» »

Čudno obnašanje uTorrenta in odpiranje portov ( slab prenos )

Čudno obnašanje uTorrenta in odpiranje portov ( slab prenos )

JožeHorvat ::

Pozdravljeni,

zadnje par dni imam probleme s programom uTorrent. Nikoli nisem imel problema, odkar pa sem formatiral in spet inštaliral uTorrent, pa se zdaj pojavljajo te težave, in sicer :

- moja povezava je 8/1. Preden sem formatiral mi je stvari začelo prenašati takoj in s polno hitrostjo ( okoli 900 kbps ). ZDAJ je download hitrost MANJŠA od upload hitrosti. Kar pomeni : to kar bi moralo biti 900, je sedaj okoli 40-50 kbps.
- sem testiral in VEM, da je stvar enaka ne glede na seederje
- preveril sem v firewallu ( zone alarm free ) in uTorrentu dal vsa dovoljenja da se lahko poveže kam se hoče
- vtipkal sem http://192.168.1.1/ in se prijavil v svoj router. Kliknil na "Applications & Gaming", vnesel ime aplikacije, vnesel port ( Start 45784 to 45784 ), izbral oba protokola ( TCP in UDP ) in "Enablal" stvar. Zdaj je stvar še vedno potrjena, ampak torrent še vedno ne deluje.
- potem sem šel na portforward.com. Izbral sem svoj router ( BEFSR41v2, ker v4 pač ni bilo )... Izbral sem program za katerega hočem to nardit. Sledil vsem postopkom, dal save na koncu... Isto kot prej
- preveril sem tudi uTorrent nastavitve, neki uPnP port mapping mam disablan ( kot je portforward.com predlagal ), pod maksimalno dovoljeno hitrost prenosa pa imam označeno neomejeno.
- poskusil sem downloadati z več trackerjev, povsod je isto


Je pa finta :

večino časa je oranžen trikotnik, ki nakazuje da nekaj ni v redu s povezavo. Vsake toliko ( brez da bi kaj spreminjal ) pa se naredi zelen krogec in kaže kot da je vse v redu. Prenosi se začnejo, 5 minut pozneje pa spet ni v redu.

Pa tudi sicer so finte, se nenadoma download "osvobodi" in začne prenašat z 600-800 kbps, ampak trikotnik je še vedno oranžen.

In zdaj ko bi lahko čez noč imel downloadane gigabajte, niti do 100 mb ne pridem :(

Sicer pa sem preveril, sem nekaj potegnil dol preko Firefoxa in je bila polna hitrost, 920 KBps.

Opomba : zraven tega oranžnega trikotnika, ki kaže da ni vse v redu večino časa piše : "DHT 271 nodes ( Updating )". Včasih je tudi 270 ali 271, ampak nimam pojma če ima to kakšno povezavo.


---------------------------------------------------------------------------

Verzija progrrama : uTorrent 1.8.2
Internetni ponudnik : T-2
Operacijski sistem : Windows XP Pro
Router : Linksys BEFSR41-EU ( 4 port switch - to piše na škatli ) OZIROMA : BEFSR41v4
Port za uTorrent : 45784
IP : statičen


Lepo prosim za pomoč.

Lp, Jože

blackbfm ::

To da se ti vsake tok časa prikazuje zelen krogec, pomeni da ti nekaj UPNP ne funkcionira pravilno...pustmo to. V glavnem router ti verjetno usmerja promet na napačen IP.

Start > run > cmd

potem pa vpiši "ipconfig" in pritisni enter

Počakaj da se ti izpiše in potem najdi vrstico ki vsebuje ip od tvoje mrežne kartice (ipv4 address). Ta ip vpiši na routerju potem zraven k portom. Če ti bo pa router vsakič ko prižgeš komp recimo dodelil drugačen ip potem si pa nastaviš fiksnega v nastavitvah za mrežno kartico.

JožeHorvat ::

Hvala za odgovor.

