» »

Dual boot in grub

Dual boot in grub

Volk| ::

Pozdravljeni
Imam en problem ki ga ne znam rešit.
Na mašini imam XP(c:) in pa linux ubuntu(ext3). Ker je moj Xp potreben po dolgem cajtu reinštalacije sem mislil da bi namestil(vsaj za probo) Visto.
Toda ne bi rad zgubil dual boota, oziroma se vedno bi rad uporabljal linux. KOt zagonski menu uporabljam grub ki je na C: in ga bom formatiral.
KO bom namestil Visto vec ne bom mogel v Linux. Kako lahko popravim/shranim ta grub da mi bo pozneje deloval pod Visto. Namrec niti ne vem ali Vista upoablja isti sistem kot XP. Mogoce kdo ve?
Kako pa lahko pol dodam v ta grub ce ga shranim(kako?) zagon Viste?

Hvala za nasvete.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

edit:
Kaj se mi zdi ali slo-tech ne dela najbolje? Ful dolgo odpira, ne prikazuje ogledov(stanje vedno 0 pri vseh temah), ne morem popravljat svojega odgovora,....
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Romčy ::

Svetujem ti samo eno. Ne nameščaj viste ker je popoln CRAP.Jaz sem jo imel v dual botu z xp-ji ampak sem se zaklel da jo ne dam več na disk pa tudi če je nevem kaj.Boš vidu da boš prišel tudi ti do mojega zaključka,če jo boš slučajno dal gor.Raje si ne delaj dela in če si res tolko zeliš jo probat,pejdi h kakemu kolegu pogledat.Počasna , za igre katastrofalna,precej programov ne deluje prav in precej stvari ima še vedno bugaste driverje ali pa ih sploh ni. BEDA(moje mišljenje)
"Software is like sex, it's better when it's free"

Mitch ::

Zdravo!

Sicer še tega nisem počel samo mislim, da bi šlo z uporabo unixovega ukaza dd. Prekopirati moraš MBR (master boot record) v katerem se nahaja boot loader (recimo GRUB) v neko datoteko na disku ali disketi. To storiš z ukazom:
dd if=/dev/hda of=/root/mbr.txt bs=512 count=1
Inštaliraš Visto in ko se jo naveličaš narediš obratni postopek:
dd if=/root/mbr.txt of=/dev/hda bs=512 count=1
Opozorilo: Ker sedaj ko si povozil Linux z Visto le ta ne dela, moraš uporabiti t.i. Live CD Linux.
Pa še nekaj: Pri Ubuntuju moraš pred sistemskim ukazom uporabiti sudo, recimo:
sudo dd if=/dev/hda of=/root/mbr.txt bs=512 count=1

Naj še enkrat opozorim, da opisanega postopka nisem preizkušal v praksi, tako da ne jamčim za uspeh. Zato odklanjam kakršnokoli odgovornost za morebitno izgubo podatkov!:D "Legal Crap"

LP, Mitch

Spike Edin ::

Živjo!

Lahko si pomagaš z naslednjim programom, klik .

Lp!
The PC Doctor

OmegaBlue ::

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Blinder ::

A mi lahko nekdo v enem postu pomaga kaj se naredi za poštimat grub. Imam xp-je in naknadno dan ubuntu. Sam ko bootnem win mi pač javi neko napako invalid device requested.

fdisk -l pravi:
dev/sda1 swap
/sda2 W95 extd lba
/sda5 NTFS
/sda6 linux

Poskusil sem mislim da vse kombinacije v grubu za boot (hd0, 0 to 7) pa vedno javi neko napako. Rabil pa bi čimprej rešitev
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot particija

Oddelek: Operacijski sistemi
202300 (725) MrStein
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006483 (5027) SkIDiver
»

kako narediti kopijo MBR-ja?

Oddelek: Operacijski sistemi
141335 (975) BigWhale
»

1:1 HDD copy- linux?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7827 (699) Lith
»

Formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
61241 (1167) Yohan del Sud

Več podobnih tem