» »

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika?

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika?

««
4 / 14
»»

cortez ::

A je kaj novega na elektro področju ? So na vidiku kakšne akcije ? Kdo je najcenejši ?

finpol1 ::

Zame je najcenejši E.Gorenjska, čeprav najbrž mi ne boste verjel, da je to sploh mogoče, pri Gen-I bi plačal kak cent na mesec več !

Meni tudi sicer ni jasno, kako je to mogoče :S

Me pa tud zanima, če so na vidiku kake akcije! Gen I trenutno nima nič? al je še vedno 1 mesec 1 eur?

kmetek ::

Petrol ma neko akcijo za lastnike kartic?

USS Liberty ::

Zame je najcenejši E.Gorenjska, čeprav najbrž mi ne boste verjel, da je to sploh mogoče, pri Gen-I bi plačal kak cent na mesec več !


res je... samo treba se je naročit na njihov paket "porabim, kar rabim"...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

bond007 ::

Če bi še kdo želel brezplačen mesec elektrike, naj mi piše po ZS, da mu pošljem kupon.

vofra ::

Ima kdo kupon za Gen-I akcijo - dobi 50 % popust za porabljeno električno energijo na mesečnem računu.

http://www.pocenielektrika.si/Default.a...

Brane2 ::

Jaz bi tud rabu enega dokaj nujno.

Stvar velja samo do 5.5

EDIT: Preklic- sem dobil en kupon...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dagy ::

vofra je izjavil:

Ima kdo kupon za Gen-I akcijo - dobi 50 % popust za porabljeno električno energijo na mesečnem računu.

http://www.pocenielektrika.si/Default.a...


Če rabiš, mi piši na ZS... Če še kdo rabi, imam tri na voljo...

vofra ::

Hvala, kupon sem dobil

bond007 ::

http://www.finance.si/310532/So-se-dist...
Imam še 1 kodo za brezplačen mesec pri GEN-I, vendar jutri je zadnji dan za naročilo prek spletnega obrazca.

mat xxl ::

Se ne splača menjati, sem sam računal, razen če imaste račune čez 100 eur mesečno, potem se splača pogledati menjati pa navadno pri računih čez 150 eur mesečno, zavedajte se pa nekaj, dokler ste na starem sistemu, mora država dati soglasje novemu ceniku, ko pa imaste individualnega ponudnika potem te zaščite ni več.

Pri poslovnem odjemu je pa povsem druga pesem ......

Brane2 ::

Čim tvoja dnevna poraba bistveno rpeseže 6kWh, se AFAIK splača razmisliti o alternativi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pšenični ::

"Se ne splača menjati, sem sam računal, razen če imaste račune čez 100 eur mesečno, potem se splača pogledati menjati pa navadno pri računih čez 150 eur mesečno, zavedajte se pa nekaj, dokler ste na starem sistemu, mora država dati soglasje novemu ceniku, ko pa imaste individualnega ponudnika potem te zaščite ni več."

Če je konkurenca, je več ponudnikov.

Če podražijo preveč, se preseliš k drugemu, saj nisi vezan časovno na odjem.....

Sam imam račun okrog 5 evrov majnši. Na mesec. Prej 49 zdaj 42-44 evrov.

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

dokler ste na starem sistemu, mora država dati soglasje novemu ceniku, ko pa imaste individualnega ponudnika potem te zaščite ni več.

To misliš soglasje države, ker je pač večinski lastnik starih distributerjev? Haha si pa za hece... Poglej si tvojo zaščito skozi leta, nategovali so nas, da nam jasno ni bilo... Zaščita pa taka, podražitev je bilo kolikor češ, pa je država vse požegnala, poglej si kaj bo v juniju - spet podražitve...
Seveda se je država zavzela tudi, ko je bilo treba vrniti preveč plačano elektriko, kot rezultat kartelnega dogovarjanja. Aja točno, NI SE...

Tudi nateg s faktorji bi jim skoraj uspel, če le ne bi prišla konkurenca in nam ponudila boljše cene, pa takšne akcije brezplačnih mesecev, pa akcije tudi za obstoječe uporabnike. Zaščita države my ass. Konkurenco smo rabili, pa ne tako pokvarjeno, kjer se pod zaščito države kartelno dogovarjajo.
Pri nas je račun 10EUR manjši (pri mesečnem računu nekaj čez 100EUR), AMPAK brezplačni mesec (ogrevanje v januarju z elektriko namesto olja=300EUR profita) + še 4 meseci polovične cene elektrike(skupaj nekje 150EUR)... Torej v enem letu bo prihranek znašal cca 600EUR glede na starega ponudnika elektrike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Pšenični ::

"To misliš soglasje države, ker je pač večinski lastnik starih distributerjev? Haha si pa za hece... Poglej si tvojo zaščito skozi leta, nategovali so nas, da nam jasno ni bilo... Zaščita pa taka, podražitev je bilo kolikor češ, pa je država vse požegnala, poglej si kaj bo v juniju - spet podražitve..."

Pri gen-u bo cena elektrike celo leto ista.

