» »

Kaj je IP

Kaj je IP

sandi222 ::

Pozdrav usem skupaj

Imam eno vprašanje,katero ne razumem in bi prosil za nasvet (razlago).

1.V čem je razlika: statičen IP in kaj je dinamičen IP
koliko vem da se eden od teh dveh menjava,drugi je fiksen: recimo ta ki se menjava "primer-IP" (86.61.111.79) kje se on zacne,(86.61.xx.xx)in kje se konca (86.61.xx.xx)

Prosim kdo se zastopi na IPeje..to se gre za eno stavo..moja trditev ja druga...hvala

pingo76 ::

Že ime pove da ja statičen fiksen ter dinamičen spremenljiv.
Ip naslov je eden in ne več števil hkrati. Vsaka mrežna kartica lahko "fura" le en ip naenkrat, npr 84.255.1.44.
Več pa na wikipediji. Drugače pa je pojem zelo širok.

slovencl ::

Tako kot si rekel, statičen je fiksen, dinamičen pa se menja. Ponavadi ti ga dodeli ISP, in odvisno od tega koliko uporabnikov pokriva se spreminjajo zadnji biti ip-ja.

Lahko pa bi ga dinamično menjal tudi v LAN-u, vse od prvega bita naprej.

Ampak to ni odgovor na to, kaj je ip.

Pingo, kartica ima lahko tudi več ip-jev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

toxius ::

Pozdrav usem skupaj

Imam eno vprašanje,katero ne razumem in bi prosil za nasvet (razlago).

1.V čem je razlika: statičen IP in kaj je dinamičen IP
koliko vem da se eden od teh dveh menjava,drugi je fiksen: recimo ta ki se menjava "primer-IP" (86.61.111.79) kje se on zacne,(86.61.xx.xx)in kje se konca (86.61.xx.xx)

Prosim kdo se zastopi na IPeje..to se gre za eno stavo..moja trditev ja druga...hvala


Najbolj enostavno povedano je, neka mrežna naprava (ki deluje prek nekega protokola) dobi "hišni" naslov na omrežju, ta hišni naslov je lahko stalni - statični ali dinamični, se pravi se spreminja ali vsakih 24ur ali po vsakem ponovnem zagonu....

IP - internet protocol
Da se lahko tvoj PC pravilno "pogovarja" z ostalimi mora imeti unikaten naslov, drugi ne smejo imeti enakega, drugače pride do konflikta...

sandi222 ::

hvala usem za odgovore;;

Vidim sem napačno formoliral,za odgovor na moje vprašanje=))

Kratek opis zakaj to vpoprašujem: gre se za enega moji prijateljev ki je bil bannan Foruma (ne Sloveniji) in se ne more več prijavit.Ima dinamičen IP,kateri se spreminja,pri vsakem novem zagono.
Moja stava je bila da se spremenita "SAMO oba zadnja bita" ne pa trditev prijatelja celoten IP-naslov. A je tako? Se pravi njgov IP-naslov se začne "Primer" (86.61.111.79) spremeni pa se--> od tukaj naprej (86.61.xxx.xx) in vsak IP-naslov ki je bannan administratorja "foruma,portala" se blokira "Primer" (86.61.00.200)in uporabnik,ki je bil na (forumo,portalu) z IP-naslovom (86.61.111.79)bannan se nemore več registrirat,ker je IP-naslov od tu 00.200 do zadnjega bita blokiran.

Upam da sem razumljivo opisal za kaj se gre!! in ko mi to kdo lahko odgovori,bi bil zelo hvaležen

norcuron ::

Zadnja 2 okteta IP-ja nista niti približno niti pod razno "zadnja 2 bita".
Great are mysteries of the mind ... or not?

SasoS ::

Odvisno od maske, lahko se zamenja zadnji oktet, zadnja 2...lahko ima ponudnik več različnih rangov in potem se ti zamenja cel IP (T-2 ima recimo vsaj 3 range: 89.212, 93.106, 84.255...pa najbrž še kakšnega, za Siol je ta lista dolga nekaj strani).

