» »

Povezava RJ45 konektorjev

Povezava RJ45 konektorjev

ex-dex ::

zanima me kako bi lahko povezal konektorje. Zgledalo bi nekako tako da
gre kabel iz routerja na drugi strani pa bi razdelil kabelj na 4 vtičnice(rj45). A se bi dalo to kako povezat in kako?

hvala in Lep Pozdrav

JohanP ::

Pojdi v trgovino in poišči 5-portni Switch z Auto MDI/MDIX (Auto- Uplink)
Stane nekje od 15€ navzgor.

toxius ::

zanima me kako bi lahko povezal konektorje. Zgledalo bi nekako tako da
gre kabel iz routerja na drugi strani pa bi razdelil kabelj na 4 vtičnice(rj45). A se bi dalo to kako povezat in kako?

hvala in Lep Pozdrav

Jaz bi na ta kabel postavil switch, ker iz enega kabla ne moreš narediti več kablov (laično povedano)... Pa še glavni dovodni kabel bi postavil vsaj 100 Mmegabitni (Cat5)... Če pa bi še "močnejši" switch kupil gigabitni (odvisno kaj sploh rabiš) potem UTP kabel Cat 6...

ex-dex ::

kupil sem ta plastični kanal v katerega montiraš vtičnice pa to, pa bi notr montiral še konektorje za internet.. a pol bi moral povezat tok kablov notr kolkr vtičnic bi rad?

Invictus ::

Tako nekako.

Če boš imel 10 ali 100 MB mrežo, potem lahko razdeliš 8 paric na 2x po 4. Za 1GB to ne bo šlo.

Daj 30 EUR za en GB switch.

LP I.

20sdfj093f ::

V primeru IPTV in set-top-boxev priporočam, da jih ne priklapljaš brez switcha.

Če imaš recimo 5 PCjev in 2 IP TVja, povleči 3 kable - PCje deli s switchem, TVjev pa ne.

toxius ::

V primeru IPTV in set-top-boxev priporočam, da jih ne priklapljaš brez switcha.

Če imaš recimo 5 PCjev in 2 IP TVja, povleči 3 kable - PCje deli s switchem, TVjev pa ne.


multicast singnal - IPTV, nikakor NE prek switcha, paketki odbluzijo, kar pomeni, da ti sploh ne dela IPTV ali pa ti ZELO kocka slika, multicast signal je prek UDP protokola, ki NIMA preverjanja CRCjev (cycling redundant check) - po domače ne opreverja napak kakor to počne TCP/IP, ki za vsak izgubljen oz. "pokvarjen" paket nadomesti z novim... Edina varianta bi bila izključno potem preko zmogljivejšega routerja, ki zna "port forwarding" do te mere, da zna na točno določen port na routerju preneset multicast signal (pa tudi če bo šel kabel po steni uporabi za IPTV FTP kable)...

murphyboy11 ::

kupil sem ta plastični kanal v katerega montiraš vtičnice pa to, pa bi notr montiral še konektorje za internet.. a pol bi moral povezat tok kablov notr kolkr vtičnic bi rad?

Kot jast to razumem si kupil parapetni kanal in vtičnice! Za vsako vtičnico rabiš svoj kabel! Teoretično bi lahko porabil enega za 2 vtičnice samo ne priporočam!

20sdfj093f ::

@toxius: zatipkal sem se (dvojno zanikanje).

Torej - IPTV sprejemniki naj bodo priključeni tako, da med njimi in modemom ni switchev, temveč zgolj kabel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826895 (12624) denisbegood
»

Siol IPTV - 2 switcha in trunk

Oddelek: Omrežja in internet
118625 (7877) liver
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539980 (8275) rezator
»

Dve linije po enem ethernet kablu

Oddelek: Omrežja in internet
427349 (5782) Pesimist
»

Hišni LAN

Oddelek: Omrežja in internet
152226 (1791) kockish

Več podobnih tem