» »

Motilec gsm (ter gps) signala (legalno?)

Motilec gsm (ter gps) signala (legalno?)

1
2
»

T0RN4D0 ::

GPS, ne GSM. :)

GPS pa če sumiš da te nadzirajo s pomočjo GPSa.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

poweroff ::

Kako točno pa GPS napravica oddaja signal? :D

Sicer sem pa zadnjič opazil eno zanimivo zadevo. Po cesti se je peljala neka delegacija in žena je slučajno govorila po telefonu. Ko se ej delegacija približala na ene 200 m, je signal padel dol in se je pogovor prekinil.

Možno, da policija uporablja kakšne motilce, s čimer naj bi preprečili, da bi nekdo sprožil bombo.

Je to res? In seveda - imajo kakšno dovoljenje za to? Ker če za to nimajo zakonske podlage, bi jih veljalo prijaviti inšpekciji.
sudo poweroff

Vice ::

Matthai načeloma škoda časa se ubadati s tem pri inšpekcijah, ker bodo našli 1001 izgovor zakaj lahko diplomacija to počne ipd...

Drugače pa sem pred leti za stranko naročil motilec gsm signala za njihovo predavalnico in moram rečti da je bila zadeva 3x manjša kot http://dealextreme.com/details.dx/sku.4.... Bom malo pobrskal po arhivu točno kateri model je... saj se mi ta na sliki zdi malo potopen...

tx-z ::

Kako točno pa GPS napravica oddaja signal? :D

To je mišljen pomojm kot to da ti dajo GPS napravo k pač po GPS sistemu dobi tvojo lokacijo, pol jo pa recimo prek mobitela pošlje njim :P
tx-z

poweroff ::

Ja, motilce GPS bomo očitno kmalu rabili...

Uvedba "sledilnih naprav" v nove evropske avtomobile do leta 2009

Sem pa nekje zasledil, da so naredili tak GPS motilec, ki oddaja lažne koordinate in z njegovo pomočjo ukradejo kamion. Če kdo najde link, se priporočam. Po moje je bil na Schneier.com, lahko pa celo tukaj...
sudo poweroff

cucolino ::

@mathhai, ocitno jih bomo rabili... ampak ne hmali. :)
smo ze 2009.. ;)

-mihaaa- ::

..sicer malo starejsa tema,... daj o amlo obudim,.. nameravam kupiti 1 gsm jammer za darilo,... posledicno imam 3 zahteve,... da je majhen/portable, da ni totalno opraskan (in seveda da dela tako kot mora) ter da je cenovno ugoden,... v mislih imam nekaj podobnega kot je ta na deal extreme

http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

aja se to, glede na to da je bilo toliko debat o tem ali je legalen ali ne,... v EU je skoraj pri vsaki drzavi drugace, zato sem klical na carino:
posedovati (in uvoziti) je legalno, uporabljati ni legalno,.. za uvoz mora imeti CE nalepko (ceprav kot nekateri pisete ste to uvozili tudi ce ni bilo nalepk :D )

torej ce ima kdo kaksnega viska, ali se je svojega navelical naj me kontaktira na ZS (ali zaradi mene kako drugace)

cucolino ::

Pred 2 mesecema sem se lotil delat sam motilca, sam se mi je use skupaj ustavlo, ni blo casa...
Racunam na to, da ga pred dopustom dokoncam, ce se ti ne mudi, in ce bo delovalo, lahko posredujem nacrte ipd...

L.p.

Lonsarg ::

Pržgeš na LPP-ju pa urbane več ne delajo. LOL. No sploh ni tako smešno to.

poweroff ::

Ravno nasprotno. Super je videt, da imamo tako zanesljivo infrastrukturo. In pol eni fantazirajo, da bomo šli v cloud...
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radar detektor-kaj kupiti-je dovoljeno

Oddelek: Problemi človeštva
144469 (3969) Looooooka
»

Brez signala GPS vlada kaos

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3310600 (8615) OmegaBlue
»

|GSM| motilec gsm signala |GSM

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
166961 (5122) viljem007
»

naprava za motenje FM sprejema

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82397 (2199) LordTado

Več podobnih tem