» »

Slo-Tech z bicikli čez drn in strn

Slo-Tech z bicikli čez drn in strn

zupo ::

Pridem!

krho ::

Verjetno pridem. Samo se se nisem odlocu al naj se v Lj. pripelem al naj vas spet pocakam na vrhu.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

krho ::

Ali3n:
Dej mi sam nekej povej. gledam tukejle karte v tel. imen. slo.

Jaz se bom pripeljal po C Andreja bitenca. potlej grem pa (s prstom po zemljevidu) desno
Ce imas zemljevid vidis tam belo polje z kamencki pa en plav kvadratek je notr.

Naj bi to bilo tam okoli ?


LP
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

krho ::

No pa smo doma, siti in napiti.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ali3n ::

Hehe.. fino je blo.. sploh spust!!! :-)))


fotke:





- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tomi ()

l_jst ::

BTW Od koga je una stvarca z diski?

pele-on ::

ali3n

Trubadur ::

a je to scott fx25?
Berite Thomasa!

ali3n ::

fx25 ja
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Trubadur ::

kok si dau zanga?(400k?)
Berite Thomasa!

zupo ::

ja spust je bil super, še posebej dropi (rahlo je sicer feltna trpela :))


lp
zupo

ali3n ::

No! Spet skrbimo za vaše duševno in telesno zdravje!

Slo-Tech z bicikli čez drn in strn bo v soboto, 30. avgusta gostoval v Mariboru!





KDAJ/KJE/KAKO...

  • v soboto, 30. avgusta

  • zberemo se na parkirišču pri spodnji postaji pohorske vzpenjače ob 9h

  • odhod z zbirnega mesta je ob 9.30 (bodite točni)

  • načrtovana trasa (35-40km): Maribor - sv. Bolfenk - Areh - Glažuta - Pečke - Limbuš - Maribor

  • OBVEZNA čelada in brezhibno kolo (napolnjene zračnice, delujoče zavore), priporočljiva pa je malica, pijača (voda), rezervna zračnica, fotoaparat (kamera)

  • v primeru dežja izlet odpade - zadnje obvestilo bo v tej temi napisano na večer pred izletom.

  • zemljevid (1mb)


Napovedni filmček (6MB)


Na izletu bodo na voljo tudi Slo-Tech majčke (2500 sit - moške za fantke in ženske za punčke) ter zastonjski ploščki z najnovejšo različico Slotech Linuxa 1.0.0!

Zaradi lažje organizacije so zaželjene prijave na tale e-mail
V Ljubljani nas je bilo 10. Koliko se nas bo zbralo v Mariboru?


VABLJENI!!!




Za prijazno pomoč in izbiro trase se najlepše zahvaljujem prijaznim kolesarjem na http://tabla.xenya.si/. :D

Še nujno zlo - drobni tekst:
Kot je že v navadi, Slo-Tech ne odgovarja za počene bicikle, razbite arkade, polomljene okončine in prazne denarnice. Udeležba je na lastno odgovornost!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Mercier ::

Lepo. Mogoče pridem. (malo se še prehitro zadiham)

BTW, kaj je/pomeni drn in strn? :8)

-------------------------------------------------------
edit:
drn - ruša
ruša - trava
strn - strnišče
strnišče - njiva, na kateri je bilo požeto žito

Za*ebana tale slovenščina. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

CaqKa ::

u mater.. to pa imate kar hard turo :)
jaz vas bom prišel spodaj pogledat pa pozdravit, da vidim kdo je kdo :)
pa da si pogledam kake pecikle imate... sam bi se tudi udeležil .. če me nebi pred parimi leti na hobbyjaškem downhillu zmetalo ravno po pohorju navzdol :D

root ::

Kaj od vzpenjače do bolfenka se vozi al se gre z gondolo?

ali3n ::

@ root: a ti bi se kar z gondolo švercal? :D ne ne.. bomo šli kar s kolesi gor (poglej na karto - je vrisana pot)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

root ::

