

WamPIRe- ::

Sam sem na OpenSuSe uporabljal Gnome... sploh 10.3 je bil vsaj zame super stabiln in res nisem imel velik problemov, glede na znanje, ki ga imam.

Pohvalit moram support za Ubuntu, kjer sem našel marsikatero rešitev tudi za OpenSuse.

lp, Jernej

Blinder ::

Kako z NTFS particijo v Kubuntu 9.04? Inštaliral sem windowse, zdaj inštaliravam še Kubuntu 9.04, zanj sem dal particijo ext3, rad bi naredil particijo za podatke, ki bi vidni tudi iz windowsov. Ampak na seznamu moznih particij, za jih ustvarit, ni NTFS, je pa fat32. Kako naj jaz ustvarim svojo drago NTFS particijo, da bo vidna tako v kubuntu kot windowsih?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kriko1 ::

Mislim da samo z windowsa lahko ustvariš ntfs.

Mohic ::

kubunto ftw. Linux the best !

l0g1t3ch ::

Edini dober kubuntu je 7.10 al pa sm imel samo z njim srečo.
7.10 je delal super če odstejem nepodprt tiskalnik in nastavljanje želene resolucije preko config fajla. Vsi kasnejši so mi samo povzročili kopico sivih las ;((

poweroff ::

Ne.

Lepo namesti programski paket ntfs-config. Dela potem vse brez težav.
sudo poweroff

R-G ::

Mogoče sem izbral slabo distribucijo ali namizje, sam ne da se mi vseh stvari sprobavat. Dokler se stvari ne bojo poenotle in začeli ti razvijalci izdajati dodelane in stabilne stvari, se ne piše linuxu nič bolše kot zdaj. Sploh nevem kdo ga uporablja. Programerji->ni nekega denarja v free programih pa tudi večina ljudi uporablja windowse.


V primeru potrebe po izjemno stabilni in vsestranski distribuciji GNU/Linux operacijskega sistema se ne da spregledati projekta Debian.

Trditi, da ni donosnosti v območju proste (svobodne) programske opreme ne ustreza resnici. Veliko podjetij se usmerja v terciarni sektor ponudbe za prosto programsko opremo.

Vsekakor pa prodaja svobodne programske opreme ni v nasprotju z načeli gibanja za prosto programje.

Razlog za velikokrat zmotne predstave opredeljuje dejstvo, da veliko računalniških programerjev ne čuti potrebe po uživanju dobička od razvite programske opreme. Od gibanja za prosto programje pridobijo mnogo programskih rešitev, veliko se jih tako počuti zelo ugodno ob misli, da lahko družbi vračajo kar jim je ponudila.

Na podlagi tega kar ste zapisali, se pojavljajo utemeljeni dvomi o stvarnem razumevanju problematike s katero se srečujete. Posamezniki projekta GNU so objavili uradne članke, ki služijo odpravljanju nesporazumov ravno glede slednje omenjenih tematik.

energetik ::

Mislim da samo z windowsa lahko ustvariš ntfs.

V GPartedu lahko nardiš NTFS particijo, sem jo včeraj delal.
Blinder, tukaj http://gparted.sourceforge.net/ si DL in zapeci na CD in bootaj z njega. Čeprav mi je čudno, da v Kubuntu tega ne bi mogel narediti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

overlord_tm ::

mkfs.ntfs komande nimate?

Na gentoo-ju ride pri emerge ntfs-3g zraven pomoje :D

Blinder ::

Naredil sem isto, kot je rekel energetik. Prvo sem z gparted naredil particije, potem inštaliral linux. Nisem še poskusil pisanja na NTFS iz linuxa, sam mislim da bi moglo it bp.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel KDE 4.3

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
485276 (2753) Icematxyz
»

Ubuntu vs. Kubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
152224 (1914) Meizu
»

Ali Ubuntu postaja resen igralec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20018779 (12311) techfreak :)
»

Ubuntu 8.10 - Intrepid Ibex

Oddelek: Operacijski sistemi
484737 (1733) hojnikb
»

Izšel je KDE 4.2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
406330 (3621) hruske

Več podobnih tem