» »

EU prepoveduje navadne žarnice

jype ::

ZOMG! What kind of unholy monster bulb is that?!

darkolord ::

Ugly-color-monster-bulb

SmeskoSnezak ::

Čist ok so. Moj fotr lih naročo en ducat takih :)
@ Pusti soncu v srce... @

techfreak :) ::

Pač vsebujejo pa živo srebro v plinasti obliki, je to težava ?

Amalgam is an alloy of mercury combined with other metals. It is in a stable solid form under room temperature. It is a more eco-friendly and safer alternative to liquid mercury because mercury vapour would not be released until it reaches around 100°C under atmospheric pressure

Kje piše, da je v plinasti obliki?

Pyr0Beast ::

Ah, super, tekoče živo srebro pa se upari šele pri 350°C.

3mg/23W žarnico

0,15mg/6kWh živega srebra na kWh elektrike v sloveniji

1 varčna žarnica ima v sebi srebra ustrezajoč 120 kWh proizvedene elektrike v rep. Sl.

100W žarnica štarta v plusu z 1550 urami delovanja, da se zadevi izenačita.

Po tem času je na prednosti varčna sijalka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Zadeva je skrajno zanimiva, ko upoštevamo še slab faktor delavnosti pri varčnih sijalkah in tako iz (nedosegljivih) 8000h vs. 1000h za oba tipa žarnic (23W:100W) pridemo na 13mgHg proti 20mgHg.
1 varčna stane 5,6€, za ta denar lahko nakupimo skorajda 15 klasičnih, 100 svečnih žarnic, a ker jih potrebujemo le 8 smo že v naprej z nakupom 3€ v 'plusu'.

Varčna žarnica v svojem kratkem življenju popije za 18€ elektrike, omrežje zapaca pa še za dodatni evro in pol jalove energije. Skupaj okoli 25€.

Navadne žarnice v tem obdobju iz omrežja potegnejo za 80€ elektrike, kar skupno znese 82.5€.

Lahko še upoštevamo, da se 'polovico' leta tako ali drugače grejemo, ter poleti žarnice bolj malo gorijo -> vsa tako ali drugače sproščena toplota je uporabljena za gretje

Pri varčni žarnici na ta račun prihranimo za 9€ kuriva, pri navadni za 40€, kar znese 16€ proti 42€ in pol.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Sicer so tudi naši politiki skrajno bistri.

Vsi CFL-i so sestavljeni iz dveh glavnih elementov: ena (ali več) cev(-i) na razelektrenje, ki vsebuje(-jo) plin in eno elektronsko dušilko. Elektronska dušilka usmeri elektrone v cev. Elektroni aktivirajo plin, ki sprosti energijo v obliki svetlobe.

(17) Pri sedanji preiskavi ne gre le za različno napetost obeh tipov žarnic, kot v zgoraj omenjenem primeru v Mehiki, temveč tudi za to, da se za DC-CFL-i in AC-CFL-i, uporablja različna vrsta napajanja, ki zahteva različne sestavne dele, kar daje tipoma izdelka tudi različne tehnične lastnosti.

Štos pa je v tem, da so se uvozniki izgovorili da so njihove varčne žarnice pa na enosmerno napetost in so različne od običajnih (a nobeden ne omenja, da lahko delujejo tudi na izmenično napetost).

(20) Glede na zgoraj navedeno, so AC-CFL-i namenjeni nadomestitvi najbolj uporabljanih žarnic in jih je mogoče vstaviti v ista žarnična grla kot te žarnice. DC-CFL-i ne uporabljajo istega vhodnega toka, zato pri uporabi v običajnih žarničnih grlih ne svetijo. Prav tako pa v nasprotnem primeru ne svetijo AC-CFL-i, ki jih privijemo v žarnično grlo, ki jo napaja enosmerni tok. Za proizvajanje svetlobe potrebujejo torej DC-CFL-i napajanje z enosmernim, AC-CFL-i pa z izmeničnim tokom.
WRONG AND WRONG !