Kolko je od vzpenjače do bolfenka kilometrov? Da vidim kak se je treba pripravit. :)
P.S.: z gondoli se nebi gor voz :)

Tero ::

Uf ni ti malo prehuda tura?:\
Jaz bi šel samo mislim da nisem fizično sposoben take dirke. Pa je res čelada obvezna? Pa mislis da bi slo s takim kolesom za "enkratno uporabo"?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

ali3n ::

Hehehe... ne se bat; ni tako hudo kot zgleda. Trasa je speljana po cestah (makadam) in markiranih pešpoteh; ni ekstremnih vzponov in spustov; mislim da jo bo zmogel vsak povprečni "vikend" kolesar. Trasa na karti je orientacijska. Ko se bomo zjutraj zbrali na parkirišču, bomo (po prodaji majčk in talanju Linux cd-jev) predebatiral osebne želje in sposobnosti udeležencev; tempo vožnje smo in bomo vedno prilagajali najšibkejšemu... na cilj pridemo vsi...

Glede čelad: to vprašanje smo mel že na prvem STZBČDIS v Ljubljani - v kratkem filmčku je viden spektakularen Batigolov padec, ki pa se je na VELIKO srečo končal le z bolečinami in prašno trenirko; fant je imel neverjetno srečo, da je zgrešil vsa drevesa, ko je šel opazovat obcestni jarek; kolikor mi je znano, si je kmalu po tem kupil čelado. Fantje in dekleta - glavo imaste samo eno... Če ne boste imeli čelad, vam ne morem (in niti ne nameravam) preprečiti udeležbe na izletku; imam pa željo, da pridemo vsi celi in veseli nazaj na cilj... izbira je pa vaša... vprašajte prijatelje, znance, sosede, če majo kak pisker za posodit.
Pa mislis da bi slo s takim kolesom za "enkratno uporabo"?

Tero - kako to misliš? :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tero ::

S tem sem mislo da je moje kolo zelo ceneno.:D Torej ce ne bo kaj cudnega vmes prislo zagotovo pridem.;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

ali3n ::

Če maš bicikl s polnimi zračnicami, delujočimi zavorami in prestavami je to to... če maš spred še feder, bojo roke manj trpele...; kako malenkost bomo pa že tam popravli/nastavli...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

CaqKa ::

tero jaz se nebi preveč sekiral... jaz sem z mojim kolegom pred kakimi 7 leti pičo z gorskim rogom dol po smučarski stezi... takrat sma si nabavla najboljše gumice kaj sma jih dobla za bremze, ter richey gorski profil plašče... tiste bremze so dušo dale... na kaj drugega pomojem ni treba extra pazit, razn glede na to da se peljete gor.. lahko kolo ter prestave s pravim razmerjem za breg.

Tomy_MMX ::

Hmmm, toti filmček nekak neje dela, takoj ko se začne video del, ko se oni začne spoščat s kolesom se tam slika ustavi in laufa naprej samo še zvok!

lp

McHusch ::

Dela, dela ;)

CaqKa ::

dela. tudi na moji malce bolj švohtni mašini.. bi se pa lahko pri kvaliteti potrudili.

ali3n ::

Kvaliteta teaserja je bila v drugem planu - gledal sem na velikost fajla - da bodo prišli na račun tudi tisti z dial-upom.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Highlag ::

Ma ne morete kdaj bolj cestne ture izbrat? Mojga treking bicikla je škoda za kolovoze :D

Pa še neki me koleno zajebava ;((

Tomy_MMX ::

Je že vredu da ni cestna, morem jaz malo mojega Fishera sprobat:)
Sicer ni ne vem kaj, a za tako turo bo:)

lp

Blue3D ::

A to pot pa poznam 11 km mucenja do Bolfenka !
Alien: Kolko min rabis od obrambenaga doma do Bolfenka ?
Ce bi to prestavlji na nedeljo pol pridem,
ker moram v soboto po vsej verjetnosti delat.

