» »

Ruter linksys wrt 54-gc

Ruter linksys wrt 54-gc

WOOD ::

Uporabljam linksys-ov ruter wrt 54gc. Nanj imam priklopljen stacionarni računalnik za dostop do interneta (siol adsl 1mb) preko kabelske povezave (lan) in tudi notebook acer aspire preko brezžične povezane.
Tu mi nastopi problem pri prekinjanju povezave na notebooku preko brezžične povezave! : po tem ko normalno uporabljam internet na notebooku cca. 3-5 minut me vrže ven kljub temu, da imam exellent signal (če sem v isti sobi; če pa grem v drugo sobo pa se težje povežem in me prekine že prej). Moram se ponovno povezati (connect) in spet je noramlna povezava nekaj minut. V tem času se mi spremija hitrost prenosa (speed) od 54 na 24 ali manj do 1 ali 2 mbt. Moč signala pa se ob tem ne spreminja.

Kaj naj naredim? Na ruterju je zadnja programska oprema, zamenjal sem kanale, enkripcijo in ga resetiral a ni nič pomagalo! A se da to kako odpraviti?


Hvaležen bom za kaki nasvet! :)

TESKAn ::

Poskušaj nastavit fiksno hitrost prenosa, pa ne na največjo, sej če imaš le za internet je tudi 1M dovolj. Mogoče hoče preveliko hitrost vzpostavit in zato izgubi povezavo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ceba ::

Spreminjanje nastavitev na routerju ne bo pomagalo.
Sam uporabljam isti router in imam preko njega povezan tudi notebook Acer TM 4600 in sem imel iste težave - padanje hitrosti, ter padnaje linije, vendar problem ni v routerju. Predlagam ti da si z Acerjeve uradne strani potegneš dol nove driverje za wlan kartico. Poleg driverjev dobiš tudi prog za povezavo na wlan omrežje, odkar sem naložil ta popravek nimam več teh problemov, tako da ti to predlagam

WOOD ::

CEBA:
wlan kartico imam integrirano že v notebooku (centrino tehnologija) a mi bo vseeno pomagal omenjen popravek glede na to da nimam zunanje wlan kartice?

TESKAn:
Kje pa lahko nastavim hitrost prenosa (sem bolj na začetku na WLAN področju)?

LP

TESKAn ::

Nekje v nastavitvah routerja bi moglo bit, poglej pod nastavitve za wlan...točno pa ne bi vedu povedat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ceba ::

wlan kartico imam integrirano že v notebooku (centrino tehnologija) a mi bo vseeno pomagal omenjen popravek glede na to da nimam zunanje wlan kartice?


Jst mam tud integrirano wlan karico in sem isto mislu da tukaj ne bi smelo biti problemov.
Ampak dejansko mi sedaj deluje tako kot je treba.

pivmik ::

Jaz imam prav tako brezžični usmerjevalnik Linksys WRT54G (v2) ter prenosnik ASUS(wlan karta Intel(R) PRO/Wireless Adapter BG2200), WLAN povezava mi deluje, le do interneta vsake toliko ne morem dostopat (kot da samo NAT neha delat).

Zamenjal sem tudi gonilnike od prenosnika, najnovejše. Prav tako ista napaka se pojavi pri sosedi, ki je povezana na moj w-router - ona ima USB adapter Canyon.

Namestil sem si original uradni firmare, najnovejši, starejši - neuradne firmwaree HyperWRT, Alchemy in dd-wrt, z vsemi pa imam isti problem - vsake toliko časa samo internet ne dela (WLAN povezava pa je se vedni vzpostavljena). No, zdaj imam DD-WRT, ki je res nadmočen firmware, ima vse, tudi zelo prečiščen in lep web vmesnik, podpora za Samba, SSH, rflow,... Res vsaka čast avtorjem, morem prav pohvaliti! Še vedno je težava ista tudi pri tem odličnem firmware-u.

Čez nekaj minutk ko preneneha delovati NAT(internet za wlan odjemalce) se pol tudi w-ruoter sam resetira - komaj takrat vidim, da se je WLAN povezava prekinila(internet je pa ze prej nehal delovat).

Tako da sumim, da je hardverska napaka. Edina možnost je še lahko, da USB adapter od sosed e povzroči 'sestuje' w-routerja oz. ne-delovanje NAT-a. Ima kdo izkusnje s tem Caynon-ovim USB WLAN adapterjem?

Ima kdo podobno izkušnjo/problem?
Ali mi zna kdo priporočat kaj/kako naj dignosticiram preko SSH-ja. A bi lahko kako uporabil syslogd od w-routerja?
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

Juhu, neki se premika - I just love non-desktop Linux ;*
SSH dpostop do routerja - zakon, non-desktop linux - zakon, openWRT - zakon, dd-wrt - zakon :)
Zaenkrat izgleda, da sem rešil svojo težavo.

Ko mi je nehal delat internet sem pingal na routerju(preko ssh-ja) www.arnes.si, dva ping paketka je poslal, potem pa je izpisal tole:
ping: sendto operation not permitted
ta error sem kopiral in prilepil v Google :), zvedu em neki novega.
Potem sem sel cekirat loge:
/tmp/var/log/messages
v katerem je pisalo:
ip_conntrack: table full, dropping packet
To je bilo ključenga pomena.
Spet copy&paste v Google in mi najde arhiv neke mailingliste, iz katere prvič v moji zgodovini se izvedel nekaj koristnega iz njih:
https://lists.netfilter.org/pipermail/n...