Vsaka fluorescentka tako ali drugače pretvori vhodno napetost v enosmerno, katera je potrebna za napajanje vezja, ki na koncu izvrže dovolj veliko napetost, da se zadeva prižge in deluje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

(20) Glede na zgoraj navedeno, so AC-CFL-i namenjeni nadomestitvi najbolj uporabljanih žarnic in jih je mogoče vstaviti v ista žarnična grla kot te žarnice. DC-CFL-i ne uporabljajo istega vhodnega toka, zato pri uporabi v običajnih žarničnih grlih ne svetijo. Prav tako pa v nasprotnem primeru ne svetijo AC-CFL-i, ki jih privijemo v žarnično grlo, ki jo napaja enosmerni tok. Za proizvajanje svetlobe potrebujejo torej DC-CFL-i napajanje z enosmernim, AC-CFL-i pa z izmeničnim tokom.
WRONG AND WRONG !
Vsaka fluorescentka tako ali drugače pretvori vhodno napetost v enosmerno, katera je potrebna za napajanje vezja, ki na koncu izvrže dovolj veliko napetost, da se zadeva prižge in deluje.


Ti si mau wrong. Tole je cist prav. Kako se zarnica 'znotraj sebe' napaja moje tete ne zanima. Njo sam zanima kako zarnco more kupit, da jo bi lahko v kuhni u luster not zasraufala. In tale odstavek tocno to pove.

TESKAn ::

Žarnica namenjena za izmenično napetost bo svetila tudi na enosmerni. Obratno bo pa bum.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pyr0Beast ::

Niti ni nujno, obratno ima lahko vezano zaščitno diodo ali pa kar gretz in dela naprej.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MrStein ::

Živo srebro bo baje čez kaka 4 leta v EU sploh prepovedana.
(nekdo, ki je bolj "in" naj da kaki link. Ali ovrže.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

čez 4 leta sploh nihče ne more vedeti ali bo še EU ali je ne bo več
zato ugibanja ali bo živo srebro prepovedano v EU ali ne
je zgolj špekulacija

MrStein ::

Sploh ne. Sem zdaj porabil 30 sekund za googlanje in odkril, da bo od 2011 (čez 2 leti torej) prepovedan izvor Hg iz EU.
Sicer to ni prepoved...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zheegec ::

Toplometrni na Hg bodo tudi kmalu šli iz prodaje...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TESKAn ::

Hm, pa se tile EU birokratki zavedajo, da je v varčnih žarnicah živo srebro? Kot kaže, se ne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Fizikalko ::

Ah, dejte no, konc vas bo zaradi tistih mar mikrogramov Hg...

energetik ::

Nam bodo pa predpisali LEDice. Za celo stanovanje bomo dali samo par 100€ za sijalke.. >:D

Pyr0Beast ::

Yay, ledice z Arzenom bodo rešile svet !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jst ::

(Nisem bral celotno temo...) Bila je debata o varčnih žarnicah:

Imam akvarij, kjer prebiva želva. Nad akvarijem je luč, kjer je notri takšna podolgovata, okrog 20cm dolga, varčna žarnica. Včeraj mi je ta žarnica nehala delati. Na dan je prižgana nekje od 12 do 14 ur. Ta žarnica je zdržala tako dolgo, da se sploh ne spomnim, kdaj sem jo nazadnje zamenjal. Je pa sigurno zdržala nekje 5-6 let.

Danes sem kupil novo, stala je okrog 3 Eure. Definirana je 11W in je ravno dovolj močna, da lepo osvetli ves akvarij.

To pišem samo za info, čeprav sam nisem nek ljubitelj varčnih žarnic. Ampak ko sem šel kupit žarnico za luč in videl, da notri pride varčna, sem se spomnil na to temo in se odločil napisati svojo izkušnjo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyr0Beast ::


Če misliš na tiste 4 zgoraj so to pravzaprav navadne fluorescentke, katere imajo res dolgo življensko dobo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

AtaStrudl ::

Vse varcne so fluorescentke (odtod FL v CFL...) - samo namesto dusilke in starterja imajo nekaj malega elektronike.
Najprej usmernik (s kondijem, da ne utripajo kot navadne fluorescentke), potem pa par transistorjev, ki enosmerno nasekajo na par 10kHz, tako da je dusilka lahko mini feritna.
Ker je na vhodu usmernik, bo seveda vsaka AC delala tudi na DC, neodvisno od polaritete. Seveda bi za normalno delovanje rabila enosmerno napetost enako vrsni napetosti AC (cca 310V za 230V sijalko)
Tiste DC verzije so v resnici za 12V (jahte, kamperji).

--------------

Jaz imam doma samo se eno klasicno zarnico, v kopalnici, ker v tisto belo bunko varcna pac ne gre.
Razlog, da uporabljam varcne, pa ni sparanje... problem so nekvalitetne "fasunge", ki so mi pri vrocih klasicnih zarnicah tipicno "zgnile" po par letih (skisan bakelit, kontaktni "federcki" iz poceni kovine, ki na vrocini izgubi elasticnost...zarnice so izgubljale stik, in sem jih moral vedno bolj divje privijati, ali pa menjati fasunge...)

