» »

N900 10.2010.19.1 update

N900 10.2010.19.1 update

dbevfat ::

Je komu uspelo updejtati na najnovejšo verzijo firmwara, ki je prišel včeraj ven?

Meni s telefona ne uspe, Nokia Software Updater pa mi meče neko napako, da imam slabo povezavo ali napačno naštiman firewall. Ker imam povezavo izvrstno, firewall pa izklopljen, je verjetno napaka drugje, ampak ne najdem pametne rešitve na netu. Se komu kaj sanja?
nvr2fat

js osebno ::

dbevfat ::

Sem upal, da se bom izognil temu, ampak slabo kaže. Tnx.
nvr2fat

CleanPower ::

nwem jaz bi raje počakal. ziher bojo pri nokii opazili to napako in stvar popravili.

dbevfat ::

Prepozno :D. Problem je bil, kot kaže, da njihov server ni vračal celega updejta. Sem ga dobil drugje in podtaknil v temp mapo Software Updaterju, ki mi je potem uspešno nadgradil telefon. Juhu! :)
nvr2fat

JawKnee ::

kakšne so kaj pridobitve z updateom? je portarit mode že na voljo? kako kaj ostalo? nekaj mesecev nazaj sem imel n900, ampak zarad malo aplikacij in drugih razlogov sem telefon prodal. zdaj me spet mika da bi ga kupil,pa še ta pomp glede os meeGo, pa me zanima kako je kaj s ponudbo aplikacij na oviju in maemo.org za n900?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JawKnee ()

Gregor P ::

Če mene vprašaš, maemo uporabniki v glavnem nalagajo brezplačne aplikacije iz maemo.org, tisti malo bolj pogumni pa še tiste eksperimentalne, katerih je ogromno, a so lahko dokaj nestabilne.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dbevfat ::

JawKnee: aplikacij je veliko (vklopljen imam extras-devel repozitorij, kar pomeni nekaj tveganja in nestabilnosti), ampak če hočeš običajen uporabniški telefon, to ni to, to je bolj geek toy. Priporočam seznam slabosti, čeprav naj hkrati omenim, da marsikaj od opisanega vsaj zame ne drži. Recimo zaslona še nimam popraskanega, čeprav ne pazim obsedeno in nimam zaščite čez. Tudi random restarta še nisem doživel.

MeeGo ne bo uradno na voljo za napravo, v smislu podpore, tako je rekla gospa Nokia pri objavi zadnjega updejta. Verjetno boš lahko flashal s kakšnim paketom, ampak to ne bo official in se bo verjetno poznalo pri softwareu in bateriji, ali kaj takega. Je pa drugače impresivna in zmogljiva zadeva in sem z njo zelo zadovoljen, ampak sem se zavedal slabosti in mi ustreza. Nekateri pričakujejo preveč oz. druge stvari in so potem razočarani.

EDIT: glede sprememb v updejtu težko rečem, imam šele par ur gor. Portrait je nekaj omenjen, ampak ga še nisem opazil, ker uporabljam praktično samo landscape.
nvr2fat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dbevfat ()

JawKnee ::

Hvala ti dbevfat, bil si mi v pomoč.
imam pa še eno vprašanje zate.
ali je OVI maps uradnože na voljo za N900? ni mi lih važno da ima glasovno usmerjanje, važno mi je da ima zastonjsko povezavo s sateliti in ne z uporabo mobilnega internet omrežja. plus ali je v update-u zrihtan fm sprejemnik, ker vem da je hardveare za fm notri ampak ne pa tudi softweare.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JawKnee ()

dbevfat ::

Ovi maps je gor, ni pa na nivoju Ovi maps 3 za Symbian. Na začetku sicer hoče spletno povezavo, ampak je za GPS ne potrebuje. Ne vem točno, kako dobro navigacija deluje, ampak s tem updejtom naj bi stvar opazno izboljšali (tako pravijo uporabniki). Načeloma pa še niso zadovoljni, ko primerjajo z Ovi maps 3, predvsem zaradi glasovnega usmerjanja in nekaterih možnosti. Meni je za par poizkusnih poti zadeva zadoščala, definitivno pa sem pogrešal voice (med vožnjo z avtom težko gledaš na zaslon).

Za FM radio rabiš samo ustrezno aplikacijo. Obstaja vsaj ena standalone (FM Radio Player) in sigurno še kakšen plugin za media player. V repozitoriju obstaja tudi aplikacija za FM oddajanje, s čimer lahko rolaš mp3je na svoj avtoradio, česar pa še nisem sprobal.
nvr2fat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dbevfat ()

talmai ::

FM oddajanje podpira že default media player. Ko si v play mode imaš zgoraj v app meniju možnost FM transmitter. Enkrat sem sprobal, sicer mal hrešči ampak zadeva deluje.

Sicer pa za vodenje po zemljevidu je precej kul Sygic (mape naložiš predhodno, bi bil pa vmesnik lahko boljši, aja pa plačljiv je), za musko mi je pa všeč TuneWiki (free, via Ovi store).

Se vidi, da Ovi store počasi raste (no, še vedno je manj kot 100 aplikacij, lahko pa dobiš Che Guevara ozadje za 1$ :P)

Kar se pa novega firmwara tiče, jaz sem komaj opazil kako spremembo. Na čase se mi zdi da je malenkost hitrejši, aja pa seveda, zvoke so updejtal (ko gre na Wifi ga slišiš da nekaj jamra), pa pokvaril so uri action protocol callback, which makes implementing oauth a pain.
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

JawKnee ::

Ko hočem preko nokia softwear updaterja posodobit n900 na najnovejšo verzijo, mi pri iskanju le te javi, da imam najnovešo verzijo že nameščeno in če jo hočem še enkrat naložit. Verzija je pa prejšnja 3.2010......probal sem z iskanjem že 3x pa je vedno isto . kako je vam ratal posodobit in kje bi lahko staknu file in ga potem podtaknil v temp mapo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JawKnee ()

Gregor P ::

Torej zadnja uradna verzije je PR1.2 (V10.2010.19-1) izdana -> Maj 25/26, 2010

Sicer lahko do njega prideš tudi na strani http://tablets-dev.nokia.com/nokia_N900... kjer moraš najprej vnesti tvojo IMEI številko telefona ter nato izbrati pravo različico FW (sedaj ne vem, kje si kupil telefon v VB, Indiji, ali pri nas; ampak velika verjetnost je, da potrebuješ Global različico -> RX-51_2009SE_10.2010.19-1_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin).

Še navodila ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

JawKnee ::

hvala se bom potrudu. če sm iphonea loh jailbreakou dvakrat bom pa to tut spacou. a drgač se loh prčakuje da bo to program "nokia software update" sam opravu??

Gregor P ::

Naj bi da, samo da se večim uporabnikom pač ni dalo čakati, kdaj se bo v Nokiinem updaterju magično prikazalo sporočilo, da lahko končno posodobijo FW :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia bo le rahlo spreminjala Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Windows Mobile
2910573 (9331) Lonsarg
»

Odprto pismo Nokii in Microsoftu: Sodelujta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
7625736 (22926) LordPero
»

Nokia N900 novi FW!

Oddelek: Mobilne tehnologije
354750 (4002) koro13
»

Nokia prevzema razvoj Symbiana, E7 prihaja decembra

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3211269 (10456) Gregor P
»

Ovi maps download kart preko telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
183704 (3112) mojsterleo

Več podobnih tem