» »

Windows 7 RC1 - kako pripraviti DVD za inštalacijo

Windows 7 RC1 - kako pripraviti DVD za inštalacijo

Romancek1 ::

Iz interneta sem potegnil Windows 7 RC1. Ko sem jih potegnil dol, je v direktoriju cca 49 datotek z enakim imenom, le končnice so *.rar, *. r01... *.r46 ter *.nfo ter *.sfv. "*" je enako ind-win7-7100-x86.Kako sedaj zadevo zapečt na DVD, da bo kasneje možno windowse inštalirat?

darkolord ::

Ekstrahiraš .rar datoteko in zapečeš .iso datoteko kot image.

mtosev ::

odraras, dobis ISO dartoteko katero s poljubnim programom zapeces.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Romancek1 ::

Pa je zaporedje važno, s katerim fajlom pa začnež (*.rar???).

mtosev ::

rabis program kot winrar al podobno da razpakiras arhiv.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klinker ::

Praviloma samo prvega odraras in pride cel ISO ven.

PINki ::

Odpreš kateregakoli in vsebino preneseš v namizje, ko se odrara zapreš winrar in sliko v namizju zapečeš na DVD in bootaš.

Tr0n ::

No warez!

ABX ::

No warez!


Presnemavanje programov je popolnoma legalno, uporaba le teh brez licence pa ni.

Žalostno je da še danes ljudje tega ne razumejo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

borchi ::

> Presnemavanje programov je popolnoma legalno, uporaba le teh brez licence pa ni.

pirati, kar 'presnemavajte' programe, samo uporabljat jih ne in bo vse OK. pa bookmarkajte ABX-ov post, če vas slučajno pride kak policist nadlegovat...
l'jga

ABX ::

Če si lastiš originalen program oz. dovoljenje uporabe ne vidim kako je lahko presnemavanje nelegalno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Romancek1 ::

Menim, da gre v tem primeru za legalno delo. Ključ sem dobil od Microsofta. Gre za Windows 7 RC1.

bluefish ::

dejansko ni legalno, saj s svojim početjem kršiš licenčne pogoje.

ABX ::

dejansko ni legalno, saj s svojim početjem kršiš licenčne pogoje.


Nekaj ne razumem. Če ti dajo CD in cd-key lahko uporabljaš Win7. Če si presnameš Win7 CD in uporabiš cd-key pa si v prekršku.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

V ta del debate se niti ne bi spuščal, ker ne poznam točnega besedila pogojev uporabe. Dvomim pa, da je avtor teme uporabnik in naročnik na MSDNA ali TechNet ali Connect, kjer so dostop do RC 7100 dobili že 30. aprila. Javnosti pa bo dostopen od jutri naprej.
Tako povedano tudi nima RC ključa za aktivacijo, temveč le Beta, ki resda velja tudi za RC, pa vseeno.

Romancek1 ::

Sklepam torej, da od jutri napraj pa bo zadeva legalna. Sicer pa Windowsov še nisem inštaliral, torej prekrška še ni!

borchi ::

> Če si presnameš Win7 CD in uporabiš cd-key pa si v prekršku.

npr. glista EULA pravi, da lahko narediš samo eno (1) backup kopijo, ki jo lahko uporabiš za reinstalacijo...
l'jga

ABX ::

V ta del debate se niti ne bi spuščal, ker ne poznam točnega besedila pogojev uporabe. Dvomim pa, da je avtor teme uporabnik in naročnik na MSDNA ali TechNet ali Connect, kjer so dostop do RC 7100 dobili že 30. aprila. Javnosti pa bo dostopen od jutri naprej.
Tako povedano tudi nima RC ključa za aktivacijo, temveč le Beta, ki resda velja tudi za RC, pa vseeno.


Se strinjam, vendar obsojat nekoga brez dokazov ni pravilno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

> Če si presnameš Win7 CD in uporabiš cd-key pa si v prekršku.

npr. glista EULA pravi, da lahko narediš samo eno (1) backup kopijo, ki jo lahko uporabiš za reinstalacijo...


Mah, kaj če naredim 1 kopijo in jo hranim na RAID polju?

EULA ni zakon, je samo pogodba in kot vsaka pogodba ni nujno da je 100% pravilna.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

borchi ::

> EULA ni zakon, je samo pogodba in kot vsaka pogodba ni nujno da je 100% pravilna.

saj pravim, pirati morajo samo prepričat sodišče, da je kopiranje licenčne programske opreme legalno... easy as pie.
l'jga

bluefish ::

> Če si presnameš Win7 CD in uporabiš cd-key pa si v prekršku.

npr. glista EULA pravi, da lahko narediš samo eno (1) backup kopijo, ki jo lahko uporabiš za reinstalacijo...