Baje je imel linux v routerju nastavljeno max stevilo povezav 512 - ceprav je na spletnem vmesniku Max MTU nastimano na 1492 (!!!). In ko sem imel jaz prizgan BitTorrent(v programu nastavljeno max 256 povezav) in soseda emule(neznano max st povezav) je prisel router do limita inni mogu odpirati več novih povezav - spletne strani se mi niso odpirale več.
Kako pogledati na koliko je nastavljeno max st povezav?
cat /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max

Stvar sem spremenil na
echo "1024" > /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max
in težave so izginile :)

Kolikor sem razumel se v /proc/net/ip_conntrack nahaja seznam trenutno odprtih povezavah z podrobnostmi(ip, port, protokol,..). V vsaki vrstici ena povezava - preštejemo vrstice in dobimo stevilo povezav:
cat /proc/net/ip_conntrack | wc -l
prej sem imel vedno ko je net nehal delat 512 (na limitu).
Zdaj pa imam od 600 - 800 povezav.

Stvar mislim, da bo treba to še trajno nekam zapisat, ker ob rebootu po moje se ta nastavitev izbriše/resetira. Verjetno dodaš eno vrstico v kakšno startup skripto pa je.

Se nekaj 'for' naj povem--
izpis stevila povezav ki jih je ustavaril dolocen IP(v primeru 192.168.1.100):
cat /proc/net/ip_conntrack | grep 192.168.1.100 | wc -l
izpis stevila povezav od dolocenega portokola - primer bittorrent:
cat /proc/net/ip_conntrack | grep l7proto=bittorrent | wc -l
primer emule/edonkey
cat /proc/net/ip_conntrack | grep l7proto=edonkey | wc -l
Sej zdej priblizno stekate kako deluje, če imate osnove UNIX/linux konzole
Za izpis dejanskih povezav z vsemi podrobnostmi je potrebno ostraniti samo | wc -l na koncu ukaza.

Še vedno pa mi ni jasno zakaj bittorrent program četudi ima omejeno število povezav na 256 jih porabi več - samo ne pod imenom protokola bittorrent ampak ustvarja (verjetno vhodne)povezave na cudnih portih (ne tistemu, ki sem ga določil v nastavitvah).
Če mi kdo to razjasniti pa če ima še kdo kaj za dodat, prosim lepo :D .
Zanimajo me tudi vse tiste podrobnosti pri izpisu ip_conntrack datoteke - vsaj kak DOBER link do razumljive dakumentacije.
PA še eno vprašanje, če kdo zna - koliko veliko številko naho nastavim za limit(ip_conntrack_max)?
LP, Gregor GRE^

Dark Angel ::

Baje je imel linux v routerju nastavljeno max stevilo povezav 512 - ceprav je na spletnem vmesniku Max MTU nastimano na 1492 (!!!).


Hmmm... Pol pa vnesi še v gugla kaj pomeni MTU :D Definitivno ne število povezav :p

No, ko se mi glih da:

Kaj vrne gugl ko mo vpišeš: "define: MTU"
Maximum Transmission Unit. The greatest amount of data or "packet" size that can be transferred in one physical frame on a network. This packet also contains the header and trailer information, which are like addresses for each packet that are required by the routers on the network.

pivmik ::

Hvala za razlago, no sej sem dvomil, da te stvari nista isti.
Zdej pa bi še prosil za razlago kaj je to stevilo "tracked connestions".
Vem da imajo vezo z netfilterjem/iptables
Spet mi je BitTorrent pokradel vse tracked connctionse. :-(
Zakaj ze po defultu ni nastavljeno na visoko vrednost?
Do koliko ga lahko zvišam? (verjetno odvisno od kolicine prostega rama - nekje sm prebral da vsak conn. porabi okoli 500bajtov)
A lahko nekako omejim na routerju, da dolocen racunalnik ne pokrade vseh teh connectionsov? Pac da ne bo en odjemalec povzročil klecnjenje celega routerja.
Kako sploh preprecit te pojave? Zakaj nekateri routeri nimajo teh problemov?

Prosim za odgovore ali uporaben link, hvala.
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

Oooh!
Tokrat pa mislim, da sem končno zadel s kladivom na tapravi žebelj.

Našel sem vzrok padanja mojega routerja: uTorrent
Krivec pa je baje sam Linksys oz. njegov(i) firmware(i).

Tule je obrazložitev težave in seveda rešitev:
uTorrent and Linksys WRTG GL GS routers

Hvala vsem za pomoč, upam, da bo moje odkritje še komu koristilo.
LP, Gregor GRE^

Vice ::

Ne veseli se prezgodej, toliko jajc kot je z linksysi ni z nobenim. No za dva računalnika pa 2x na slo-tech skočit so kar OK. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Torrenti v Ubuntu

Oddelek: Omrežja in internet
141478 (1264) Marko69
»

ASUS WL-500g Deluxe ali Linksys WRT54GL

Oddelek: Kaj kupiti
122088 (1811) pujsek_
»

Brezžični router od 12-17k

Oddelek: Omrežja in internet
51241 (1102) pivmik
»

WRT54G v5.0

Oddelek: Omrežja in internet
302406 (1619) luser2
»

Oidentd in novo linux jedo

Oddelek: Omrežja in internet
6889 (845) fahrenGONE

Več podobnih tem