» »

Ojačevalec-DVD-TV

Ojačevalec-DVD-TV

markobal6 ::

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje. Imam DVD predvajalnik LG RC389H in sonyjeve FM-AM stereo sprejemnik z ojačevalnikom. V navodilih za ojačevalnik je vse lepo opisano kako se ti dve napravi povežeta + TV. Potrebujem 2 avdio/video kabla (vsak ima 3 činče: rdeč, rumen, bel),(en konc prvega kabla priključim zadaj v ojačevalec-->audio out drug konec v DVD-->audio in),(en konc drugega kabla priključim v ojačevalec-->audio in drug konec pa v DVD-->audio out vendar pa tukaj nastane problem kot sem omenil ima kabel tri činče(rdeč, rumen, bel) jaz pa na DVDju nimam treh izhodov v taki "barvi" rdeč in bel sta rumenega ni in kam naj jaz sedaj ta rumen kabel ki mi je odveč priključim??
Pilagam vam slikco da boste lažje razumeli moj problem.
 DVD

DVD

BALAST ::

Na žalost si naletel na neenake priključke, vendar bi to najlažje rešil da kupiš konverter iz s-video na video chinch.

Okapi ::

en konc prvega kabla priključim zadaj v ojačevalec-->audio out drug konec v DVD-->audio in),

Tule nekaj ne štima. Zvoka ne moreš speljati iz ojačevalnika v DVD, ampak ravno obratno, iz DVD v ojačevalnik. Tako kot praviš za ta drugi kabel.
en konc drugega kabla priključim v ojačevalec-->audio in drug konec pa v DVD-->audio out

Zakaj bi prvega potreboval, mi ni jasno.

Tisti rumeni činč je pa video in tega moraš speljati od DVD do televizorja. Verjetno imaš na DVD-ju scart in potem pač spelješ kabel scart od DVD-ja do TV in to je to.

O.

markobal6 ::

Meni takole piše oz. je še slikca zraven in je narisano tako...zakaj ne vem, sem tudi sam razmišljal kako je možno pa zgleda da mora tako biti.

Si me narobe razumel oz. sem malo zakompliciral. Scart itak vedno rabiš tudi če imaš povezan samo DVD in televizor. Jaz bi pa moral priključiti tisti rumeni činč tam nekje kjer sta priključena druga dva, vendar pa imajo sedaj verjetno namesto tistih rumenih lukenj za činče novejši modeli S-video.
Imam pa iz ojačevalca speljan še en rumen kabel s činči direktno na televizor, ki gre iz video out(ojačevalec) na video in(na televizor).

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

pa zgleda da mora tako biti.

Ti kar mirno brez tega priklopi.

Kar se videa tiče, pa tudi lahko uporabljaš samo scart do tv, ne bo nič narobe. Kateri model ojačevalnika pa imaš?

O.

markobal6 ::

Praviš da lahko kar brez...bo mogoče kaj drugačen zvok ali kaj drugega? Kaj pa če dobim kaj takega kar je na povezavi od BALASTa?
Imam Sony STR-D335

Okapi ::

Malo je problem, ker si vse narobe povedal. Oni LGjev DVD ni samo predvajalnik, ampak tudi videorekorder (zato ima tudi audio-in, da lahko nanj snemaš zvok s kakšnega druga vira), Sonyjev ojačevalnik pa ni stereo, ampak surround in ima zato tudi video priključke.

Imaš dve možnosti, preprostejši in bolj zapletena.
Preprosta:
DVD s scartom priključiš na tv in z belo/rdečim činčem še zvok na ojačevalnik. Zvok na tv boš moral utišat, da boš poslušal samo prek ojačevalnika.

Bolj zapletena:
Nabaviš si en scart vmesnik s činči.


Ali pa kabel, ki ima na eni strani scart, na drugi pa rumen/bel/rdeč činč.


Pazit moraš, da je kabel ali vmesnik za izhode (out), ne vhode (in).
Potem s tem povežeš DVD out z in na ojačevalniku.
Potem pa moraš še video (rumen činč) napeljati od ojačevalnika (video out) do tv (video in). V tem primeru bo šel video do televizorja prek ojačevalnika.

Tisto drugo povezavo (ojačevalnik out - DVD in) pa ni treba imeti, razen če misliš snemat kaj drugega kot televizijske oddaje (recimo, če bi hotel snemati radijske, bi ga pa potreboval).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

markobal6 ::

Kaj pa če kupim samo tist pretvornik in S-video na čin in priklopim tako kot bi se moglo. Misliš da bi bilo to kaj narobe?
Ker se mi tvoj način zdi malo kompliciran(s tem ne mislim da ne razumem tvojega načina).

Okapi ::

Najprej se moraš vprašat, zakaj bi sploh hotel video speljati čez ojačevalnik, če ga že imaš priključenega neposredno na tv.

Če bi pa že rad to naredil, je ceneje vzeti en takle vmesnik, glede na to, da kable že imaš.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

Verjetno bi tudi oni S-video->Video vmesnik deloval, ampak po mojem je moj predlog boljši.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610199 (9260) LordTado
»

kako razporediti kablovje za projektor?

Oddelek: Zvok in slika
272921 (2679) msenjur
»

SPDIF na navaden ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
202936 (2689) Okapi
»

Zvok TV-ja na zvočnike?

Oddelek: Zvok in slika
321723 (1468) Jan987
»

Gledanje tv preko soround zvočnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
172566 (2324) Cjek

Več podobnih tem