» »

Varnostne aplikacije ob zagonu ŠE NE delujejo - Drži / Ne drži ?

Varnostne aplikacije ob zagonu ŠE NE delujejo - Drži / Ne drži ?

JožeHorvat ::

Čim ste mi odgovorili na prejšnje vprašanje, že sem našel novo :(


Nekje sem prebral, da varnostne aplikacije ( antivirusni, antispyware, firewall... ) takoj ob zagonu ŠE NE delujejo, še niso v celoti vzpostavljene, vzpostavijo pa se komaj po kakšne pol minute potem ko že lahko vidimo namizje...

Ne vem če je to res ali ne, ampak včasih sem imel Aviro in ko sem zagnal računalnik in je prišlo do namizja, je bila Avirina marela spuščena ( kar pomeni neaktiven ščit ), čez nekaj sekund pa se je odprla ( program se je vzpostavil ).

---------------------------------------

Ne glede na "preganjavico"... Je mogoče bolj varno imeti internet izklopljen ob zagonu računalnika in ga ročno vklopiti komaj potem ko se sistem v celoti vzpostavi in neha nalagat ?

In : ali je mogoče izkoristiti teh nekaj sekund ( 10 -30 ? ) za hiter "sneak in" kakšnega virusa ?


To je eno izmed tistih vprašanj ko je potrebna praksa za odgovor, prakse pa jaz nimam :(

Upam da vprašanje ni pretežko.

Lp, Jože

BigWhale ::

Odvisno od protivirusnega programa. Ja, je mozno kaj v tistem trenutku podtakniti. Ampak moznost za kaj taksnega je precej precej majhna.

Pyr0Beast ::

Uporabi firewall in v njegovih nastavitvah nastavi tako, da je povezava prekinjena dokler se ne zažene.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Če imaš router pravilo nastavljen ti on VES promet iz Interneta proti tebi blokira.

Načeloma vsi routerji so tako nastavljeni.

Danes krivci za okužbe so USB ključi, email in Internet borswer. V vseh primerih si ti ki si nekam šel, nič ni prišlo samo k tebi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

JožeHorvat ::

Hvala vsem za odgovor.

BigWhale : :( Ampak možnost pa je ne ? Verjetno se ta možnost poveča če me nek heker "targetira" ( po čudnem spletu naključij, ker sem z vsemi prijazen :D ) in čaka na to edinstveno priložnost ko ščiti še niso gor... ?

PyrOBeast : no, to bi bilo enako kot onemogočen internet ob zagonu ne ?

ABX : ne bi vedel glede ruterja in njegovih nastavitev in tudi ko se loginam v svoj ruter ( tisto ko napišeš IP naslov, pa password ) se tam čisto nič ne znajdem :(


P.S. - zanimiv blog BigWhale :D Sem se malo nasmejal ko sem prebiral članke, kar zanimivo.

Pyr0Beast ::

Niti ne. Zadeva te ščiti tudi v primeru, da ti FW pade dol med delovanjem, kar z izklopom povezave rado zamudiš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

ABX ::



ABX : ne bi vedel glede ruterja in njegovih nastavitev in tudi ko se loginam v svoj ruter ( tisto ko napišeš IP naslov, pa password ) se tam čisto nič ne znajdem :(



Ne skrbi, če nisi kaj sam spreminjal je vse varno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

blackbfm ::


Načeloma vsi routerji so tako nastavljeni.


No če smo natančni, routerji v bistvu niso nastavljeni zato ne grejo paketi skoz:D

ABX ::


Načeloma vsi routerji so tako nastavljeni.


No če smo natančni, routerji v bistvu niso nastavljeni zato ne grejo paketi skoz:D


Ne komplicirat. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JožeHorvat ::

PyrOBeast : ne mislil sem da bi onesposobil internet ob "shutdownu" in ko bi naslednjič prižgal računalnik bi bil še vedno disablan...

No ampak da posplošimo : majhne, majhne možnosti pa so, da se to zgodi ali ne ?

Svojemu routerju sicer nič ne zaupam, mi deluje nekak svojeglav :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črpalka za črpanje vode iz vrtine

Oddelek: Loža
2910270 (4630) marjan_h
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226965 (6588) Lukael
»

wake on lan (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525935 (4046) d0rK
»

Vdori cimrov iz sosednje sobe

Oddelek: Informacijska varnost
71219 (1045) srus
»

wufer za v sobo

Oddelek: Loža
262636 (2206) koyotee

Več podobnih tem