» »

Vista - katero virtualno mašino za XP-je?

Vista - katero virtualno mašino za XP-je?

Fave ::

Kateri program naj naložim na 32 bitno Visto, da bom imel virtualno mašino in bom lahko nanjo inštaliral XP-je?

Hvala.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

netanyahu ::

VMware Workstation, VMware Server, Sun VirtualBox, Microsoft VirtualPC.

c00L3r ::

Najmanj dela in najlažje deljenje datotek med gostom in gostiteljem boš imel z Microsoft VirtaulPC (zastonj). Za resno delo (snapshot-i in prilagajanje vsake podrobnosti v konfiguracijskih datotekah), pa je boljši VmWare Workstation(plačljiv).

Nekateri zagovarjajo Sun VirtualBox (zastonj). Meni se je zdel preveč kompliciran pri deljenju datotek, prav tako je težje nastavljat interna omrežja.

Aja, VirtaulPC zna načeloma samo Windows OS poganjat. Linux-i mu povzročajo težave.

Sem delal z vsemi 3-mi kar nekaj časa in zdaj poganjam VirtualPC na Visti 32bit znotraj tega pa XP Pro.

Fave ::

Hvala za hiter odgovor. Naložil bom VirtualPC, vanj XP pro in MS Office 2003. Ali imaš ti tudi MS Office inštaliran? Če, katerega in kako dela?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

smile- ::

VmWare server 2 je free...

trenutno imam Ubuntu in WinXP na Visti x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smile- ()

c00L3r ::

VmWare server je bolj mišljen za strežniško virtualizacijo. Ni ravno najboljši za namizni PC ali delovno postajo.

Glede poganjanja office-a in drugih aplikacij. Grafično nezahtevne stvari delajo zelo, zelo hitro. Torej vsi okenski programi. Kake igrice ipd... pa odpade. Najbolj pa pripomore količina RAM-a, ki ga nameniš virtualnemu PC-u. Za XP-e je dovolj 512mb, če pa si lahko privoščiš pa jim daj 1gb. Jaz imam na 1gb nastavljene, ker včasih kaka razvojna okolja tam zaganjam, ki so malo bolj požrešna.

blackbfm ::

vmware = bloatware

VirtualPc nisem probal tako da ne morem nič rečt. Drugače je pa zame VirtualBox super, sploh odkar ga je Sun prevzel..so ga kar dodelal.

c00L3r ::

Se strinjam z blackclw. VmWare ti med drugim doda še 4 service v windowse, ki jih rabi za delovanje. Prav tako, ti ustvari navidezne mrežne kartice, ki ti vedno znova zmedejo folder sharing nastavitve v Visti. Ker Vista misli, da tisto omrežje ni varno.

Če bi rad virtualiziral samo Win PC, potem ti je virtualPC najboljša izbira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

virtualbox - 2 vprašanji

Oddelek: Programska oprema
141896 (1618) OmegaBlue
»

Izšel VirtualBox 2.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
285980 (3590) bluefish
»

Zamenjava OS-a (Vista > XP)

Oddelek: Operacijski sistemi
191984 (1558) ABX
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610199 (6646) kriko1
»

VMWARE za windows

Oddelek: Programska oprema
91465 (1341) raufnk

Več podobnih tem