Mah, kaj če naredim 1 kopijo in jo hranim na RAID polju?

EULA ni zakon, je samo pogodba in kot vsaka pogodba ni nujno da je 100% pravilna.
Z njo se ob namestitvi strinjaš, pa če ti še tako ni všeč ali se ti ne zdi pravilna.

bluefish ::

Sklepam torej, da od jutri napraj pa bo zadeva legalna. Sicer pa Windowsov še nisem inštaliral, torej prekrška še ni!

Prekršek je že s tem, ko si datoteko vlekel preko p2p in jo pomagal razširjati s sejanjem.

To sicer bolj velja za finalno verzijo, za RC in Beta so najbrž bolj mili pogoji.

Romancek1 ::

Se strinjam!

ABX ::

Z njo se ob namestitvi strinjaš, pa če ti še tako ni všeč ali se ti ne zdi pravilna.


Tudi če pogodbo podpišeš jo lahko kasneje razveljaviš v kolikor ugotoviš da ni pravilna.

Glede p2p se nekako strinjam. Sicer je vse skupaj offtopic, vendar upam da avtor teme ne bo zameril.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

Tudi če pogodbo podpišeš jo lahko kasneje razveljaviš v kolikor ugotoviš da ni pravilna.
Seveda ob ustreznem pravnem postopku in ne kar mimogrede.

ABX ::

Logično.


Moj namen ni prepričat sodišče da presnemavanje je popolnoma legalno, bi bil že zadovoljen če bi mi uspelo prepričat uporabnike slo-techa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

bi bil že zadovoljen če bi mi uspelo prepričat uporabnike slo-techa.
Ti ne pomaga preveč, ker so še vedno kršeni pogoji uporabe avtorskega materiala.

M-XXXX ::

blueFish ti dejansko verjameš v tako zagreto zagovarjanje licenc, ne presnemavanja, ter kupovanja originalnega softwera?:D

bluefish ::

blueFish ti dejansko verjameš v tako zagreto zagovarjanje licenc, ne presnemavanja, ter kupovanja originalnega softwera?:D
Glede na količino prenesenih podatkov vsak mesec očitno ne :). Vem, totalno hinavsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

M-XXXX ::

Potem bolj taka varianta: laja, sam ne grize:D

Ko smo ravno pri win7, katera verzija naj bi bila RC? 7100 ali kaj drugega?

bluefish ::

7100

M-XXXX ::

7100

Dobr, bom ob prehodu na i7 prešaltal na win7 kot glaven OS na "taboljšem" PC-ju>:D

Tr0n ::

Windows 7 je sedaj na voljo vsem na uradni strani.

http://www.microsoft.com/windows/window...

luky ::

Fantje mene pa zanima kako se obnaša Windows 7 na notesniku Lenovo T serije, če je kdo imel ali ima gor naloženo.....

lp.
luky!

Valvoline ::

Kolk pa rama dejansko porabi win7 v idle delovanju ? A zadošča 2gb za normalno delovanje.In v čem je fora da se zej ga dobi zastojn,al je to skp časovno omejeno al kako.
Hočem sprobat win7 tako za hec,kakšne so vaše izkušnje z njim.

PINki ::

2gb RAMa zadošča. Men je ga porabljalo mislim da 1gb. Zdaj se upgradal na 4gb rama in mi v idle uporablja 1.8gb rama. RAM je itak za to da se ga porabi saj je hitrejsi od HDD. Ko pa zaženeš kakšno igro ka pa itak vrne nazaj...

teddy81 ::

Windows 7 RC je možno legalno povleči z Microsoftove strani, kjer se legalno tudi pridobi poskusna licenca za tri (3) računalnike (aktivacija). Licenca bo aktivna do marca 2010. Pred tem datumom, se bo vsaki dve uri računalnik z nameščenim OS WIN 7 izklapljal.

Priporočam pa nakup.
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti original Windows 10 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
19132659 (7345) Gospod

Poceni Windows?

Oddelek: Operacijski sistemi
488872 (7554) solatko
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8216061 (7502) gslo
»

a je to legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538018 (6000) Alamar
»

Kako inštalirati SP2 za WinXp?

Oddelek: Operacijski sistemi
7954 (839) smetko

Več podobnih tem