» »

Acer AspireRevo zlahka nadgradljiv

Acer AspireRevo zlahka nadgradljiv

notranjost

vir: bit-tech.net
bit-tech.net - Na novinarski predstavitvi prvega Ion PCja v Londonu so bit-techovci potrdili, da ga bo zlahka nadgraditi. Enega od Revov so vzeli v roke in odkrili, da je za odpiranje treba odviti le en vijak, nato pa s ploščatim orodjem dvigniti pokrov. Menjava pomnilnika in trdega diska je trivialna, saj uporablja prenosniške dele, DDR2 SODIMM pomnilnik (skupaj do 4 GB) in 2,5 palčne SATA diske, zamenjati pa je moč tudi kartico v mini-PCI slotu. Tovarniško je nameščena WLAN kartica standarda g, s preprostim opravilom pa Revota nadgradite v predlagan 802.11n standard.

Poročajo še, da računalnik pride s pladnjem, ki ga montirate na zadnjo stran LCDja (na VESA montirne točke), vanj pa zataknete celoten sistem, ter 65 W napajlcem, kar pomeni brezskrbno vgradnjo večjih trdih diskov, več pomnilnika oziroma drugih mini-PCI kartic.

38 komentarjev

Pyr0Beast ::

To ni ravno nadgradnja ampak zamenjava obstoječih delov za boljše :\

Bolj težko dodaš še dodaten disk, grafično karticoa ali kaj podobnega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

To ni ravno nadgradnja ampak zamenjava obstoječih delov za boljše :\

Bolj težko dodaš še dodaten disk, grafično karticoa ali kaj podobnega.


Kako pa nadgradis procesor ali karkoli v racunalniku? Aja, kupis nov racunalnik!? ;((

Pyr0Beast ::

Vitiš, tukaj še tega ne moreš početi :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

yaxo ::

To ni ravno nadgradnja ampak zamenjava obstoječih delov za boljše :\.



In kaj drugega pomeni beseda ndgradnja, šalabajzar

Pyr0Beast ::

Dodati RAID0 set diskov mogoče, par palčk rama, boljšo grafo ...

Saj lahko potem tudi v osnovi vsak router ter mobitel nadgradiš, pa samo prejšnje zadeve je treba dol odlotati in nove nazaj gor, nič lažjega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

Dodati RAID0 set diskov mogoče, par palčk rama, boljšo grafo ...

Saj lahko potem tudi v osnovi vsak router ter mobitel nadgradiš, pa samo prejšnje zadeve je treba dol odlotati in nove nazaj gor, nič lažjega.


Ali pa zamenjati obstoječ del z boljšim, pa naj bo to hitrejši ali pa večji. Teoretično bi lahko naredil tudi tukaj RAID 0/1, drugi disk priklopiš na eSATA, problem bi bilo napajnje ter 'pakiranje'.

Pyr0Beast ::

Hmm če se obesim nad SSKJ ...
nadgradíti -ím dov., nadgrádil (ȋ í) zgraditi, dozidati nad čim: na stolpnici bodo nadgradili dve nadstropji / nadgraditi hišo; pren., knjiž. literarno predlogo je gledališko nadgradil nadgrajèn -êna -o: nadgrajeni prostor so že opremili

Dasiravno se je včasih razumelo kot smisel nagradljivosti to, da si imel imel več PCI/RAM/HDD rež/vmesnikov preko katerih si lahko dodal HW.
Ta zadeva nima ravno veliko prostih rež ali prostora, nadgradljiva je pa potem ravno toliko kot povprečen netbook. :S

Sam napajalnik tukaj najbrž že res deluje na meji zmogljivosti v kolikor mu dodaš en E-sata disk in zafilaš USB porte.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Nehaj trapat no. Nadgradnja je tudi menjava obstojecega rama za vecji ram. Saj na koncu ga imas vec, kot si ga imel pred nadgranjo. :>

Pyr0Beast ::

:>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

crow_pec ::

Jah... mam notebook z 4 RAID0 diski, z dvema zaslonoma, dve grafični kartici, povezanimi s SLI mostom živim pa v deželi Nikoliinnikjer, kjer obstajajo 1-celične baterije, ki neprestano napajajo 220V napetosti z močjo 600W 2 uri in še dlje.

In če nisem umr živim srečno še danes in do konca svojega življenja.

techfreak :) ::

220V baterije so popolnoma nepraktične, ker vse komponente delujejo na napetosti manjši od 24V.
Sploh pa imeti 220V enosmerne napetosti v prenosniku ... jaz ga niti prijel ne bi.

madmitch ::

Hmm če se obesim nad SSKJ ...
nadgradíti -ím dov., nadgrádil (ȋ í) zgraditi, dozidati nad čim: na stolpnici bodo nadgradili dve nadstropji / nadgraditi hišo; pren., knjiž. literarno predlogo je gledališko nadgradil ...


