» »

Nastavitev UMTS v Visti

Nastavitev UMTS v Visti

Devil The Kidd ::

Pozdravljeni

Imam sledeč problem. Kolega je pri mobitelu kupil prenosnik Lenovo ThinkPad SL500 ter zdraven še UMTS paket. Modem je že integriran na motherboard, tako da sam sim kartico ustaviš v komp in napraviš povezavo v omrežnih povazavah. Zanima me, če je že kdo to poskuzil, pa če mi prosim pove, kako se to nardi. Delam prvič tole stvar, tko da nism kej preveč vešč :D

Hvala za info

Lep pozdrav

The Kidd
So ljudje z bolečino u križu in smo ljudje, ki nosimo BATODISK!

Mare2 ::

Moraš driverje naložit.

Devil The Kidd ::

Že že, driverji so naloženi, sam kakšen je postopek, kje se naredi account, kje se pin kodo vpiše in take stvari.
So ljudje z bolečino u križu in smo ljudje, ki nosimo BATODISK!

lali12 ::

Daj SIM kartico prvo v telefon in nastavi da ne rabiš vpisovat PIN kode.Zaženi Access Connections, določi phone pa še nekaj, počakaj da najde Mobitelov oddajnik in se poveži. Bližnico od Access Connections si daj v mapo zagon, da ti ne bo potrebno zmeraj iskati v Programih. To je na kratko.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

lali12 ::

Pa še to. Najboljš bi blo, da naložita XP-je bo vsaj prenosnik delal kot mora. Malo je preslab za VISTO. Z XP-ji pa leti. Preverjeno.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Devil The Kidd ::

Aha, se pravi, sim kartico, ki je namenjena za UMTS nastaviš tako, da je v telefonu onemogočen pin. Access Connections -> a to je od viste al od lenovo thinkpad, ker od prenosnika programska oprema, ki jo dobiš zdraven, ne deluje. Sem klicov na mobitel, pa mi je nekaj razlagov, da ne smem instalirat verzije 5.20, da morm kao 5.12, pa tudi z 5.12 ne dela, sicer driverje od erikson modema za umts vse lepo zazna.

Kako pa je v Xp-jih? Ja jst sm tudi najprej razmišljov, da bi mu to vrgu gori, ker tudi prenosnik ni nevem kaj, in mi kr na živce gre, kako se tm vista obnaša.
So ljudje z bolečino u križu in smo ljudje, ki nosimo BATODISK!

noraguta ::

iirc moraš avtentikacijo v access conection nastavit na CHAP po default je PAP.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Devil The Kidd ::

napravu sem povezavo, vendar mi javlja napaka 734: The PPP link control protocol was terminated.

Kaj bi lahko blo narobe?
So ljudje z bolečino u križu in smo ljudje, ki nosimo BATODISK!

DubleG ::

Imam na "servisu" enak model ampak z Visto Ultimate, pa mi tega Ericsson modema ne zazna, čeprav se driverji normalno inštalirajo. Tudi najnovejši med drugim...

Pozna kdo kako to rešit?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DubleG ()

matey19 ::

Ma mogoče že kaj več folka ta prenosnik. Mam težavo najprej smo dal gor xpje pa nam nikakor ni uspelo neta potem pognat. Sedaj smo dal nazaj gor visto ampak je ta ultimate. Naložil smo vse driverje iz lenovo strani in tocno po navodilih in povrsti kakor piše na začetku. Problem je v tem da vedno piše da wwan driverji niso pravi ne vem zakaj tako da nikakor ne rata usposobit neta. Ima mogoče kdo kakšen nasvet kaj naredit :S
Diplomirani inženir "lenarjenja"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel instant internet preko Routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
152682 (2007) fujtajksel
»

Mobilni internet (Simobil) & Lenovo IdeaPad S10-3

Oddelek: Kaj kupiti
52130 (1861) bf4ed
»

Simobil Vodafone- modem Huawei E220 from 3.6Mbps to 7.2Mbps firmware update (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6116512 (8977) alespot
»

Kateri UMTS HSDPA modem kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
256304 (5189) Ice-Heki
»

Več mrežnih povezav v prenosniku

Oddelek: Omrežja in internet
121529 (1337) boych

Več podobnih tem