» »

Ne dela pa ze 7 dni se ...

Ne dela pa ze 7 dni se ...

SKUBIANDAS ::

Ej folk mam prosno za vs;(. Ze cev tedn poskusam nardit povezavo med dvema racunalnikoma pa sem poskusil ze vse vase nasvete in podobno pa se vedno ne dela. namen je povezati preko dveh omreznih kartic. imam oba kabla. Pri obeh racunalnikih vidim sebe (na 1 compu ne vidim 2 compa, pri drugem compu pa prvega). :\ pri prvem compu vidim tudi svojo delovno skupino medtem ko pri drugem ne vidim delovne skupine ampak je celotno omrezje prazno kaj se da narediti????? hvala za pomoc prosim ce cimprej odgovorite ker se mi bo s...
8-)
AS_

Can ::

A maš masko podomrežja nastavljeno? (255.255.255.0)

Kekec ::

Mal napis katere protokole mas pa kok mas IP-je pa te stvari nastavljene!

MTB ::

Kako imaš 2 kabla? Kakšne kartice imaš?
Če imaš kartico za UTP priključek, potem potrebuješ samo 1 crossover kabel. Kako izgleda ta kabel vidiš tukaj.
Protokoli, ki so potrebni:
TCP/IP
NetBEUI
IPX/SPX compatible protocol
Če želiš sharing datotek in map si izberi še Service =>File and printer sharing

RS

OrlyTM ::

Če nimaš sharanga niti enga diska oz cdroma, je zelo velika verjetnost, da ti zaradi tega ne prikaže druge naprave v mreži.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

McClane ::

Ker sem se ravno ta teden ukvarjal s takimi zadevami ti povem takole:
- preveri kabel!! to je najbolj nujno ko ne dela!!Ogromno problemov sem imel, ko mi mreža ni delala pa nov kabel sem imel, dokler nisem opazil da je kabel slabo skupaj stisnjen in se je ena žička iztaknila.;(( A je crossover? ali ti gori kakšna lučka na mrežni? kakšno mrežno imaš?
-nastavi IPje: en comp naj bo npr. 192.168.1.1, drugi 192.168.1.2
-netmask je pri obeh enak: 255.255.255.0
-ostalo zaenkrat pusti pri miru, mislim pa da IPX protokola ne potrebuješ. Ko nastaviš te IPje ipd...poizkusi ping na obeh mašinah.Če ti dela ping potem se mašini vidita in mreža v osnovi deluje.Če želiš pa kaj specialnega nastavit pa vprašaj.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

SKUBIANDAS ::

1: imam obe vrsti kabla za povezavo.
2: kartici sta isti realtech (nekajtakega)
3: maska podmreyja je ista 255.255.255.0
IP: 1COMP(wc) 212.30.79.15
IP: 2COMP(AS) 212.30.79.14 <--- je medtem priklopljen se na omrezje (internet)
delovna skupina pri obeh G-kabel.
:D
Moj najvecji problem je sedaj to da 2COMP ne vidi svoje delavne skupine medtem ko 1COMP vidi sebe inomrezno sosescino - g-kabel - wc
2COMP pa samo sebe omreyna sosescina pa je srazna, kar pa se tice sharing je pa tudi ze vse nastimano.
Upam da se kej veste k jest nimam vec pojma kva nardit.
pa TNX usm!!!8-)
AS_

Can ::

Najprej poskusi ping
na Com1 napisi ping in IP od com2
na com2 pa ping od com1

kuzifix ::

Jz sm mel podoben problem, ko mi vidlo drucga kompa ...
Fora je bla pr men u tem da moras dodat se NetBEUI protokol ... Pol pa restart pa dela ... Vsaj pr men :D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

Kekec ::

Ni vazn ce imas dve vrsti kabla ce imas direktno povezavo rabis cross over in pika... pa katere OS uporabljas to bi blo tudi dober vedet!

SKUBIANDAS ::

Hmm:) kapa je crossover pa OS? sory ampak jest sm se zabit:):\
AS_

sasox ::

OS -> operacijski sistem (win9x, win2k,...., linux)
crossover -> "prekrižan" kabl za direktno povezavo dveh mrežnih kartic

Več o mrežnih kablih maš tuki

SKUBIANDAS ::

kar se tice crosovrea mam original kabl ane, os je win9x natancneje win 98:D. aja kvaj fora dns-ja?? ok no ce loh pomagate ajd;)e
...
AS_

Mr.B ::

LAhko si pozabil na drugemu nastaviti isto delovno skupino , pa ga zato ne vidiš . Preveri še je sheran kak direktorij na drugemu disku.
ZA protokol je vseeno ali NetBEui ali TCP/IP če sta samo dva računalnika. Ok če je internet potem izberi TCP/IP.
Kabel mora biti cros.over za oba računalnika , ostalo ni pomembno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

McClane ::

Poglej,
crossover kabel je kable ki ima dve žički obrnjeni drugače na vsakem koncu.Samo tak UTP kabel je primeren za povezavo DVEH računalnikov. Če greš v štacuno in rečeš crossover kabel mora vsak prodajalec vedet razliko, če jo ne ve pejt drugam ker boš 100% dobil napačen kabel.Kot sem dejal je največ težav v kablih in potem v vsem ostalem. Dokler nisi 100 % prepričan da imaš pravi kabel ti je težko pomagati.
Drugače je pa čist enostavno, kakor so tudi že drugi povedali: določiš na vsaki mašini iste protokole, različne IPje, isti workgroup ali domain.Pusti ostalo pri miru ker če ne veš kaj določena zadeva dela potem jo ne rabiš. Če boš kar na pamet nekaj inštaliral vse povprek ali pa kar ti kdo reče potem res ne bo nič delalo.Posledica ---> ;((
DNS pomeni domain name server, torej strežnik ki razlaga ostalim računalnikom imena - torej pretvarja ene cifre v imena npr. 192.168.1.1. v npr. alien in obratno. DNS je za dva računalnika overkill.
Check cable then come back.:)
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289384 (6320) bastadu
»

KAko povezati dva rač? :(

Oddelek: Omrežja in internet
151568 (1322) DSmidgy
»

2 PCja + crossover =kako?

Oddelek: Strojna oprema
8862 (735) ABX
»

DOMAČE OMREŽJE DVEH RAČUNALNIKOV

Oddelek: Pomoč in nasveti
71031 (915) Mercier
»

UT LAN problem

Oddelek: Igre
131469 (1307) srale

Več podobnih tem