» »

kako deluje optična miška?

kako deluje optična miška?

MeGreat ::

Torej zanima me kako deluje optična miška.

Sem googlal in piše da pač posnema neke slikce in določi položaj glede na prejšnjega. kako lahko določi položaj če dam miško na bel papir kjer je "vsaka slikica" identična prejšnji. Najbrž sem narobe razumel zato sprašujem ;)

ugotovil sem da na steklu ne deluje
aha pa zanima me še kakšne podatke miška pošilja računalniku
  • spremenilo: MeGreat ()

blackbfm ::

Miš drugače vidi papir kot ti (bolj natančno) - primer


Nič ne določa položaja, samo zaznava v katero smer se premika in pošilja signale na računalnik recimo gor gor gor, levo, dol..če si predstavljaš na tak način. OS pa potem računa koliko enot se kazalec premakne glede na prejšnjo pozicijo. Seveda vse skupaj deluje zelo hitro in to je več al manj to.

MeGreat ::

samo a res tista mala kamera tako dobre slike dela? še moj fotoaparat ne dela tako dobrih slik. kaj je pa point tiste led lučke potem ?

blackbfm ::

Saj ne dela točno takih slik kot je na linku, v bistvu so precej manjše, pač ravno toliko kot rabi da deluje, poleg tega ne zaznava barv itd..

Luč je zato da osvetli podlago. Razen če miš uporablja kakšno bolj napredno tehnologijo potem lučke ne rabi.

MeGreat ::

zanimivo, sem dal na eno istobarvno platnico, zelo fino in miška res skače okoli.
kakšne informacije pa pošilja miška računalniku? samo premike in smeri ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

blackbfm ::

To z barvami sem mal površno napisu. Svetlobo zaznava monokromatsko, oz. zaznava samo svetlost. Ja pošilja premike in smer.

MeGreat ::

kar kompliciran princip, glede na to da mora slike primerjati in to preračunati v premike in smeri.
mogoče veš kje bi dobil kakšne tehnične specifikacije točno kakšne podatke pošilja miška, ali pa primer.

TEDY ::

Tako nekako vidi senzor
Če kaj pomaga kakšne podatke pošilja

st0jko ::

noro... skoda da za mojo misko ni programa da bi lohk videl kako vidi :D
keks?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rate limit ali kako moderno USB misko priklopiti na star 16 bitni racunalnik

Oddelek: Programiranje
181849 (1237) BigWhale
»

Tweakanje osveževanja USB mišk (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
224138480 (54423) BorutO
»

laserska vs optična miška

Oddelek: Kaj kupiti
159977 (9678) roli
»

FPS in Hz na monitorju v igrah (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
524442 (3834) BigWhale
»

Robobrc

Oddelek: Znanost in tehnologija
162039 (1643) ahac

Več podobnih tem