» »

Dreamweaver in PHP

Dreamweaver in PHP

bogi ::

Živjo!

zanima me kako naj naredim sledeče: na spletni strani imam meni npr.: O MENI, KONTAKT in SLIKE. Kako naj naredim, da bo obiskovalec lahko pogledal O MENI in KONTAKT za ogled SLIK pa bi se moral vpisati (v primeru da ni vpisan se mora registrirati)?

Spletno stran izdelujem v Dreamweaverju, verjetno moram vključiti php skripte, sedaj pa me zanima, kako naj jih vključim? ali jih dodam v html kodo ali kako drugače? je možno na spletni strani imeti tako php kot javascript?

Skripte imam že napisane. Hvala za odgovor!

LP!

blackbfm ::

Kriza. Ne morš delat neki če niti približno neveš kako deluje. Tole si poglej:

http://www.w3schools.com/

bluefish ::

kot rečeno bo najprej potrebno pogledati nekaj osnov. Dreamweaver je sicer odlično orodje, vendar ti nič kaj ne koristi, če ne poznaš sistema dela in vsaj drobcev kode in osnov uporabljenih jezikov.

bogi ::

mislm, da se nismo čist dobr razumel.

php in javascript znam (bi reku da kar dobr). skripte sm napisal sam, ravno tako mi je jasna HTML koda spletne strani. skripte delujejo in se lepo povezujejo. izdelal sem skripto za vpis, registracijo, izpis,... sedaj me zanima kako naj jih postavim na mojo spletno stran?

LP!

bluefish ::

pravzaprav se še vedno ne razumemo. Torej znaš kodo in vse drugo, le skript ne znaš vključiti na spletno stran, čeprav si jih izdelal sam?

bogi ::

ja. naredil sem skripte, sedaj pa bi želel da se uporabi skripta vpis, ko obiskovalec vnese up. ime in geslo ter pritisne gumb vpis. v primeru da je vse OK se vpise, če pa ni pa mu skrpta sporoči napako, npr. nepravilno geslo ali ime, da ni registriran itd. vse to mi lepo deluje, ko skripte zaženem v brskalniku. sedaj pa bi želel, da to deluje tudi na moji spletni strani, samo ne vam kam in kako naj vpišem skriptne kode.

upam, da se razumemo, ker bi mi pomoč prišla zelo prav.
Hvala za odgovor in LP!

bluefish ::

jah, veliko je odvisno od samih skript in spletne strani, kamor vključuješ kodo. Tako na daljavo ti bo najbrž kdorkoli bolj težko svetoval.

blackbfm ::

Vpiši v google:

php forms tutorial
php post tutorial

Snemi si ta video vodič: http://www.partis.si/torrent/podrobno/2...

Preštudiraj še malo osnove in bo.

boogie_xlr ::

Potreboval boš bazo(npr. MySQL), da boš lahko vpisoval uporabnike in ostale zadeve.

bogi ::

OK, bazo imam narejeno. vse lepo deluje, uporabnik se registrira, registracijo potrdi z mailom,...
Zanima me kako naj preverim če je uporabnik prijavljen? ali moramv bazo podatkov vnesti kategorijo PRIJAVLJEN, katera dobi vrednost 1 če je prijavljen in 0 če ni prijavljen, in potem z if stavkom preverim stanje prijave? za odjavo bi potem ob pritisku na gumb logout PRIJAVA dobila vrednost 0.

overlord_tm ::

Oujej, PHP sessions, cookies anyone?

Sicer pa skripte vtaknes med
<? ?>
tage v html :D

bogi ::

ali mi lahko prosim malo bolj natančno opišeš rešitev?

bluefish ::

več kot dovolj branja: http://si.php.net/session

Pimoz ::

@overlord_tm:
<? //bad!
<?php // good :)

overlord_tm ::

@overlord_tm:
<? //bad!
<?php // good :)


Jeah right ... ko da se mi da se php dopisovat :D

Sicer pa ... v zend frameworku je blo vcasih bad ce si zakluceval ?> je blo bol da si prazen pustu :D

gwertix ::

živjo

samo nekej me zanima. Na spletno stran bi rad dodal anketo (imam dreamweaver in coldfusion). Zanima me kako se naredi, da se rezultati ankete shranjujejo v bazo podatkov (podobno kot pri microsoftu v acces).
Če kdo ve bi prosil za obrazložitev ali pa navedbo kakšnega uporabnega linka (sam namreč nisem našel nič konkretnega). Nekaj sem sicer gledal po youtubu, ampak zaman oz. nisem našel nobenega videa, s katerega bi lahko potem kaj ven izdelal.

Kdo ve kako se to naredi (oz. ne dvomim da ne veste, ampak bi vas še enkrat prosil, če lahko objavite postopek ali kot sem že prej dejal link)???

Hvala!!!

overlord_tm ::

ce nimas osnov PHP (oz. kaj podobnega) in SQLa ne bo slo. Morda ce uporabis kako ze narejeno resitev ...

Klik 1
Klik 2

Teorija je simpel, naredis formo, ko user postne podatke ti pogledas katero opcijo je izbral, dodas zapis v bazo (oz povecas obstojec counter) in to je to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277264503 (812) Netrunner
»

[php][python][linux] kill script

Oddelek: Programiranje
71565 (1411) DeeJay
»

[PHP]Zajem podatkov iz baze

Oddelek: Programiranje
353780 (3417) cobrica
»

[php] Knjiga gostov

Oddelek: Izdelava spletišč
293072 (2275) darix
»

Odprtje nove strani z javascript brez menija, statusne vrstice in naslovne vrstice. L

Oddelek: Izdelava spletišč
192023 (1743) mte

Več podobnih tem