» »

kako se znebiti nadleznega grub-a

kako se znebiti nadleznega grub-a

jishiri ::

Zdravo.

nedavno sem imel v dual-bootu visto in ubuntuja ki sem ga testeral... nato sem se ga navelical ubuntuja seveda in ga odstranil... po zagonu viste mi je javilo:

"grub loading ...
...
Error 17"

nato sem naredil svezo installacijo viste in po enem mesecu lepega bootanja se ponovno pojavi kdo drug kot grub. sedaj lahko bootam le z F8 (boot nemu) ki izberem disk, nato pa gre lepo mimo tega GRUBa. ze nestetokrat sem poiskusal popraviti boot z dvdja a brez uspeha saj javi da ni z bootom nic narobe...

"ceprav ne vem kako ta grub deluje bi se ga rad znebil ker ze para zivce:D"



Hvala za pomoc.


LP, JM

bluefish ::

si uporabil Recovery Console in ukaza fixboot in fixmbr? Prav tako, ali so bile vse particije, kjer je bil linux formatirane (poglej v start > run > diskmgmt.msc, če so le NTFS particije)?

jishiri ::

ja fixboot pa fixmbr sem pocekeral pa ne javi nic posebnega... in ja vse particije mam ntfs

ta grub je tud ena pogrutavsna stoletja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jishiri ()

ender ::

Če z F8 izbiraš boot disk preko BIOSa, potem preprosto pojdi v BIOS, in tam spremeni vrstni red diskov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jishiri ::

"ender"

no sej v tem je pa najbolj smesno da je tisti disk ki imam gor visto, ze na prvem mestu... potem mi pa ze moznosti za boot setup zmanka :D

ABX ::

fdisk /MBR
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ender ::

Večina novejših BIOSov ima vrstni red bootanja ločen v več delov: najprej izbiraš vrstni red naprav po skupinah (diski, CD-ROMi, odstranljive naprave, mreža), potem pa imaš posebej še naprave znotraj skupine (kjer nastavljaš, kateri od diskov je primarni itd.). Včasih je treba tudi poizkušat, npr. zamenjaš vrstni red diskov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

šernk ::

da ne bom odpiral nove teme bi kar tu vprašal...

imam popolnoma nasproten problem... namreč winsi so se mi sesuli in sem jih formatiral...sedaj pa je logično grub izginil :/ torej kako ga dobiti nazaj, moram res formatirat linuxe nazaj?

sicer imam ubuntu alpha 6 verzijo, ker jih imam le začasno in je namenjeno bolj testiranju ker čakam na LTS 9.04
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ender ::

Zbootaš en Linux Live CD in ponovno namestiš GRUB (verjetno boš moral prej narediti še varnostno kopijo MBRja, da boš lahko bootal tudi v Windows).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

šernk ::

torej grem kar na pobiranje beta verzije dol :P

live CD je na žalost pri prijatelju ostal :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

karafeka ::

V takih primerih je nabolje prej skopirat boot sector v file iz linuxa na windows particijo in ga dodati v boot.ini. Tako lahko potem linux zaženeš iz windows boot menija in tam ponovno nastaviš grub. Za drugič :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual boot in grub

Oddelek: Pomoč in nasveti
6975 (762) Blinder
»

Grub error 22

Oddelek: Operacijski sistemi
141756 (1402) Anteus
»

[Vista]Dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
72420 (2230) leftone
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006626 (5170) SkIDiver
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624341 (3676) WarMaker

Več podobnih tem