» »

Vse o kolesih in kolesarstvu.

Vse o kolesih in kolesarstvu.

ZdravkoČolič ::

Tukaj lahk izživljate svoje frustracije kolesarji.

kixs ::

Damn... ze prakticno maj, pa se nisem naredil nobene ture letos :8)

thexfale ::

Haha js pa eno v celoti, pri drugi se pa menjalnik znajde med špicami:8)

Infinity ::

sem zanč naredu tako lušno začetno turo za otvoritev =) kranj - šk.loka - medvode - zbilje - kranj =) sam od takt me pa zaibava al vreme al pa fax =/ mogoče ta vikend =)

enxtip ::

Za tiste ki kolesarijo,... A ni, da kolesarjenje škodi prostati in plodnosti? :D čim manj tega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enxtip ()

kixs ::

Za tiste ki kolesarijo,... A ni, da kolesarjenje škodi prostati in plodnosti? :D čim manj tega


Vsako pretiravanje skodi cemu. Ce gres na kolo nekajkrat na teden po urco ali dve, ne bo nobene panike. Seveda pa si moras nastavit polozaj sedenja tako, da ne bos direktno pritiskal na prostato - saj imamo rit za sedet ;) Pa tudi danasnji sedezi to vecinoma upostevajo in so tako oblikovani, da zmanjsa moznost pritiska.

Vecji problem so "profesionalni" kolesarji na raznih specialkah. Osebno pa vozim samo MTB na "fedrih".

UNIVERZUM ::

Kako pa vozite, tisti ki kolesarite (čim hitreje neko traso ali samo da se peljete, čas pa ni pomemben)?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Tutankhamun ::

Čim hitrej :P ne max kot lahk, ampak tko da nardiš neki km.
Recimo skoraj po ravnem, se vozm približn 27 - 30 km/h. Na dan pa nardim, ko pridem mal v kondicijo tm ene 60 - 70 km. Letos sm šu šele 2x vn (vreme). ENkrat iz Kranja na golnik pa nazaj, za prvo furo. Drugič pa Kranj - Črnuče pa nazaj :P. Prov fajn je blo.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Gladi ::

Kdo pozna kakšno fajn traso za kolesarjenje iz Ljubljane do Kranja.

Sicer glede tistega s prostato ter plodnostjo, glede na to da Jure Robič koleasrari kar nekaj časa, pa ma vseno potomca.Pa pri njemu bi se moral rizik povečati za 10 na deseto.

Banananjam ::

Že veselo poganjam, 700km do sedaj in pa z novo pridobitvijo [:D.] Drugače pa na cestah nič novega: nekatere še bolj razbite kot lani, nekatere popravljene, nekatere še rihtajo, debilov v avtih pa žal nič manj...

@enxtip: dosti profijev ima veliko družino (je pa vprašanje če so otroc res njihovi 8-)).

@GladiTM: sta dve lepi trasi, vsaka po eni strani Save in z malo prometa (Zbilje - Mavčiče - Kranj - pred Kranjem trenutno asfaltirajo - 500m in po drugi strani smer Smlednik - Trboje - Kranj).

DimmniBurek ::


Priporočam. Cena za nekoliko bolj osnoven model je 43€. Selle SMP Strike, širine 140mm.
There Is No Stronger Drug Than Reality

šernk ::

sam bi z veseljem več kolesaril če bi le bila kje blizu kakšna pot brez ekstremno težkih vzponov in ne ravno po glavni cesti, kjer lahko le upaš da ostaneš živ.

sicer pa sem letos uspel narediti šele eno furo dolgo okrog 15km. najprej me je zamorilo že to da števec ni delal potem pa še klanec ki se mi ga ni dalo prevoziti, kondicija je res daleč daleč preslaba zaenkrat. pa še vreme je bolj slabo kot ne ko imam čas
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

K0K0 ::

Dež ni ovira :D. V soboto dopoldne je skos padalo pa se je vseno nabralo 50 kolesarjev. link do ture

SkIDiver ::

Ko je že ravno padla tematika na to temo.

Čemu se posveča pozornost pri servisiranju kolesa? Namreč sam servisiram avto in zakaj ne bi tudi kolesa in ker ni znanja me pač zanima čemu vse je treba posvetit pozornost.
Nekako mi je jasno, da je treba podmazovati vse ležaje (1x letno verjetno), menjalnik in verigo. Kaj pa ostalo?

Vsak nasvet dobrodošel. Skrb se bo namenjala treking kolesu.

gruntfürmich ::

djmo še gor butnat slike koles :D

moj:



jst sem pa bil na krasu za weekend; sob+ned, 2×95 km. je kr zanimivo tam.

dimni burek! dj malo več info o tem sedežu pls!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

enxtip ::

mene bi tudi zanimal kakšen dober sedež, če kdo priporoča kakšen model.

tx-z ::

A pozna kdo kjer bi lah en poceni "redni servis" za kolo naredu? Pač tist k ti n veb-companyu 70€ zaračunajo, da ti podmažejo vse, pa tko naprej :P
tx-z

-ninja-91- ::

jz sm letos bil na golovcu pa rožniku kr velikrat. načrtoval smo resno turo za 3 dni pa je blo vreme zanč. Bom pa kmalu začel z 50 km (25 v eno smer) turami do vikenda na dolenjskem. Med počitncami sm hotu mal več kolesart, pa sej sami vidte kakšno vreme je.

Mare2 ::

Si že slišal za eno posebno napravo, ki se imenuje dežnik.

Ali pa pelerina.

gruntfürmich ::

Si že slišal za eno posebno napravo, ki se imenuje dežnik.

ta pa mora biti zelo posebna, da je za na kolo:)):D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Icematxyz ::

Kaj je bolše. "Standardi" obroč kolesa ali večja kolesa kot so včasih se mi zdi imela določena dirkalna kolesa?

Zvije se prej kaj pa sama vožnja. Je kakšna razlika? Pa seveda ne zdaj teorije preveč zganjat. Če ve kdo s prve roke bi me zanimalo.

DimmniBurek ::


Ni bog ve kaj(Premalo hoda, premalo podrta geometrija). Bom pa v kratkem menjal za Commencal Meto
There Is No Stronger Drug Than Reality


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarjenje na daljše razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
589371 (6102) energetik
»

Kolesarjenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11215061 (4242) cresh
»

Slo-Tech z bicikli čez drn in strn (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35227721 (12909) overman

Več podobnih tem