-------------------------

Evrokrati so seveda precej licemerski, v isti sapi prepovedujejo Hg termometre in uturavajo fluorescentke...
Pa ne da bi se bal Hg, mulci smo pred desetletji na veliko razbijali "neonke" - ko so v Astrinih stolpnicah za Bezigradom enkrat na leto vse zamenjali, in jih je bil poln kontejner, smo jih uporabljali kot kopja, sablje, za vodomet, itd... pa ne vem, da bi komu bilo kaj hudega, pa ceprav smo se pogosto porezali, in je poleg HG ponavadi strupen tudi fluorescentni premaz!

Podobno smesno se mi zdi, ko zdaj v skafandrih odnasajo stare salonitke - tudi te smo mulci zelo radi "obdelovali"...

Ali pa tista s freoni - OK, sem za to, da se prepovedo kot pogonski plin v sprejih, saj je pri tem slo za direktno spuscanje v zrak - ampak ta totalna prepoved je pa tipicno birokratska.

...in pa ROHS lotanje, fujfej, gremo kupit tono cina, dokler ga je se...

LP!

Okapi ::

Podobno smesno se mi zdi, ko zdaj v skafandrih odnasajo stare salonitke

Kaj češ, v dobrih starih časih, ko so bili možje še možje, so imeli smukači volnene kape, motoristi pa usnjene čepice:-)

O.

gruntfürmich ::

Podobno smesno se mi zdi, ko zdaj v skafandrih odnasajo stare salonitke

upam da nisi dobil kaj azbesta v pljuča; če si ga, se skafandrom zagotovo ne boš več smejal... pravzaprav se v življenju v tem primeru sploh ne boš ničemur več smejal...

Kaj češ, v dobrih starih časih, ko so bili možje še možje, so imeli smukači volnene kape, motoristi pa usnjene čepice:-)


pri tem seveda ne moremo mimo marca girardellija :)):D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Spajky ::

Za šparat energijo v gospodinjstvih varčne žarnice glih kaj dosti ne prišparajo; najprej se je treba navadit sproti ugašat trenutno dlje časa nepotrebne luči, nato pa malce zmanjšat temperaturo vode v bojlerju, da o tem da TV (ali dva) laufa nonstop brez veze po ure in ure, medtem ko se taisti cajt sončimo pred PC ekrani niti ne govorim ... ali podobno : spat pred pržganim TV , saj imajo sleep timer za izklop po npr. uri ipd.

Seveda je varčna žarnica pametna tam, kjer naj bi gorela dlje časa (skupni prostori) in na javnih mestih, tam se prihranek zelo pozna ...

Ravno prejšnji teden sem varčno kupil tri žarnice za 2 euro ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

AtaStrudl ::

>>upam da nisi dobil kaj azbesta v pljuča; če si ga, se skafandrom zagotovo ne boš več >>smejal... pravzaprav se v življenju v tem primeru sploh ne boš ničemur več smejal...

Ce bi bilo tako hudo, bi bila Slovenija ze davno puscava brez ljudi... Salonitke so bile vcasih povsod, vsi so jih zagali in vrtali, metali stare razpadajoce na kupe, da se je prasilo kot hudic - in po tej teoriji bi morali ze davno popadati kot muhe...

Pa ne pravim, da je azbest neskodljiv - nasprotno - ljudje, ki so z njim poklicno delali 8 ur dnevno mnogo let, so definitivno zbolevali. Zato je zelo smiselno, da se na taksnih delovnih mestih uporablja zascita, in se izplaca odskodnine tistim, ki jim taksna zascita ni bila omogocena.

Ampak ta ideja, da vdihnes en prahec in ti je odzvonilo, je pa seveda hudo sasava.

Je pac eden od nacinov, kako drzati ljudstvo v svetem strahu - ker ljudstvo je pac treba drzati v strahu!

WarpedGone ::

Ce bi bilo tako hudo, bi bila Slovenija ze davno puscava brez ljudi... Salonitke so bile vcasih povsod, vsi so jih zagali in vrtali, metali stare razpadajoce na kupe, da se je prasilo kot hudic - in po tej teoriji bi morali ze davno popadati kot muhe...

