» »

Star Laptop brez WLAN kartice

Star Laptop brez WLAN kartice

Jaaaka ::

Zdravo!
Mene samo nekej zanima. Dobil sem star laptop (Pentium 4-2.2Ghz, 512Mb), ki pa je brez wireless kartice. Zdej me pa zanima, kako je to najbolj smiselno poštimat? Laptop ima tudi eno režo za kartico velikosti malo večjo kot kreditna kartica. Mi lahko kdo pove zakaj je ta reža?
Pa še tole bi vprašal, je smiselno na tak star računalnik namestit windows 7, al je prešibek?
Hvala

Bahti ::

Tista reža je za kartico PCMCIA,Wlan http://www.nakupovanje.net/smc-wlan-54k... namesti pa si XP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bahti ()

Vanadium ::

prešibak ni (procesorsko) samo ram dodat pa je. Pri win 7 in visti je samo problem v grafičnih karticah, ker niso podprte. Mora bit vsaj DX 9.0c če se ne motim da win7 vsaj spodobno dela. Jaz imam npr. dell d600, 1.6ghz pentium m, 2gb rama radeon 9000 mobility in samo zaradi grafične, ki ni podprta nemorem (normalna uporaba) uporabljati win 7. Nažalost je grafika preveč zastarela in je sistem popolnoma neuporaben. Kar se tiče wireless povej kater laptop imaš (model, firma) ker mogoče ima mini pci režo kamor vtakneš wireless, če pa nima mini pci ima pa skoraj sigurno pcmcia režo pa tja vtakneš kartico.

Jaz bi probal najdt 2x 1gb ram za mali denar, daš win xp gor ali kaki linux in tako uporabljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

jan01 ::

Raje dobro usb kartico kupi -recimo močne alfine modele... Pa ZELO razmisli še o menjavi trdega diska

Jaaaka ::

Trenutno do laptopa ne morem, tako da jutri sporocim model!
Drugače pa se mi zdi da ima samo 2 usb vhoda, zato zna bit usb kartica mal moteča in bi nekak rajš iskoristu tisto režo(če so kartice dovolj dobre seveda).
Potem če prov razumem je najbloj smiselno dokupit še mal rama pa namestit XP. Bom pa tud razmislu v disku, mi je 3tedne nazaj crknu v PCju, tko da vem kako neugodno je to:) Pa še samo okoli 30Gb ga ima laptop.
Kako pa je z menjanjem komponent v laptopu, kej bol komplicirano kot na Pcju.
Hvala!

jc ::

če ima laptop mini-pci režo(ponavadi pod tipkovnico), kupi to:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPII.dll?V...

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

amigo_no1 ::

Wifi usb ključki delajo opazno slabše (domet) kot wifi PCMCIA kartice.

jan01 ::

@jeje997
ne posplošuj....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera mini-PCI mrežna namesto intel 2200?

Oddelek: Strojna oprema
131301 (1118) lopov
»

HP nx6325 zunanji WLAN RP-SMA priključek (za anteno-i)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
72282 (2227) SplitCookie
»

prenosnik DV6000 predelave :-)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6848 (796) All
»

PCI reža

Oddelek: Strojna oprema
61577 (1363) kixs
»

Kako dati RAM v laptop (prenosnik)

Oddelek: Strojna oprema
395330 (4191) Pyr0Beast

Več podobnih tem