StratOS ::

Dejstvo je da se najprej bana user (username), potem se lahko bana preko IP oziroma DNS kako je ta range oziroma filter poštiman je odvisno od samega skripta na server sideu oziroma še kakšnih dodatkov npr coockija na client side-u,same dodelitve IP-a ISP-ja statično ali dinamično.Seveda je to odvisno od same zakonodaje države v kateri se nahaja forum, kajti takšno blokiranje nekje sploh ni dovoljeno oziroma je dovoljeno le zaradi konkretnih prestopov na forumu ipd.
Bi rekel najprej da zbriše coockie za ta site, uporabi kak anon ali high anon HTTP proxy pa proba registrirati novega uporabnika, če že trenutnega ne more uporabljati.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

OmegaBlue ::

Dejstvo je da se najprej bana user (username), potem se lahko bana preko IP oziroma DNS kako je ta range oziroma filter poštiman je odvisno od samega skripta na server sideu oziroma še kakšnih dodatkov npr coockija na client side-u,same dodelitve IP-a ISP-ja statično ali dinamično.Seveda je to odvisno od same zakonodaje države v kateri se nahaja forum, kajti takšno blokiranje nekje sploh ni dovoljeno oziroma je dovoljeno le zaradi konkretnih prestopov na forumu ipd.
Bi rekel najprej da zbriše coockie za ta site, uporabi kak anon ali high anon HTTP proxy pa proba registrirati novega uporabnika, če že trenutnega ne more uporabljati.


Tolk bluziš da se kadi, katera država prepoveduje ban idijota na forumu glede na IP?

Redko se ban izvaja glede na cookie ker je popolnoma ne efektivno.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

StratOS ::

Pred časom ( 3 ali 4 lete nazaj ) se je to dogajalo v/na enem puzzle siteu v Avstraliji ali Novi Zeleandiji, ko je uporabnik za prehod oz. opravilo naloge moral uspešno preiti podobno iskušnjo, v njej je točno specificirano omenjeno stanje in je tam bilo točno določeno omenjeno opozorilo za to državo ( mogoče le kot del oziroma za bolj napet del avanture ), vem pa da sem na koncu le prišel do zaključka, ker z proxyi tudi nisi mogel več gor priti, problem po analizi je bil v tem, da je v coockiju bil specificiran boolean Messed, ki je bil aktiven in se primarno zaradi tega nisi mogel ponovno registrirati, neučinkovito bi rekel, vendar zelo zahrbtno, da si izvedel, da IP ni imel (mogoče) nobene veze pri tem. Mislim pa da sem rešil stvar z proxyomitronom ali curl-om, se ne spomnim točno. Glede opozorila pa ne morem biti zakonsko točen, kajti site ne obstaja več, žal.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

preem ::

Vsaka mrežna kartica lahko "fura" le en ip naenkrat, npr 84.255.1.44.



za ip alias si že slišal ?

sandi222 ::

Hvala vsem..IP nam pove svoje

lp.sandi

pingo76 ::

Vsaka mrežna kartica lahko "fura" le en ip naenkrat, npr 84.255.1.44.



za ip alias si že slišal ?


Malo pozno a sicer... No ja, pod windowsi je tudi mogoče in sem se zadeve že nekajkrat okoristil le komplicirati nisem hotel. 99,9999% populacije pa itak resnično fura le en ip iz čiste nepotrebe po več le teh. Za nepravilnost se opravičujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372327106 (27562) ignats
»

Po menjavi mrežne RDP ne dela.

Oddelek: Operacijski sistemi
321792 (807) WhiteAngel
»

C&C Generals Zero:Hour (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
564840 (2336) Zeberdee
»

statični in dinamični ip

Oddelek: Omrežja in internet
75985 (5841) jRk0
»

Zakaj dobivam gnile ip-je

Oddelek: Omrežja in internet
71133 (843) Malkec

Več podobnih tem