» »

Problem z domacim omrezjem in Visto

Problem z domacim omrezjem in Visto

SoNgOkO ::

Pozdravljeni,

nabavil sem nov PC na katerega sem instaliral Windows Visto 64bit in, ko ga preko kabla priklopim na domace omrezje se racunalnik ne poveze z internetom. Domace omrezje sestavlja kabelski modem, ki je preko kabla priključen na TP-Link TL-WR642G Router.

Na isti router je preko kabla ze priklopljen domaci PC, ki ima za OS WinXP in dela BP. Pravtako sta preko Wi-Fi-ja na to omrezje priklopljena se 2 prenosnika in vse dela BP.

Poizkusil sem popraviti omrezje preko funkcij, ki jih ima navoljo Win Vista a problema ne popravi.

Prilagam se en screen shot situacije
http://img27.imageshack.us/my.php?image...

Kaj storiti?

Lp
  • spremenil: SoNgOkO ()

ZGI ::

V network & sharing center klikni manage network connections, potem pa desni klik na Local area connection, izberi Properties, v zavihku networking izberi internet protocol version 4, in klikni na gumb properties, potem pa ročno nastavi IP naslov masko gateway ter dns strežnik.

IP naslov je ponavadi v lokalni mreži nekaj podobnega kot: 192.168.0.XXX ali 192.168.1.XXX odvisno od nastavitve routerja (XXX - predstavlja eno, dvo ali tro mestno število, od 0 do 255)

v Netmask vpiši 255.255.255.0

gateway pa je lokalni ip od routerja ( ponavadi 192.168.0.1 ali 192.168.1.1)

v okence DNS lahko vpišeš ip od routerja ali pa dns ip od ponudnika internetnih storitev (bi moralo bit nekje na pogodbi oz. na listu kjer imaš podatke za prijavo in e-mail).
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

nsorce ::

tudi jaz imam podoben problem. Tudi jaz imam windows visto buissness 64-bitno in sem si ustvaril pppoe povezavo in želim, ko se bo prižgal računalnik, da bo sam se povezal na internet.
Poiskusil sem že, da sem ikono povezave premaknil v startup mapo, ampak brez uspeha.
Upam, da mi bo kdo znal pomagat.

nsorce ::

sem že ugotovil kako se uredi. Samo ikono povezave preneseš v startup mapo. IN to je vsa umetnost :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776551103 (1934) d4vid
»

Kako dostopit do routerja TPlink TL-WR741ND

Oddelek: Pomoč in nasveti
181592 (1448) rdecaluc
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354323 (3802) amigo_no1
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232937 (2322) NeMeTko
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191808 (1474) Mitch

Več podobnih tem