A s mal siten vstal? Zamenjava diska ni nadgradnja, zamenjava grafične pa je??? Pejt se mal nadihat.



BTW, a se tale al pa kakšen podoben hec že dobi pri nas. To bi bilo idealno za našo mati, da mam mir pred njo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Pyr0Beast ::

A s mal siten vstal?
Malenkost pa res. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roli ::

Nekaj mini čarunalnikov se na srečo že dobi:
MSI AP1900
EEE top 1602
MSI Wind Nettop 120

To je nkeje vse kar sem zasledil glede nettopov. Sicer za tako ceno dobiš že Apple Mac Mini. Meni se osebno take zadeve zdijo močno predrage za kar ponujajo.
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

V BigBangu sem videl EEE tisto varianto, ko je samo sistem, brez zaslona. Po velikosti je podoben Wiiju.

sloxl8 ::

V BigBangu sem videl EEE tisto varianto, ko je samo sistem, brez zaslona. Po velikosti je podoben Wiiju.


Asus EEE box? Kdaj? Za koliko?

techfreak :) ::

V spletni trgovini imajo samo enega ... verjetno sem tega videl (BB Celje): http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...
Cena je pa 370€, kar je preveč. Za dodatnih 40€ dobiš boljši laptop.

mtosev ::

V spletni trgovini imajo samo enega ... verjetno sem tega videl (BB Celje): http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...
Cena je pa 370€, kar je preveč. Za dodatnih 40€ dobiš boljši laptop.

se wins je zdraven. 320E bi bila vredu cena
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Nekaj mini čarunalnikov se na srečo že dobi:
MSI AP1900
EEE top 1602
MSI Wind Nettop 120

To je nkeje vse kar sem zasledil glede nettopov. Sicer za tako ceno dobiš že Apple Mac Mini. Meni se osebno take zadeve zdijo močno predrage za kar ponujajo.


Mac Mini je čez 500 €, brez displeja.

Dr_M ::

Ok, da uporabljas Atoma v mini prenosniku, mi je nekako logicno, da pa Atoma uporabljas v desktop racunalniku?
Pa prosim ne mi zdej z raznim BS, da ne rabio vsi neke hude masine.
Za enak denar dobis 5x hitrejsi racunalnik, z minimalno vecjo porabo. Pa se bolj fleksibilen je.
Pa dandanes se tudi dobijo ze zelo lepa mala ohisja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sloxl8 ::

Ok, da uporabljas Atoma v mini prenosniku, mi je nekako logicno, da pa Atoma uporabljas v desktop racunalniku?
Pa prosim ne mi zdej z raznim BS, da ne rabio vsi neke hude masine.
Za enak denar dobis 5x hitrejsi racunalnik, z minimalno vecjo porabo. Pa se bolj fleksibilen je.
Pa dandanes se tudi dobijo ze zelo lepa mala ohisja.


Enostavno, ni pri vseh ljudeh merilo za nakup računalnika cena, zato iščejo/mo čim manjšo škatlo, ki bo še poganjala windowse, office in na kateri bo mogoče brskati po internetu. In nič več drugega!

techfreak :) ::

In nekatere zanima tudi poraba. Manjša je vsekakor boljša.

madmitch ::

Nekaj mini čarunalnikov se na srečo že dobi:
MSI AP1900
EEE top 1602
MSI Wind Nettop 120

To je nkeje vse kar sem zasledil glede nettopov. Sicer za tako ceno dobiš že Apple Mac Mini. Meni se osebno take zadeve zdijo močno predrage za kar ponujajo.


Ja, seveda so predrage, za te šolde se da mnogo zmogljivejšo, prilagodljivejšo... mašino dobit, se strinjam. Samo sedaj si pa predstavljaj mojo 65 letno mamo, ki ima stanovanje na novo spedenano, čist u nulo in hoče računalnik, zraven pa nerga, da tiste kište že ne bo gledala, a ne morjo drugač narest, da vsi tisti kabli dol visijo... Eeeeee, nimam jaz živcev za to, mama bodo dobila takole lepo kištico, ki se je ne vidi, ima minimalno žnur in presega vse njene zahteve za nadaljnih 10 let. Tukaj je denar manj vreden, kot moji živci in ljubi mir.

Dr M, glej še iz perspektive koga drugega, ne samo iz svoje.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Dr_M ::

In nekatere zanima tudi poraba. Manjša je vsekakor boljša.