Uf tukaj pa sem te čisto zgubil...

Ko napišem to komando, mi izpiše : IP Address, Subnet Mask, Default Gateway. Default Gateway je sicer isti IP kot ga uporablam za dostop do routerja.

IP imam zagotovo statičen, sem že večkrat preveril na "what is my ip" straneh pa je bil vedno isti.

Katera vrstica pa sedaj vsebuje IP mrežne kartice ?

Lp, Jože

blackbfm ::

IP Address glej. Statičen imaš WAN ip (internet)..na lokalnem LAN omrežju pa vse sam urejaš oz. ipje dodeljuje router. Ti moraš v bistvu nastavit na kater komp naj router pošlje paket če pride na določen port.

Saj ni zakompliciran, samo moraš si predstavljat celotno sliko v glavi in to je to:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

JožeHorvat ::

Res se trudim, ampak ne gre :(

Milo rečeno - nimam blage veze kar mi poskušaš dopovedat :(

Lahko kdo ki ima Linksys router malce posreduje prosim ?

Lp, Jože

butec ::

Start > run > cmd
potem pa vpiši "ipconfig" in pritisni enter
POGLEDAŠ KATERI IP ima tvoj računalnik ( statičen IP od T-2 tu nima veza )

ip naslov 192.168.1.XXX ( najverjetneje 192.168.1.100)

Zdaj veš IP tvojega lokalnega omrežja

Ta IP moraš vpisat v svoj router(192.168.1.1). Kliknil na "Applications & Gaming", vnesel ime aplikacije, vnesel port ( Start 45784 to 45784 ), izbral oba protokola ( TCP in UDP ) in "Enablal" stvar. NE POZABIT NA KATERI IP pošiljaš pakete.(ip naslov 192.168.1.XXX )

PS: za port pa priporočam višjo številko 60XXX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butec ()

JožeHorvat ::

Neveden kot sem, mi je uspelo mojstrsko zajebat vso stvar...

V glavnem meniju, pod Local IP Address sem spremenil iz : 192.168.1.1 V 192.168.1.100

Potem se pa sploh nisem mogel več loginat na router, niti internet ni deloval, na nobenem hišnem računalniku. Zato sem kar resetiral vse nastavitve v routerju. Sicer še vedno ne morem dostopat do njega, ampak vsaj internet spet dela.

Predtem sem pa nastavil tak kot si rekel in izbral port 61576.

Ampak verjetno to zdaj več ne "hasne" ker sem resetiral.

Lp, Jože

fosil ::

Če v utorrentu klikneš na tist oranžen trikotnik/zelen krogec se ti odpre en okenček, kjer imaš med drugim tudi možnost testirat, če je port pravilno forwardiran.

Tako lahko zelo hitro ugotoviš ali je s portom vse v redu ali ne.

No ampak vidim da imaš trenutno še druge probleme ;)
Tako je!

blackbfm ::

Potem se pa sploh nisem mogel več loginat na router, niti internet ni deloval, na nobenem hišnem računalniku. Zato sem kar resetiral vse nastavitve v routerju. Sicer še vedno ne morem dostopat do njega, ampak vsaj internet spet dela.


Odpri cmd in ipconfig in poglej default gateway..če ti piše 192.168.1.100 potem ga sploh nisi resetiral. V glavnem to se naredi tako da izklopiš napajalni kabel, pritisneš reset tipko na routerju, vklopiš kabel in držiš tisto tipko še kakšne pol minute.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372338802 (39258) ignats
»

utorrent ne dela

Oddelek: Programska oprema
326731 (4509) tabl
»

Odpiranje portov pri Linksys

Oddelek: Omrežja in internet
113161 (2688) Domini
»

Linksys Router WRT54GL težave s signalom...

Oddelek: Omrežja in internet
252099 (1869) Tilen
»

Ruter linksys wrt 54-gc

Oddelek: Omrežja in internet
112119 (1849) Vice

Več podobnih tem