» »

SiOL TV - ali rabim njihov set-top box

SiOL TV - ali rabim njihov set-top box

Macketina ::

Pri narocnini na SiOL TV, ali res rabim njihov BOX? Nimajo moderne televizije ze vgrajene DVB odkodirnike ki bi znali to odkodirat?

Rabim idiot-proof za starejso zensko, tako da neke divje povezave ruter-prenosnik-TV odpadejo. Ker se bo kupil tudi nov TV, mi res ne disi da bi bil potreben se en box, se en daljinec...

Hvala vsem za pomoc.

KoMar- ::

Da, rabiš. Razen, če vzameš njihovo kabelsko TV, to imajo menda tudi.

Macketina ::

Thx za info. Kabelska ne pride v postev.

Kaj pa ce nekje dobim STB za siol tv in ne kupujem njihovega super-duper boxa? Najbrz ne bom mogel uporabljati Snemalnika in podobnega, ampak tega se najbrz itak ne bo uporabljalo...

KoMar- ::

Če se ne motim, so prav grdo ukinili podporo za Aminote. Verjetno se jih dobi na Bolhi, ampak ne vem, če še delajo.

joze67 ::

Siol TV je IPTV in ti DVB sprejemniki ne pomagajo nič.

Razen kabelska TV, ta pa je klasična (analogna) in DVBC. To znajo tudi TV-ji brez set-top škatle-

Pri tem pa je res, da ne potrebuješ njihovega BOX-a, ne velikega ne malega. Zadošča npr Sagem - dokler dela. IPTV poznajo tudi medijski predvajalniki in splošni računalniki, a je v primerjavi s set-top škatlo (običajno) bolj zapleteno.

Za uporabo Siol BOX-a je potrebno odšteti 4 EUR/mesec. Za uporabo SiOL BOX S tega dodatka ni (pa česa drugega tudi ne). Prav tako ne za uporabo Sagem-a :)

Senitel ::

Malo tangentno vprašanje: Koliko pride pri Telekomu najcenejša varianta za Trio s hitrostjo 10/1? Me ne briga, če ima 0 TV kanalov, samo 10/1 me zanima (in ker prodajajo samo trio ni druge izbire). Ker je še tisti kalkulator cela zmeda od zmede z akcijami in nevem čem še vse.

ToniT ::

IPTV NI idiot proof!
Vzami Siol BOX S, bo še najmanj problemov! Problemi pa bodo!

IceBoX ::

Slišal sem da ima Siol Box S zelo slab sprejemnik. Moraš daljinec prav direktno nameriti v sprejemnik, da ti zazna. Teh problemov Siol Box (večji) nima, je pa res da se cena poveča za 4 €.
Huh...

Macketina ::

Hvala vsem za informacije.

Brezveze mi je placevati dodatno na mesec, ker se neki extra moznosti ne bojo nikoli uporabljale.
Sodec po tem:
http://www.siol.net/Akcije/Ugodnosti_za...
velja cena 1EUR za BOX-S samo pri vezavi 24 mesecev, kar je spet klinac.

Torej ce kje na Bolhi staknem Sagem je to OK? Ali kej drugega, naceloma bi moral vsak STB ki je nekoc delal na siol tv delati?

Senitel, zakaj ne gledas samo za internet, ce televizije ne rabis? http://www.siol.net/Internet/Tabela_hit...
Imajo pa total nepregledno stran... se zdaj ne vem koliko placas za nekatere ponudbe in kaj je v akciji in koliko casa...

Volk| ::

Jaz mam en sagem viška. Sevede je brezhiben...stoji v omari, ker mam siol box.
Če te zanima...40€ pa je tvoj.ZS

Slišal sem da ima Siol Box S zelo slab sprejemnik. Moraš daljinec prav direktno nameriti v sprejemnik, da ti zazna.

No, slab je, to je res, vendar je daljinec RF, tako da ga lahko meriš kam češ pa prime, če prime :D
Samo pri infrared moraš ciljat, tu pa ne rabiš.
Zakaj lovi slabo...poceni roba pač. Mene bolj moti, ker ni univerzalnega daljinca za ta k... box S.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Senitel ::

Macketina je izjavil:

Senitel, zakaj ne gledas samo za internet, ce televizije ne rabis? http://www.siol.net/Internet/Tabela_hit...
Imajo pa total nepregledno stran... se zdaj ne vem koliko placas za nekatere ponudbe in kaj je v akciji in koliko casa...

Ker zadeva stane manj in ponuja nekaj več upload-a. Samo ne vem, ali lahko dejansko naročiš zadevo brez škatle?

Macketina ::

Skoraj preprican sem, da se motis in da gledas casovno omejeno ponudbo (aka prve tri mesece ali kaj podobnega) ...8-)

Senitel ::

10M/768K razvezan z "osnovno" telefonijo te pride 44€.
Če greš na tisto njihovo čudo od kalkulatorja in izbereš trio 10M/1M, osnovni, razvezan, brez vseh programskih dodatkov in opreme: 42€. Vprašanje je, če je to "valid" izbira?

T(he) Boss ::

Mislim, da je bistvena in glavna razlika med 10M/768K in 10M/1M v tehnologiji, prvo je ADSL2+, drugo pa VDSL2. Nisem čisto prepričan, samo skoraj zagotovo je tako.

Senitel ::

Ne... 10M/1M je še vedno na ADSL 2+, na VDSL2 dobiš namesto tega 10M/2M...

Macketina ::

Senitel:

Glede na tole:
http://www.siol.net/storitve/izbirnik_s...
te pride 10/5 manj kot 10/0,768
in sodec po
http://www.siol.net/Internet/Tabela_hit...
je 10/xy vedno VDSL

Si poskusil poklicati na 080 in ugotoviti? :) sej vsake toliko dobis kak uporaben info...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost siol interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
165525 (4814) kradljivci
»

Pocasen download

Oddelek: Omrežja in internet
131139 (1035) hojnikb
»

siol tv - dve televiziji

Oddelek: Pomoč in nasveti
1310820 (10656) dottor
»

optika,..internet

Oddelek: Omrežja in internet
93166 (2563) fosil
»

Siol nove cene

Oddelek: Omrežja in internet
466674 (4146) Grey

Več podobnih tem