boštjan ::

filmeč dela,če mate ffdshow kodeke naložene(googlaj). Končno bom moj coca-cola bike sprobo,treba je še samo ketno primerno našpanat. Kaj pomeni zelena in kaj rdeča linija na karti? Pa čelade nem mel:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

ali3n ::

Rdeča je sinonim za jezo, preklinjanje, švic itd... -> pomeni vzpon oz. pot do Areha.
Zelena - je pa fina barva - gremo pa domov.. :-)

Zaenkrat uradno prijavljenih samo 6 osebkov - dva Ljubljančana, en (ali trije) Korošci, en Radgončan in SAMO en Mariborčan!!!

Mariborčani - a se boste tko pocen prodal...:D

Prijavite se!!!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

CirCA|PhP ::

Če bom zvedu da bom mel čas se bom še jes prijavu!(nism iz MB) :D
Glede čelad pa fantje, vam povem da se bol splača met piskr na glav kot pa brez-čeladno divjat nekje in NIKOLI ne veš kdaj se ti lahko kaj nardi, nesreča NIKOLI ne počiva, to zagotovo drži. Tk d če imate kej radi svojo glavo ter vašo ljubezen, si le priskrbite eno čelado, ki vas bo rešila hudih poškodb, mogoče tudi truge.. Pred dnevi sm se kipnil na podobnem spustu in brez piskra bi bil že mogoče v bolnici, a je na srečo udarce sprejel piskr..Za konc pa:

Bolje počena čelada kot počena glava!

p.s. še slikica mojga piskra, ki mi je resil glavo ze parkrat
http://www.marot.info/razno/celada0001.JPG

perci ::

Sicer ne vem kako je pri vas kolesarjih ampak za mtoristične velja, da ko so enkrat uporabljene pri padcu, so zrele za v smeti.

l_jst ::

isto, sam odvisn od padca, če čelada nima nč zravn, da je sam zdrs na bok se lahko še uporabla razen, če maš absolutno preveč dnarja.

ali3n ::

Če poči samo zgornji sloj (lak), jo brez skrbi lahko uporabljaš naprej. Ob hujših padcih se poškoduje sama struktra čelade (neke vrste stiropor, pri boljših pa "sendvič strukture" različnih materialov) -> v takih primerih je nakup nove piksne samoumeven...
Ponavadi so poškodbe le praske, raze, podrsan lak... Še zmer je boljš podrsana čelada kot buča :-)))
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ali3n ::

Seznam prijavljenih se počasi, a vztrajno daljša... :D keep on....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Blue3D ::

A bi mogoce lahko to prestavli na nedeljo ????
Takrat ima folk vec casa!

KTr1sk ::

Če bi imel prevoz (iz okolice Celja sem) bi se udeležil, tako pa še ne vem:( 6Mb filmček je zanimiv, a je slučajno to s kakšnim boljšim fotoaparatom posnet al z video kamero? Aja pa menda ste tok pametn, da boste imel čelade:'( (jz ko grem na turo jo zmeraj imam)

ali3n ::

Datum je fiksen in se (žal) ne bo spreminjal... verjamem da imaste nekateri več časa v nedeljo, ampak, tko je (vsem željam je nemogoče ugodit).

Tist teaser je sestavljen iz posnetkov narejenih z sonyjevo digotalno kamero in s Canonom A70 (fotič)... prvi trije kadri so posneti s fotičem (trije kolesarji na isti stezi), pa še pol na konc.. vmes so pa stari posnetki iz Lj izleta....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

SonGoku ::

8-O Ali3n mislim da bo pot ki je načrtovana malce prehuda za vikend kolesarje.Če imaš s tem v mislih pot ,ki je speljana ob smučarski progi potem bo malo hudo.pot poznam!Predlagam da se dobimo pred hotelom arena in se potem zmanimo o vzponu!Sem namreč iz Hoč in poznam pot ki je lažja, ni vzponov (cikcak cesta) - v mislih imam pot in hoč do belvija, pozimi pa je to pot po kateri se gremo smučat na pohorje.dolžina te proge je cca 12km.se vidimo!

