» »

Cd rom rabi 80 pinski kabl

Cd rom rabi 80 pinski kabl

Racunalnik ::

Imam sata diske, na ide master ali slavce imam samo cd rom in dvd rom na istem kablu kot slave. Smesno se mi pa zdi da preden pc za boot a vse skupaj mi pravi da na tem kanalu ni 80 pinskega kabla. Zdej nevem od kdaj cd rom rabi 80 kabl ki je ponavadi od diska. Zanima me pa ce lahko dam ta kabl od diska za cd rome da bo mer?

Je mozno da je sama asuska vidla da so cdji hitrejsi in da potrebujejo ta kabl, ali je vseskupaj napaka v biosu, katere pa sam nisem odkril.
  • polepsalo: bastadu ()

Zheegec ::

CD-ROM in podobni potrebujejo navaden 40-žilni kabel, 80-žilni pa jim vsekakor ne škodi. Koristi sicer tudi ne 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Racunalnik ::

Zakaj pa potem tezi za 80 zilni kabl?Na kablua
sta cd in dvd pekaca in zadnji je slave.Res me zdej to moti kr tezi.Ce dam od diska kabl ma pa za slave tako gnilo da morm enote iz ohisja dajat kar se mi pa ne da.A delata cdja na ultra dma 133-100-66.

Zheegec ::

Na 80 žilnem bo še vedno UATA-33.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Racunalnik ::

Zdej sem v setupu izklopil za enoti UDMA ki je bil na avto,jest sem ga dal pa na disable in dela.Samo kolkr jest vem bi glih udma mogu biti za hitri prenos,ampak ce je bilo na avto potem ga je ze sam izbral pa ni vseeno delal.

Zgodovina sprememb…

_Dejan_ ::

hm zdej si izklopil UDMA in pol boš stokal na forumu zakaj ti pada bufer ko snemaš CD-je8-)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

SasoS ::

Hehe...zato da mu ne teži bios je izklopil UDMA....LOOOOOOL

kanabis ::

Sem skoraj prepričan da bios ne teži za 80 žilni kabel zaradi cd enot!
So bili ene ampak DVD enote od Pionerja katerim je bolj pasal 80 žilni kabel, samo spet tega bio ni javljal, ker ni logike.
Spoštujem mnenje vsakega, zato spoštuj moje!

SasoS ::

VSE kar hoče delat na UDMA66 ali več rabi 80 pinski kabel. Pa naj si bo to CDROM, disk al pa disketar. Dejstvo da se za cdrome to ponavad ignorira je ker itak noben ne preseže UDMA33 prenosa...

Racunalnik ::

Nic nebom jokal,ker se sam zavedam dma problema,kar sem pa tudi omenil za tiste ki berejo.

Probal sem tudi eno ali drugo izklopit in posamezno vklopit ampak je bilo isto.
Obadva idea sta prosta in sem tudi to sprobaval ampak je isto.Diske imam na sata kontrolerjih.
Pac sistem je sestavljen in preden karkoli zacnem postavljat hocem da vse stima.

Ena enota je teac cdrw druga pioner dvd pekac 108.
Malo bom se probaval ampak se mi ne da kable ven pa notri nonstop stelat ker z tem saranjem se ponavadi kej zjebe.

K je nekdo omenil da imajo pioneerji probleme,bi probal jest mal jumpere zrihtat mogoce mu ne disi slave k je trenutno,ampak kot pravim ne rad delam taka odkrivanja ker gre ponavadi ivse v franze.

Kabl je pa 100% pravi ker tudi pise na njemu ker so orginal od asusa.

To nasploh je cudna zadeva ker vem recimo da sem ze imel pc ki je vse normalno delal brez menjav kablov ali kaksnega stelanja in je naslednji dan ob vklopu tezil z tem kablom 80 pin.

Quikee ::

Ja pa pusti tak kot je.. itak nia veze...

Racunalnik ::

No ker mora clovek vse sam,vam povem da po novem cd enote nekatere ze zahtevajo 66 udma in ne vec udma 33.

Jutri vam porocam ker zdajle k se bom stem igral,nimam pcja povezanega na net.

Ko sem na netu zbrskal problem sem najdu se podatke od mojega dvdja in pise

IDE Data transfer mode:
PIO mode 4
Multi Word DMA mode 2
Ultra DMA Mode 4 ...kar pa spada v razred 66dma ce se ne motim.

No jutri porocam.

Racunalnik ::

Stvar je resena in ker je asusova sli plata in bios med malo bolj pametnimi in ker sem zamenju kabl,vam povem da moj cd pekac dela da udma 2 kar je ata 33 in pa dvd pionerjev je UDMA 4 kar je pa ATA 66.
Tolk da se bo vedelo za v naprej.

Seveda za vse skupaj potrebujete 80 conductor kabl.
To pomeni da vse kar je udma 3 naprej potrebuje ta 80 conductor kabl.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322199 (1604) amigo_no1
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221565 (1351) Hux
»

Problem z IDE kablom, prenosom podatkov...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91051 (972) Tilen
»

master/slave

Oddelek: Pomoč in nasveti
91558 (1480) TheJack
»

Rack bi naj zbil UDMA?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231432 (1171) Sodom

Več podobnih tem