» »

Zamenjava OS-a (Vista > XP)

Zamenjava OS-a (Vista > XP)

Zzero ::

Pozdravljeni,

Imam prenosnika k je bila naložena Vista gor, in sicer bi jo zamenjal z XP-i, ker Proklik ne deluje na Visti.

Kako bi zbrisal Visto, da mi PC zgleda kot ko sem ga kupil, uglavnom prazno vse.

LP

bluefish ::

vstaviš CD od XP in greš skozi postopek namestitve, kjer vmes formatiraš disk.

Aston_11 ::

Naredi si raje še eno particijo z xp-ji, gor pa samo klik, nato dual boot, na xp-je pa greš samo, kadar rabiš klik. Se ti ne splača, nima veze, iti na star sistem v celoti samo zaradi enega programa. Namesto viste pa raje 7.

Zzero ::

Zanimiva težava.

Vstavim DELOJOČI XP cd noter, in vse se lepo začne in po 20s se ugasne prenosnik

Kaj bi lahko bilo?

jan01 ::

Zakaj že proklik ni na visti dela?
Le najnovejšove rzijo rabiš!
http://www.nlb.si/cgi-bin/nlbweb.exe?do...
http://www.nlb.si/cgi-bin/nlbweb.exe?do...

bobby ::

je pa še ena varianta. inštalirej si virtual pc 2007 pa tja namesti xpje (problemov z gonilniki ni) in pač če rabiš sam parkat na mesec, zaženeš virtual pc in plačaš tiste položnce in to je to. naprej si "srečni" uporabnik viste. (virtual pc 2007 je free produkt od Malegamehkega)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jan01 ::

Zakaj nekateri tako radi posiljujete ta virtualpc((kot da obstaja samo ta)? virtualbox je veliko boljši! Da o ostalem sploh ne goovrim...

bluefish ::

za nekoga, ki še nikoli ni uporabljal virtualizacije je poleg Vmware Serverja ena enostavnejših opcij. Poleg tega pa je za Win sistem čisto dovolj.
Za kaj več pa je seveda VB več kot odličen.

opeter ::

Zakaj nekateri tako radi posiljujete ta virtualpc((kot da obstaja samo ta)? virtualbox je veliko boljši! Da o ostalem sploh ne goovrim...


Ne pozabit, da VirtualBox za pravno osebo ni free ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

blackbfm ::

Mal pretiravate no. Naj naloži novejšo verzijo proklika in to je to.

bobby ::

ok, če dela z novej verzijo proklika pol definitivno ta način. drgač sem pa "posiljeval" z virtual pc zato ker je morebiti za začetnika bolj simpl, ampak ok, vsakemu svoje.

bom se refraziral in rekel: lahko pa uporabiš kateregakoli virtualca (virtual pc, virtual box,.. ki je free verzija) in imaš tam za plačevat račune pa še kake pizdarije ku na visti ne delajo.

evo, bo tako bolje?

no glede na to, da glih preizkušam virtual mašine, katere razen virtual pc, virtualbox (vmware PLAYER) so še na voljo? POUDAREK je na free!!!??
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

janezek67 ::

Samo nekaj - glede Viste - če imaš kolikor toliko vredu mašino - dvojedrnik z vsaj 2 gb rama in normalno grafično, je vista SP1 čisto ok. Posebno, če jo uporabljajo kakšni otroci, ki nalagajo razne igrice in podobno. Prej so mi sesuli XP na ene 3 mesece, z Visto imam pa sedaj mir.

Za švoh računalnike je pa dobro instalirati tudi kakšne oskubljene XP-je - npr. performance XP multi. Takrat človek vidi, da je tudi Windows lahko hiter. Seveda je ta verzija piratska - če smo papeški, si kupimo pač licenco XP-jev, nainstaliramo pa si tisti paket.

Aston_11 ::

je pa še ena varianta. inštalirej si virtual pc 2007 pa tja namesti xpje (problemov z gonilniki ni) in pač če rabiš sam parkat na mesec, zaženeš virtual pc in plačaš tiste položnce in to je to. naprej si "srečni" uporabnik viste. (virtual pc 2007 je free produkt od Malegamehkega)


Ni problem toliko v visti, kot v com portu, ki ga vista ne vidi.

V virtual pc (pravzaprav virtual box) sem probal tudi v linuxu in gor dat xp-je, vendar sem obupal, ker com port sicer vidi, vendar si ne zna nič pomagati s čitalnikom. Za to, da pa plačam položnice in mam še xp na compu, pa malo dual butam, pa se mi ne da dajati x evrov za usb čitalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

c00L3r ::

Zakaj nekateri tako radi posiljujete ta virtualpc((kot da obstaja samo ta)? virtualbox je veliko boljši! Da o ostalem sploh ne goovrim...

To ni res. Najpreprostejši za uporabo je Virtual PC (pod pogojem da gre za Windows virtualiziran sistem). VirtualBox ne podpira drag&drog med gostiteljem in gostom. Nastavitev NAT za omrežje deluje, interna omrežja ali pa samo host omrežja so nepotrebno zakomplicirana. Prav tako folder sharing je nepotrebno zakompliciran v totem VirtaulBox.

Že par let uporabljam VMware in VirtualPC, tako za privat kot službene namene :) Za resno delo je boljši VMware. Za kaj na hitro naredit na dodatni Windows mašini pa absolutno VirtualPC.

V VirtualBox ne vidim 1 prednosti. Ravno zdaj ga deinštaliram in bom dal virtualne XP-e na VirtualPC.

Zzero ::

Ok fantje, zadeva je taksna

Vstavim CD XP noter in začne delovat
Nalaga tiste zadeve spodaj, takrat je modro ozadje
Računalnik se samo ugasne pride pride do tistega če želim svežo inštalacijo, al samo obnovit ...

Kaj bi to lahko bilo?

Help me pliz

bluefish ::

izbereš svežo namestitev. V čem je problem?

Zzero ::

Problem je v tem, da ne pride sploh do tega? Med nalaganjem tistih driverev se zadeva kar ugasne

ABX ::

Preveri če tvoj prenosnik podpira XP.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zzero ::

Kako pa to preverim?

Prenosnik je HP 530

ABX ::

Stric google vse pove.

http://www.google.co.uk/search?hl=en&rl...

Da tvoj prenosnik podpira XP.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev VPS serverja

Oddelek: Omrežja in internet
91390 (1099) c3p0
»

Atomic Bomberman na windows 7

Oddelek: Igre
112672 (2485) kixs
»

Virtual PC

Oddelek: Programska oprema
61786 (1663) Vuli
»

MS virtual PC 2007 ali VMware workstation

Oddelek: Programska oprema
82433 (2433) l0g1t3ch
»

[linux][ubuntu]7.04 ne dela v vmware ali vbox ?

Oddelek: Operacijski sistemi
172288 (290) MrStein

Več podobnih tem