» »

kompresija slik

kompresija slik

jonynho ::

iščem program za kompresiranje slik, namreč na moj-album mi noče naložit slik ker javi češ da so prevelike, je kak program ki bi skompreisral okrog 100 slik skupaj?

Volk| ::

AcdSee ima funkcijo "resize" kjer si lahko slike poljubno nastavis kako veliko hočeš met.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

podreberek ::

pozdravljen

To imaš slike za na kakšno spletno stran?
Jaz sem imel ta problem da mi jih ni hotelo naložit zaradi predolgega imena slike.
Kakšen fotoshop ali pa ti mogoče tole pomaga

http://bluefive.pair.com/pixresizer.htm

lp

Zgodovina sprememb…

Joker1337 ::

Si bom sposodo temo...

Jaz mam tudi nekje 100 slik pa so skupaj vlke 1,1GB in bi vprašal za program, ki bi naredil komepresijo slike brez večje izgube kvalitete.
Slike so narejene z novim fotoaparatom pa so velike 3,5 mb ... nekatere pa so še z stari fotoaparatom pa so velike 1,5 MB
Skrčil bi pa jih zato da bi jih lahko zapeko na eden 700mb CD

Hvala

Lp

Zgodovina sprememb…

Ericssony ::

Raje si na tem novem fotoaparatu nastavi nižjo resolucijo pa ne bo problema s "stiskanjem" slik - kako pa poglej v navodila.
Zapeči te slike raje na dva CDja ker original je le original. Slike ne moreš kar tako stisniti. Spremeniš ji lahko samo velikost/resolucijo in hkrati kvaliteto kompresije. Ampak to pa več potem ni original...

Joker1337 ::

Ja sej sem nastavo na majn... samo takrat je še bil fotoaprat novi pa sploh nisem vedo da so tak vlke slike ...
zgleda mi ne preostane drugega kot dat na dva CD-ja.

black ice ::

Zakaj ljudje še vedno vztrajate pri starih načinih? Zapečeš na DVD in nimaš nobenih skrbi.

Okapi ::

Na fotoaparatu nikar ne zmanjšuj ločljivosti. Slike lepo na računalniku stisni, recimo z brezplačnim IrfanView ali katerimkoli programom za urejanje fotk. Nastaviš večjo stopnjo stiskanja jpeg in to je to. Lahko pa tudi zmanjšaš ločljivost, glede na to, kako boš fotke prikazoval.

Pa še to - zakaj jih ne daš na DVD? A je kje še kakšna naprava, ki bere samo cedeje?

O.

violamb ::

Mi ve kdo pomagat prosim
Mam slike v velikosti 31gb in bi rad zmanjšal velikost mape.
Zdaj se mučim z 7zip, vendar ko slike stisne ostane velikost 7zip datoteke enaka.
Kaj naj naredim da bi mi to mapo zmanjšalo.
Hvala že v naprej

bluefish ::

JPEG, GIF,... in podobni formati so že stisnjeni ter nekega hudega efekta ni pričakovati.

amigo_no1 ::

Irfanview, batch conversion -> advanced, naredi zmanjšanje resolucije (resize).

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Samo nikar ne pozabi, da pri tem slabšaš kakovost slik.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

winrar - pomoč

Oddelek: Programska oprema
81147 (625) starfotr
»

Stiskanje datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411704 (5914) Oberyn
»

Rotiranje fotk

Oddelek: Zvok in slika
202039 (1751) Ziga Dolhar
»

Program za zmanševanje resolucije slik

Oddelek: Zvok in slika
6997 (926) kjask
»

Kakovostne slike

Oddelek: Programska oprema
131869 (1599) Matev

Več podobnih tem