» »

optika,..internet

optika,..internet

vir ::

Trenutno sem na najcenejšem siolovi internetni povezavi. Kmalu bi šel na trio siol internet. Nekaj časa obstaja že tale popularna optična povezava ki bo tudi v našem koncu baje v kratkem. Ampak kakšna je sploh prednost te optične povezave? Na začetku je bila optika cenejša, sedaj pa nevem če je še.
Zanima me torej kakšna je sploh prednost optične povezave. V čem je boljši? Je dražji? Cenejši? Kakšne so prednosti, slabosti,.......

Valvoline ::

Enak mesečni znesek,cca 5x hitrejši internet.

vir ::

nevem kje vidiš ti ta cenik.
če jaz na tem linku siol označim digitalno, mi to samo podraža za 3 evre, hitrost pa je ista. (Če si prav predstavljam je digitalni=optični)

Okapi ::

Narobe si predstavljaš. Drsnik za internet premikaj v desno in opazuj, kaj se zgodi s ceno, ko prideš do 20/20, ki je prva optična hitrost.

O.

bvcxy ::

Za enak mesečni znesek 26 € dobiš na optiki 20 x hitrejši download in 80 krat hitrejši upload v primerjavi z adsl
(1M/256kbit/s -> 20M/20M).
Če želiš trio pa doplačaš 4 € na mesec:

http://www.siol.net/internet/tabela_hit...

Spajky ::

... drugače pa če boš samo surf-al po Inetu, kakšne hudo bistvene pohitritve ne bo, saj je le-ta čedalje bolj zapacan (preko 50% z raznimi YuTjubi in torrenti preko Gb), in preobremenjenimi povezavami in serverji, pa se mi zdi, da sedaj ko imam "optiko" iNet nič kaj bistveno hitreje ne laufa kot včasih ... Dobro pa je imeti optiko zaradi eventuelne bilokakega tipa TV po optiki ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

fosil ::

Mimogrede, na siolovi optiki imaš lahko tudi kabelsko televizijo, če ti gre siol tv na živce (tako kot na primer meni) :D
Potem imaš pač paket duo + kabelska.

Čeprav tole kabelsko kar malo skrivajo.
Tako je!

Okapi ::

Da. Pride par € dražje, skrivajo pa nič ne, saj je lepo na ceniku, res pa je, da je posebej ne oglašujejo.

O.

skora ::

Imam eno vprašanje.. trenutno uporabljam kabelski internet, hitrost 2048/384
kps.. zadeva je OK.., v kratkem bom preklopil na digitalni trojček, ki ponuja optični internet + tv + telefon.. hitrost interneta pa je 1Mb/1Mb.. a mi lahko kdo razloži kakšna je razlika, a je na optiki tolko hitrejši prenos podatkov ?

Hvala za pomoč, ;)

fosil ::

2048 Kb = 2 Mb
Torej boš ti šel na nižjo hitrost, no upload bo višji.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1917589832 (277) MrStein
»

Katerega ponudnika izbrati (TV, Internet, Telefon)?

Oddelek: Omrežja in internet
2713224 (10990) jurehaup
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22255806 (44365) Senitel
»

T-2 dobra in slaba novica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18636293 (27491) Spajky
»

Siol nove cene

Oddelek: Omrežja in internet
466727 (4199) Grey

Več podobnih tem