» »

Kam priključit rele

Kam priključit rele

Yacksy ::

Za vključitev moje vodne pumpe sem si nabavil en rele, ki mi bo pumpo prižgal ob vklopu računalnika. Osnovni princip delovanja in priključitev kapiram, sam kam priključim rele? Ga lahko kar na en frej molex konektor. Oziroma, da bi prerezal rumeno žičko in vmes priklopil rele. S tem, da na tem kablu ne bi bilo nič priklopljenega?:P

stromar ::

MED KONTAKTA RELEJA VEŽI DIODO 1N4148 ali podobno(1N4007,1N4002, 1N4001) TAKO DA JE OBROČEK OBRNJEN PROTI RUMENI ŽICI!!!, drugače lahko zaradi indukcije relejevega navitja kaj uničiš. Posledice ni nujno da so vidne takoj, je pa skoraj sigurno da se brez diode ne bo dobro končalo. To vem ker sem z indukcijo relejev uničil že precej stvari. Torej ko si na rele pricinil diodo, kjer je obroček priključiš na rumeno žico, kjer ga ni na črno žico, seveda če je rele 12V. Kjer so kontakti pri releju pa vežeš tako kot običajno stikalo

Yacksy ::

Mš mogoče kje kakšno slikco tega vezja? Ker verjel al pa ne, jest nisem ne vem kakšen štromar:P

KuhaR ::

Kaj zvezeš mogoče tako: rumena žica - I dioda - rele - črna žica ali pa moramo vezat diodo med oba kontakta na releju in potem še rumeno in črno.

Neo32 ::

Na relejevo tuljavo gledas kot na vsak drugi porabnik (vent,pumpa,...) Le da vmes vezes se diodo, kot je rekel stromar, da ti inducirani napetost ob izklopu (tudi do 1kV) ne unici, prebije porabnika. Kontaki pa so narisani na samem ohisju releja, tko da ni panike.

Yacksy: dej mail pa ti posljem shemo!
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

FALLOUT ::

Neo sm yacsyev sošolc. Zdle nima doma maila, k ga jebe modem

pošlji na fallout@volja.net pa mu bom dal

CHAOS ::

Neo: a lahko se prosim meni posljes na Samo.Sela@s-gms.ms.edus.si ... tnx...
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334235 (3495) DimmniBurek
»

Končno: MODUL ZA VKLOP ČRPALKE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
233606 (3013) Jackal
»

Vklop pumpe skupaj z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242138 (1638) TESKAn
»

rele za vodno pumpo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122556 (2238) TESKAn
»

Rele in AT napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8827 (708) stromar

Več podobnih tem