» »

Problem virus/BIOS?!

Problem virus/BIOS?!

tripa ::

Pozdravljeni!
V upanju da mi kako pomagate vam pišem v tej temi. Stvar je sledeča...že kak teden sem mel na kompu pomoje dost spyware-a in tega, tudi errori za windows login in podobno... včeraj pa resetiram kompa, a namesto da bi začelo nalagati biose in winse, ostane samo slika od Asus motherboard plate in pa Press DEL to continue, ki pa ne dela, prav tako si ne morem pomagat z ctrl-alt-del.

Probal sem formatirat disk na drugem kompu ga dal nazaj not pa nič. Še vedno samo prva slika. Prosim za pomoč,...hvala

ps Komp je amd 3000+ 754, plata asus 754 socket, ddr rami
  • spremenil: tripa ()

bluefish ::

resetiraj BIOS.

tripa ::

update: baterijo sem vzel ven in dal nazaj not pa ne pomaga. floppy drive-a tudi nimam da bi kaj bootal prek tega al pa dvd-roma, ker se tudi ne odziva(razen odpre in zapre se). Berem tukaj po netu o nekem CIH virusu, ki poškoduje oz. izbriše biose. Plata je Asus K8N-VM 754.

k4vz0024 ::

Hm, jaz bi updatov Bios.

k4vz0024 ::

Še prej pa shrani originalnega na ključek.

tripa ::

Ja povej mi kak naj update-am bios, če še DELETE ne prime ko se prižge računalnik. Se da mogoče preko usb-ja? Niti starega bios-a ne morem shranit...

slowie ::

Meni deluje, kot da je šel bios direkt po gobe... Če niti POST-a ne opravi...?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

R-G ::

Da, izjemno kočljiva zadeva, a ni tako redka kot si nekateri predstavljajo.

Torej, programska oprema CIH zagotovo ni povzročila te škode; svoj jederni algoritem izvede v varnostnem obroču 0 natanko na isti dan, ko se je zgodila nuklearna nesreča v mestu Černobil. Med drugim pa omenjena zlonamerna programska oprema ni bila več posodobljena za novejše arhitekture operacijskih sistemov Windows; v primeru, da uporabljate različico XP oziroma novejšo, kontaminacija vsekakor ni možna.

Glede na podatke, ki ste jih posredovali, sklepam, tako kot vsi drugi, da gre za spremembo oziroma prepis strojne kode programske opreme BIOS.

Obstajata dve rešitvi. Lahko zamenjate BIOS integrirano vezje ali pa trenutnega odstranite iz matične plošče ter omenjeno EEPROM vezje ponovno ustrezno prepišete.

Lep pozdrav!

misek ::

tripa, naredi BIOS recovery disketo ali CD, pa bo morda oživela. Malce preberi tukaj.

R-G ::

Omenjeni napotki veljajo seveda samo v primeru, da je poškodovan zapis na BIOS integriranem vezju.

Ob ponovnem prebiranju vebine, ki ste jo zapisali, se je razsvetlila druga stran. Ste pomislili, da bi lahko težave povzročal HDD medij?

slowie ::

Jaz definitivno mislim, da je problem v okvari podatkov v BIOS-u. Če bi bil HDD, bi zagotovo kaj javil. Vsaj v BIOS bi se dalo priti. Lahko pa preizkusiš tako, da računalnik zaženeš brez priključenih diskov, CD enot, itd. Drugače pa, to, kar je napisal misek, se mi zdi smiselno.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Pyr0Beast ::

Če hdd blokira vodila se tudi BIOS ne bo zmogel naložiti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

misek ::

Najprej poskusiti zagnati računalnik brez priključenih diskov, CDjev in podobno, samo z eno palčko RAMa.

Pyr0Beast ::

In pa pritiskaj tipko tabulator (tab) da 'odstraniš' zagonsko sliko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik počasen, BIOS le delno zazna RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
161570 (1281) CaqKa
»

nenadno ugašanje računalnika - nujna pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
234647 (3818) Pyr0Beast
»

Windows 7 - preprosto noče ugasniti

Oddelek: Pomoč in nasveti
392401 (1981) Shadow666
»

Nov članek: Posodobitev BIOS-a od a do ž

Oddelek: Novice / Nova vsebina
254114 (3769) MrStein

Več podobnih tem