» »

Več mrežnih povezav v prenosniku

Več mrežnih povezav v prenosniku

zvone ::

Imam prenosnik. V domačem omrežju kot v službi so fiksne IP številke. WXP PRO SP2 ne dovoli napraviti več kot ene povezave (Local Area network). Zato moram vsakič ročno nastavljati vse nastavitve, kar jemlje čas in jezi. Kaj je treba narediti, da bo OS dovolil narediti več kot eno povezavo? Hecno je to, da zalaufa čarovnika in ga tudi konča, ikone pa ne naredi. Kar ne morem verjeti, da je zadeva omejena le na 1 povezavo. Poskusil sem že z različnimi userji, hardverskimi profili, pa NIČ. Še najboljši nasvet je bil, da naredimo doma dinamične IP, v službi pa ostanejo fiksne IP številke. Ima kdo rešitev?
hudič je, če ne veš rešitve. ampak rešitev se zmeraj najde, a ne?

zvone ::

očitno rešitve še ni. Kako pa kdo drug rešuje problem različnih nastavitev za dve omrežji?
Ali ima kdo kak zanimiv predlog?
hudič je, če ne veš rešitve. ampak rešitev se zmeraj najde, a ne?

ToniT ::

Zakaj pa ne uporabiš doma enakih nastavitev, kot v službi?
Druga možnost pa je, da mrežni kartici nastaviš dve IP adresi. (pri tej nastvaitvi sem imel probleme z Gatewayem.)
Najbolj elegantna rešitev je z DHCP (recimo doma) v Alternate configuration pa vpišeš fiksne IP iz službe.

SasoS ::

2 povezavi?? Povezava je povezana z fizično (ali virtualno) mrežno kartico. Ne moreš kar ustvariti nove, z novimi nastavitvami in pričakovati da bo to delovalo preko iste mrežne. Je bla podobna tema nekaj časa nazaj. Lahko probaš s kakšnimi programčki ki ti sharnijo nastavitve in jih potem loadaš za vsako omrežje, dočim "ostali" to delamo s pomočjo dhcp serverja ki ti sam dodeli IP in se nam s tem sploh ni treba ukvarjat.

BigBoss ::

Kakšen prenosnik ?
Za IBM-e in Toshibe vem, da imajo svoj SW, ki zna handlat take spremembe.

Pri IBM-ju se temu reče IBM access connections. Narediš profile, potem ti pa sam handla proxy nastavitve, default printer, IP nastavitve ....
Obvlada tudi wireless, VPN ...... Meni prav dobro služi.

Za Toshibo sem pa že pozabil, kako se reče programu (sem ga samo enkrat postavljal). Je pa po delovanju zelo podoben.

Nisem še poiskusil dati IBM Access Connections na kaj non-IBMjastega, lahko pa poiskusiš .....

Acces connections lahko dobiš tule

Poročaj, če ti rata ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss ()

zvone ::

prenosnik je gericom hummer, bolj poceni varianta. Smo doma naredil dhcpm server. Ta mi sicer dodeli svojo ip adreso, a kaj ko mi hkrati zbriše nastavitve iz alternate configuration. V službi pač ne morem spreminjat nastavitev.
Ker sem bolj levi na računalniškem področju, sem mislil, da je veliki MS samo kako omejil zadevo.
Kateri so tisti programi, ki shranjujejo nastavitve?
l.p.
zvone
hudič je, če ne veš rešitve. ampak rešitev se zmeraj najde, a ne?

Spajky ::

jest bi si v takem primeru instaliral kak program, ki sledi spremembam na disku/registru (install tracker), naredu sliko prej in potem po spremembi, da vidim kaj se je v registru spremenilo. Pol pa bi tisti ključ iz registra odgovoren za vsako nastavitev izvozil in nekam spravil ter si nekje naredil shortcut do njiju in ju po potrebi uvažal. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SasoS ::

jao...napiši v google "tcpip settings change" pa dobiš miljon linkov. Evo kaj priporoča M$ How to Use the NETSH Command to Change from Static IP Address to DHCP in Windows 2000 al pa ta program al pa ta program...

cryptozaver ::

Nared si dva razlicna sistemska userja (home, work) znotraj katerih naredis pac razlicne konfiguracije!

MArko ::

to z vec userji ne gre.... kr ip nastavitve velajo za cel sistem ne za userje... mislim vsaj

ip changer programi so drugace zato.... doli v trayu mas ikono ... poklikas profil pa ti spremeni
samo ce ma ibm to ze not pa ce je vredu uporablas pac tisto

Tero ::

Lahko pa si omisliš dodatno mrežno kartico;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

zvone ::

Hvala za nasvete. NETSH komade lepo delujejo.

Zvone

boych ::

Jaz v ta namen uporabljam NetSwitcher!

Ma en kup nastavitev!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava na statični ip doma in na dhcp v službi

Oddelek: Omrežja in internet
141469 (930) Bizkit45
»

Težava pri vzpostavitvi povezave lokalnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
101666 (1513) ABX
»

Program za upravljanje omreznih povezav

Oddelek: Programska oprema
81123 (937) Pirmy76
»

Broadband connection na dveh razlicnih lokacijah

Oddelek: Omrežja in internet
7986 (893) Asgard
»

[LAN setup] Službeni laptop doma na moj pc?

Oddelek: Omrežja in internet
5998 (948) Tomay

Več podobnih tem