Ah bejz no.
Da se tudi cisto obicajen racunalnik spravit na lepo porabo. Moj recimo ob zmerni obremenitvi porabi 75W, v idle pa celo 59W. Atom sistemi imajo pa 40-50W. S tem, da imam jaz 2 obicajna diska not in se dodatno graficno kartico. Uzamem graficno ven (uporabim integrirano), zamenja oba diska z enim WD GP in sem na porabi Atoma, s tem, da imam kljub temu popolnima funkcionalen racunalnik (za razliko od Atoma).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Uzamem graficno ven (uporabim integrirano), zamenja oba diska z enim WD GP in sem na porabi Atoma, s tem, da imam kljub temu popolnima funkcionalen racunalnik (za razliko od Atoma).
You wish !
8.6W z vključenim ekranom, wlan in diskom....
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

noraguta ::

men je pa ta stroj čist všeč, še en majhen ssd-jček(64 mb) pa pasivno ohlajanje , če bi šlo pa to je to. kišta za računat je itak v drugi sobi ,rdp pa tud dost vredu dela. edin ne vem če nebi kar netbooka vzel ko bo poioniziran.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Dr_M ::

Pyr0Beast: Na, pojej se.

Guru3d Neoseeker
mini-itx

To so tko, za silo uporabni recimo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

opeter ::

In nekatere zanima tudi poraba. Manjša je vsekakor boljša.


Ah bejz no.
Da se tudi cisto obicajen racunalnik spravit na lepo porabo. Moj recimo ob zmerni obremenitvi porabi 75W, v idle pa celo 59W. Atom sistemi imajo pa 40-50W. S tem, da imam jaz 2 obicajna diska not in se dodatno graficno kartico. Uzamem graficno ven (uporabim integrirano), zamenja oba diska z enim WD GP in sem na porabi Atoma, s tem, da imam kljub temu popolnima funkcionalen racunalnik (za razliko od Atoma).


Mac mini v idle porabi zgolj 13 W... polna obremenitev pa je toliko, kot pri Atomih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pyr0Beast ::


Pojej se.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

Pyr0Beast: Specifikacije tega racunalnika?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

N280, 160GB, 1GB, b/g, 10/100, bt, 10.1
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

Torej mini prenosnik.
Jest govorim o racunalnikih, ti pa o bucah. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Priklopiš zunanji ekran/miša/tipkovnico.

Sam ne vidim razlike med tem in stacionarcem.
HD predvaja, zvočnike ima že vgrajene, tako da ne rabim vklapljati celega HiFi sistema ki nadležno brni, je tih in malo porabi, poleg tega ima še baterijo tako da ne rabim UPS in kar je najbolje, se lahko z njim šetam po celi hiši.

Edino kar ne zna je poganjati bolj zahtevne igre, to delo pa stacionaren komp dobro opravi.
Sam bi lahko preživel že z 500MHz, 1.7GHz mi je vrh glave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

Slab HiFi sistem če brni...

Tudi najcenejšemu stolpu pa netbook po kvaliteti zvoka ne seže do podplatov.

Pyr0Beast ::

Slab HiFi sistem če brni...
Ni slab, samo transformator brni (tistih 50Hz) in je v tihem prostoru še najglasnejši.

Tudi najcenejšemu stolpu pa netbook po kvaliteti zvoka ne seže do podplatov.
Seveda da ne. Samo za YT, kakšen Skype ali kaj podobnega je več kot dovolj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

techfreak :) ::

Ja, dobri HiFi sistem ima slab tranformator ... to bo to.

Če ti pa dela full HD na takem prenosniku (ali pa vsaj 720p) ... nemogoče.

bluefish ::

s CoreAVC morda.

Pyr0Beast ::

Ja, dobri HiFi sistem ima slab tranformator ... to bo to.
Nima slabega transformatorja vendar se ga v miru in večerni tišini sliši in to me moti. Poleg tega ni potrebe da je prižgano sploh če ob idlu popapca 30W.

720p dela bp več pa tudi ne rabim saj nimam dovolj pik na ekranu :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Laptop brez WLAN kartice

Oddelek: Strojna oprema
81032 (902) jan01
»

Kako dati RAM v laptop (prenosnik)

Oddelek: Strojna oprema
395323 (4184) Pyr0Beast
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214119 (3539) M@73Y
»

Računalnik za vsak žep - CF700

Oddelek: Novice / Procesorji
213642 (2449) Jst
»

nVidia G70 v mobilni izdaji

Oddelek: Novice / Grafične kartice
112818 (2352) Grey

Več podobnih tem