lp8-)

sidd ::

Se strinjam z SonGokujem....pot iz hoč gor je bolša(kak za koga-8 km asfalt, 4 km makadam), za tisto pot izpred stadiona oz. spodnje postaje pa vem, da ni za vsakega. Gor se ponavadi pride v slabi uri, da pa se prit v uri in pol do dveh urah komot(do belvija oz. bolfenka). Potem je krajši vzpon do razglednega stolpa, potem pa po gozdni poti do areha.ampak vseeno tura ni prehuda, pač če si len ostani doma!:D
jaz če pridem, se dobimo na belviju.samo bi nedelja res bol pasala!
lp
sidd
no idea for signature
signed
I

ali3n ::

Mnja.. kot sem rekel že prej - vsem ugoditi je nemogoče... žal...
Začetek ture ostaja enak - dobimo se na parkplacu pri Habakuku...

Zaželjene prijave na mail!!!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ali3n ::

Vremenska napoved je izdelana v četrtek, 28. avgusta 2003 ob 9. uri: V soboto bo spremenljivo do pretežno oblačno, občasno bodo padavine in krajevne nevihte.

...bolj kislo bo, ampak ni panike; imejte sabo kako majco, anorak; šilce domačega bo prišlo prav (v zdravilne namene only! >:D )

Prosim tudi, da si uredite kolesa, maste s seboj rezervno zračnico,...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boštjan ::

mene vse bolj navdaja občutek,da bo lilo kot iz škafa,na pohorju vedno tako vreme

ali3n ::

upam da se motiš... ;((
mnja - počakajmo do jutri.. Boštjan - poročaj kako je lokalno vreme...:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boštjan ::

zaenkrat very sunny v MB. Se je pa že zgodilo in se dogaja da je v mestu lepo,al pa samo oblačno,Pohorje pa zajame pravi naliv.Upam da bo v soboto vse ok,vsaj brez dežja,ker jutri je deževno napovedano.

Privatnik ::

Napoved vremena:

V soboto bo spremenljivo do pretežno oblačno, občasno bodo padavine in krajevne nevihte. V nedeljo bo sprva oblačno in deževno, čez dan pa bodo padavine ponehale in od zahoda se bo delno zjasnilo. Ohladilo se bo, na Primorskem bo zapihala burja.

Pa se stran s sliko:

Vreme

Mogoce tut jst pridem, bomo vidl kako bo jutri vremensko stanje

LP

ali3n ::

Ma sej.. ravno te "občasne" in "krajevne" me malo tolažijo; potihem razmišljam, da bi prestavli na nedeljo, a kaj ko ni nobene garancije, da so vremenarji zadeli...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ali3n ::

..vremenarji danes ob 19h še vedno trdijo da:
V soboto bo spremenljivo do pretežno oblačno, občasno bodo padavine in krajevne nevihte.



Povezavo na sliko je dal že Privatnik.
Jutri ob 12h pokličem vremenarje na njihov hotline in objavim odločitev. Zaenkrat OSTAJA NESPREMENJENA - sobota ob 9h...

Če ma kdo zveze "tam gor" - now it's time to use them...!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boštjan ::

jaz tudi upam da v soboto bo OK, ker na žalost v nedeljo verjetno ne bom mogel prit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarjenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11215085 (4266) cresh
»

S-T čez drn in strn - mariborsko Pohorje

Oddelek: Loža
104174 (1846) CaqKa
»

Kolesarjenje

Oddelek: Šport
352709 (1954) ali3n
»

Slo-techovi kolesarji osvojili Mariborsko Pohorje

Oddelek: Novice / Obvestila
62195 (2195) CaqKa

Več podobnih tem