» »

Rele in AT napajalnik

Rele in AT napajalnik

KuhaR ::

Zanima me kako naj vežem AT napajalnik na rele če ima le-ta 4 žice na stikalu, rele pa samo dve nožici. Hvala

krucymucy ::

Dve povežeš med sabo direktno ... dve pa na rele (po možnosti faze- ni pa nujno)
Pa zvezi med sabo tudi mase (črne žice) obeh napajalnikov da spraviš maso na enak potencial!

bobby ::

pa na diodo ne pozabi!!!!

krucymucy ::

diodo zakaj???

KuhaR ::

Hvala lepa za hiter odgovor. Zanima pa me kateri dve žici povežem in kateri prikolopim na rele (barvi).

krucymucy ::

hm barve so lahko drugačne kot npr. pri meni! Na napajalcu je na naleoki narisan simbol stikala in tudi tiste 4 žice so označene!!!

KuhaR ::

Na napajalcu je slika ampak mi nič ne pove razen barv, ali je sploh važno kateri dve (zgornji ali spodnji na sliki)?

Bobby: kako zvežem diodo na rele??? (na 12V ampak kako)

CHAOS ::

A lahko kdo ta postopek malo bolj podrobno opise? Recimo kaksen rele rabis kam kaj priklopis etc... etc... etc... Rabim namrec, da ne bi vodne prizigal rocno, ampak, da bi se to zgodilo hkrati z zagonom abakusa. Lahko je tudi kaksen clanek kje drugje na netu?:8)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

stromar ::

ne pozabi na diodo, ker boš zaradi indukcije kaj uničil. Ob vklopu releja pride tudi sunek čez 1kV napetosti. Posledice niso vidne takoj. Diodo vežeš vzporedno z navitjem releja s črtico proti +. Lahko vzameš 1N4148 ali podobno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vklop računalnika z GSM-om (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
569236 (6871) _pobesneli_
»

Končno: MODUL ZA VKLOP ČRPALKE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
233608 (3015) Jackal
»

Vklop pumpe skupaj z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242144 (1644) TESKAn
»

rele za vodno pumpo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122558 (2240) TESKAn
»

vezava ATX in AT napajalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202138 (1944) krucymucy

Več podobnih tem