» »

Kaj je z mojo mrežo???

Kaj je z mojo mrežo???

TonaMona ::

Mam en omrežen problem.

Doma sta dva rač. povezana preko 10/100mb switcha oba poganja win98, protokol IPX, delata krasno...

Potem priklopim laptopa z win95 prav tako IPX protokol, dela nič...

V službi se z laptopom povežem na NT domeno brez problemov, doma jasno mam izbiro 'Connect to NT domain' izklopljeno.

Kar je še najbolj čudno: če na domačih strojih gledam network neighborhood, vidim na trenutke vse tri stroje (tudi laptop, vendar se nanj noče konektat), včasih pa mi takoj javi 'Network not accessable)'

Kaj za hudiča naredit?

lp, tona

P.S.Če nastavim za protokol TCP/IP mi že takoj ko gledam javi napako Network not accesable!

OrlyTM ::

Preveri kable, userje in sharing na vseh treh mašinah. Če ti samo občasno zazna mrežo, zna bit tut problem pri mrežni kartici.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

JeDo ::

Ali pa je port na switchu narobe, samo mislim da je samo kabl...
lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

EASYdoor ::

Imel sem podoben problem. V sosescini mi je pokazal vse userje, na njih se pa nisem mogel konektat? Ampak v igrah je stvar povsod delala, samo v UT ni! Potem sem probal v dosu malo pingati racunala. Imel sem 3 racunala in eden od teh treh je imel 100% zgubo. Problem sem tako resil, da sem na tisti masini, ki mi je povzrocala tezave, formatiral disk in na novo nalozil winse. Od takrat naprej, nimam vec tezav! Zgleda, da se winsi zapacajo ali nekaj podobnega!

lp!
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

VASkO ::

jaz sem tudi mel problem z mrezo med w95 in 98. Ce ti kaj pomaga, win98 delajo na tcp/ip protokolu z mrezami, win95 pa z IPX/SPX, sem resil tako, da sem na oba racunalnika nalozil 98.

OrlyTM ::

Spomnil sm se, da sm mel enkrat isti problem pri mojih dveh mašinah z win2k ... problem sm rešil tako, da sm odstranil vse mrežne protokole in jih na novo naložil ... od takrat naprej zadeva deluje brez problema

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654907 (4143) Klemenn
»

LAN problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161800 (1551) kockish
»

disk riba

Oddelek: Pomoč in nasveti
141205 (1018) matevzm
»

Ne dela pa ze 7 dni se ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
141292 (1138) McClane
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814803 (3998) PaJo

Več podobnih tem