Trik je v akumulaciji tega dreka v telesu oz. dihalih.
Človek, ki si je s tem pokrival streho, je to počel par dni in konec.
Ljudje, ki danes pospravljajo te reči, to počnejo to dan za dnem, teden za tednom, mesec za mescem.

Strupenost snovi je vedno treba gledat glede na količino te stvari, drugače nima smisla.
Tut plutonij je nenevaren, dokler ga maš par atomov.
Po drugi strani se pa lahk zastrupiš z navadno vodo in flikneš, če jo na hitro spiješ cca 10litrov.
Zbogom in hvala za vse ribe

gruntfürmich ::

>>upam da nisi dobil kaj azbesta v pljuča; če si ga, se skafandrom zagotovo ne boš več >>smejal... pravzaprav se v življenju v tem primeru sploh ne boš ničemur več smejal...

Ce bi bilo tako hudo, bi bila Slovenija ze davno puscava brez ljudi... Salonitke so bile vcasih povsod, vsi so jih zagali in vrtali, metali stare razpadajoce na kupe, da se je prasilo kot hudic - in po tej teoriji bi morali ze davno popadati kot muhe...

Pa ne pravim, da je azbest neskodljiv - nasprotno - ljudje, ki so z njim poklicno delali 8 ur dnevno mnogo let, so definitivno zbolevali. Zato je zelo smiselno, da se na taksnih delovnih mestih uporablja zascita, in se izplaca odskodnine tistim, ki jim taksna zascita ni bila omogocena.

Ampak ta ideja, da vdihnes en prahec in ti je odzvonilo, je pa seveda hudo sasava.

Je pac eden od nacinov, kako drzati ljudstvo v svetem strahu - ker ljudstvo je pac treba drzati v strahu!


eden zdravnik je rekel, da je dovolj mili (ali mikro) gram, da dobiš raka. vendar pa ga je treba vseeno dobiti v pljuča; to pa vseeno očitno ne gre tako zelo enostavno, ker bi verjetno res bila ta bolezen malce bolj razširjena.

ampak če pa ti samo en prahec se usede na pljuča, pa ti je odzvonilo. nikdar pa ne veš kdaj bo to!

in pa btw; salonitke naj ne bi bile strupene oz. vsi proizvodi, ki svebujejo azbest nekako fixiran bi naj bili dokaj nestrupeni.

in verjemi, da to ni samo strah za množice, to je strah pred peklom.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

ampak če pa ti samo en prahec se usede na pljuča, pa ti je odzvonilo.
To seveda ni res. Že miligram je MNOGO več kot "en prahec".

WarpedGone ::

salonitke naj ne bi bile strupene oz. vsi proizvodi, ki svebujejo azbest nekako fixiran bi naj bili dokaj nestrupeni.

Seveda je stvar nestrupena, dokler leži na kupu in je ves azbest fiksiran.
Ko pa začneš te salonitne ploše trgat dol iz strehe in pospravljat, se pa kakšna nujno tudi zlomi. Ko se zlomi pa se na mestu loma stvar zdrobi in v zrak odleti precej finega prahu. Tisti azbest takrat ni več fiksiran.
Zbogom in hvala za vse ribe

gruntfürmich ::

Seveda je stvar nestrupena, dokler leži na kupu in je ves azbest fiksiran.
Ko pa začneš te salonitne ploše trgat dol iz strehe in pospravljat, se pa kakšna nujno tudi zlomi. Ko se zlomi pa se na mestu loma stvar zdrobi in v zrak odleti precej finega prahu. Tisti azbest takrat ni več fiksiran.

sem bral da tudi lomljenje naj bi bilo neškodljivo, ampak trdil ne bom. kar pa se tiče vrtanja v salonitke... :|
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Matev ::

delavci v salonitu anhovo so po par desetletjih dela z azbestom zbolevali za azbestozo

gruntfürmich ::

delavci v salonitu anhovo so po par desetletjih dela z azbestom zbolevali za azbestozo

sj bolezen se pojavi par desetletji od tega ko ti zaide delec v pljuča.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matev ::

en delec ti teoretično povzroči azbestozo

dejansko ti pa azbestoza nastane ko je telo izčpano od boja proti azbestu

to je lahko po enem prahcu ali pa po parih letih ... slejkoprej

TESKAn ::

delavci v salonitu anhovo so po par desetletjih dela z azbestom zbolevali za azbestozo

sj bolezen se pojavi par desetletji od tega ko ti zaide delec v pljuča.

