» »

Ide kabli

Ide kabli

Yacksy ::

K mogoče še kdo na tem forumu dela custom made IDE kable. K jest bi rabu kakšen meter dolzga. Pa 80 pinskega.

AlienRex ::

Da primaknem se svojo skledico zraven: Ker sprasujes o 80 pinskih kablih (ata 66) me zanima, ce je pametno imeti le-te okrogle? Misli na prisluhe pa te zadeve. Sam sem nameraval narediti "kvadratne" tako da bi kabel razdelil na pasove po 8 kablov (morda 4) in jih zlozil enega na drugega. Preden se lotim zadeve, rabim potrditev da je to moc narediti brez vpliva na delovanje diskov in izgubo podatkov.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

zippo ::

AlienRex - 80 pinski kabli se men zdi, da so ATA 100, kar se pa izgube tiče pa ne vem kam bi lahko pol šli podatki.

Po moje u luft glih ne, ker jst mam tko home made narejene pa mi čist kul dela.

"Aja, pa pazi da ne boš kakšnega ogulu, ker bo šlo pol res vse u luft.":D


Yacksy - sej zdej že prodajajo 90 cm-ske ( če ti je to dovolj) pa okrogle, pa svašta. Za Mlacom vem, da jih ma (pa tut drgje se dobijo).

bastadu ::

zippo: ATA66/100/133 uporabljajo vsi 80 pinske kable...

zippo ::

ups mal sm zaj... 40 pinski kabel je ATA 33
krneki

krucymucy ::

Jest lohka nardim sam 40 pinske! 80 pinski pa se prevečkrat sfukajo!

Dj-Prah ::

Jez sem si napravo okrugle kable.Pa ni nic razlike-tud je ne more bit.:\
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

MadMax ::

Izgube podatkov sicer ni (error-correction), lahko pa zadeva malce upocasni prenose.
To bo pa povedal kdo, ki se mu bo dalo probat.

Aja: kabli so 40 ali 80 zilni, konektorji na njih pa so vsi 40 pinski.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Dj-Prah ::

Ma nemoj::O
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

MadMax ::

Prah si bil in v prah se povrneš ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BlazP ::

Js sm ze probu z navadnim 80 zilnim pa home-made okroglim 80 zilnim. Razlike ni blo AMA BAS NISTA! Sam po drugi strani...enmu kolegu SPLOH ni delal z okroglimi kabli:D
Po dve pa dve zice sm narazen devu, prjel oba konca kabla pa jih zavil, pol pa s selotejpom zalumu okol in okol po celi dolzini, da je skup drzal.
Zdej pa fotra skrbi da so bojo kabli grel:D

the_unborn ::

sej men se zdi, da je bla glih na s-t ena novica, ko je tip testiral 80 zilne homemade-okrogle kable in ni blo nobenga upada hitrosti ali cesa drugega

AlienRex ::

- Zakaj je potem vcasih problem ko se ATA66/100/133 kabel skrajsa in kar naenkrat ne dela vec?
- Cemu je vazno ker konec ATA66/100/133 vtaknes v enoto in ker v mama plato? Po moje je sicer to vseeno, samo vseeno vprasam:)
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

jure1873 ::

kaj navadni 40 žilni kabli delajo z ata33?

jaz morem skrajšat en kabel na 6 cm nočem krajšat 80žilnega ker ga bom 100% uničil ampak tisti pc ima tako in tako samo ata33.

McHusch ::

ja, za ATA33 so dost 40 zilni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322198 (1603) amigo_no1
»

Cd rom rabi 80 pinski kabl

Oddelek: Strojna oprema
121155 (988) Racunalnik
»

Težave pri kopiranju z diska na disk

Oddelek: Strojna oprema
8944 (852) HudPes
»

ATA 133 okrogli

Oddelek: Kaj kupiti
251811 (1496) Caligula
»

ATA 100

Oddelek: Pomoč in nasveti
7802 (674) mikkaa

Več podobnih tem