Mislim, da je najmanj par desetletji že minilo od takrat, ko so salonitke dajali čisto na vse, jih metali okoli, rezali, kako polomili in kako staro streho tudi zamenjali. Če bi stvar bila res tako zelo zelo nevarna, kot se hoče prikazat, bi imeli sedaj pol populacije z azbestozo.
Ne pravim, da je zadeva popolnoma nedolžna. Je pa eno veliko pretiravanje, kar se škodljivosti salonitk tiče.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gruntfürmich ::

Ne pravim, da je zadeva popolnoma nedolžna. Je pa eno veliko pretiravanje, kar se škodljivosti salonitk tiče.

mislim da za POTENCIALNO zelo nevarno snov veliko pompa ni nikoli odveč. bolje preventiva kot kurativa.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

Imeli smo vojno, pa smo vseeno tu. Sklep: Vojne niso tak nevarne.
Dodatek: Ne vem, kaj se eni zaradi nekih grobišč razburjajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

Je sedaj kaj novega glede te zamenjave žarnic s sijalkami?

Pyr0Beast ::

Ne. Sem pa razmišljal ali bi eu 'dovolil' če bi žarnice označevali kot 2x50W namesto 1x100W, glede na to da so dovoljene žarnice do 75W ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matev ::

lahko se najde kak proizvajalec ki jih označi z 99W oznako

gruntfürmich ::

po novem zakonu o varčevanju z energijo je to not, vendar ne pride v veljavo (za nove stavbe bi moral 1.6.09). če bodo pa vse prepovedali pa res ne vem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

techfreak :) ::

Kaj je pa z 10^2W žarnico narobe?:P

Bistri007 ::

Bedarija. Namesto 1x200W žarnice si kupiš luster z 5x40W.

Če se že gremo o razmetavanju z naravnimi viri in potencialnih strupih, ki nastajajo pri proizvodnji žarnic in problemih odlaganja odpadkov - to so štiri žarnice preveč.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Bistri007 ::

North Korea by night


Naj gredo ti ekofašisti živeti v idealno eko državo, v kateri ne razsipavajo z energijo: vse je pridelano organsko, brez umetnih gnojil in brez požrešne kmetijske mehanizacije - tj. požeto na roke.

Zvečer se seveda luči morajo povsod ugasniti, vstajati pa je treba ob svitu. Ljudje pa živijo lepo skromno življenje, brez nepotrebnega potrošništva in so zaščiteni pred oglaševanjem megakorporacij, ki želijo ljudem podtakniti nepotrebne reči, ki obremenjujejo okolje.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Pyr0Beast ::

hah. Ekofašisti spet.

Ne rečem, da bi bilo ugašanje cestnih svetilk, reklam ki ti svetijo v bučo, ter zmanjšanje imisij hrupa ponoči slabo. Vendar to kar ti pišeš je preprosto pretiravanje.

(dober spanec pa je osnova za dobro življenje)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

energetik ::

1. september se bliža in jaz imam narejeno zalogo 100W žarnic za težke čase.. :D Za 10 komadov sem dal 4€ in to bom imel vsaj za par let.
Potem bomo pa pač kupovali na Hrvaškem... Seveda imam to zalogo za posebne namene, torej za vse luči, ki se mi parkrat na dan prižgejo na senzor, za kopalnico, spalnico in shrambo.
Drugje že dolga leta sijejo varčne sijalke, kjer se to res splača (dnevna soba, kuhinja). Ampak ne bodo mi birokrati vsiljevali sijalk tam, kjer se ne splačajo in jih bom menjal na pol leta...

Kako gre prepoved naprej? Drugo leto vse nad 60W ali kako že?

gruntfürmich ::

pravilnik za nove gradnje & obnovitve glede varčnih žarnic še ne bo stopil v veljavo. morda drugo leto.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Heh.



Dobra ideja IMO.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

ThinMan ::

I spet smo hlapci velesilam... bemulimu i evropo :)


'noč
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

bf4ed ::

Ampak razsvetljavo cerkev in kapelic bi pa PREPOVEDAL! To je pa totalna glupost! Pa gradov pa nevem kaj še...tam naj šparajo ko so 1kW reflektorji...

Fizikalko ::

Mislim, da so precej močnejši 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec halogenskih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14427573 (21576) bMozart
»

Jutri zadnji dan prodaje 75-vatnih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12029147 (24762) Spajky
»

Od danes prepoved prodaje razsipnih žarnic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19117707 (12383) Matev
»

EU prepoveduje navadne žarnice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
32124674 (15839) MrStein

Več podobnih tem