Pixy222 ::

Po mojih izačunih je najcenejši paket porabim kar rabim od elektro gorenjska. Tudi če upoštevamo tisti zastonj mesec (če je še ta akcija) pri gen-i se za naše gospodinjstvo ne splača. Porabimo okrog 15kWh na dan.

Pyr0Beast ::

Ima elektro gorenjska tisti faktor porabe ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

AFAIK ja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Kako je potem lahko cenejša ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pixy222 ::

Ja, vsak mesec do 15ga sporočiš stanje števca in se ti račun nanaša direktno na porabo.

Pyr0Beast ::

Ja. Samo kako gre to mimo faktorja pretirane porabe ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bond007 ::

Ni dodatka za faktor - "V paketu se ne zaračunavata dodatek za visoko porabo in storitev vodenja računa.", moraš pa obvezno sam sporočati porabo...

Še primerjava cen:
GEN I - "rabim kar porabim" elektro gorenjska
VT 0,07499 - 0,07452
NT 0,03779 - 0,3911
ET 0,06539 - 0,06542

Torej je "rabim kar porabim" cenejši le pri višji tarifi in še to za 0,0004€ oz 0,04 centa/kwh. Ostalo je vse pri GEN I cenejše in ne vem kako je pri Pixy222 lahko el. gorenjska cenejši, razen če ne upoštevaš zastonj meseca in imaš hkrati VT 10X več kot NT, kar je skoraj nemogoče! Razlaga Pixy222?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Pixy222 ::

Hm ja bond je podal prave cene. Ko sem jaz nekaj mesecev nazaj računal sem prišel do rezultata, da je elektro gorenjska cenejši ponudnik. No saj je še kar samo če porabiš bistveno več višje tarife kot nižje... Nisem hotel zavajat, vendar se je razmerje očitno v nekaj mesecih spremenilo v prid gen-i.
@pyr0beast pri tem paketu ni dodatkov za pretirano porabo, kot so že drugi povedali

lp, Primož

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pixy222 ()

logit ::

Elektro Ljubljana: Moj paket (do 31. 12. 2011)

VT 0,07621
MT 0,05147
ET 0,06630


Mi smo šli na Gen-i ravno zaradi MT, ki je bil prej okrog 0,034, in zastonj meseca seveda.

vofra ::

Elektro Maribor
do 1.6.2011 z DDV VT 0,08083 MT 0,04156 ET 0,06702
po 1.6.2011 z DDV VT 0,08568 MT 0,04405 ET 0,07104

se selim na GEN-I

Veron ::

mi smo zamenjali iz Elektro Lj na Gen-i, razn prve položnice, ki je bila akcijska 1eur, nadaljnje položnice niso bile čisto nič manjše, maybe max 1-2eur

Okapi ::

A odčitavaš sproti, ali plačuješ pavšalno?

O.

kmetek ::

http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/ele...

HAHAHAHAHAHAA ;(( SLOVENIJA land of mobs 8-)

Pšenični ::

Torej nam ostane Gen-i.

Mnogi smo že tam, še več jih bo kmalu, Gen-i namreč garantira za letos 16% nižjo ceno, kot ostali. Seveda od junija naprej ko bodo ostali podražili.

"mi smo zamenjali iz Elektro Lj na Gen-i, razn prve položnice, ki je bila akcijska 1eur, nadaljnje položnice niso bile čisto nič manjše, maybe max 1-2eur"

In en obrok seveda, kar nekej le je.

Zgodovina sprememb…

neki4 ::

Elektro ponudnika je res enostavno zamenjat, upam da ponudijo na gen-i konec leta spet kakšno akcijo. Za mesec brezplačne elektrike, še posebej če je položnica velika, pa tudi ni problem izpolnit tistih nekaj obrazcev.

kmetek ::

1 obrok pri nas pomeni dobrih 60€ prihranka....oziroma 5€ na letni podlagi. kaj pa potem?
mi imamo skoz med 60-70€ kurba....pa imamo elektro gorenjska "porabim" varianto.

ZaLoMaT ::

Še ima gen-i kupone za brezplačen mesec?

bond007 ::

Imaš ZS!

ZaLoMaT ::

Hvala! Se bom pozanimal...

;-) ::

Sodeč po mojih sosedih se splača zamenjat ponudnika...in sicer na krajo elektrike. Zanima me kakšne so sankcije in kako elektro maribor preverja zadeve. Sosed ima v strnjenem naselju elektriko odklopljeno že lep čas, povezano ma na bypass mimo omarice in nikome ništa, še hvali se in norca dela ostalim da plačujejo.

kmetek ::

ja prijavite ga.

;-) ::

Nismo taki, mi nebomo meli nič več od tega, samo zanima me kako dolgo se lahko to vleče. Sedaj se že preko pol leta.

Pyr0Beast ::

Kaj da ne ?

Plačujemo višje račune ravno zaradi takih nesposobnežev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Veron ::

Okapi je izjavil:

A odčitavaš sproti, ali plačuješ pavšalno?

O.

sry za pozn odgovor, pavšalno. Sem šele pred kratkim ugotovil, da lahko javlaš števc (oče javil nekje konec marca), pa je bla položnica za 5eur manjša (zadnja) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

BigWhale ::

;-) je izjavil:

Sodeč po mojih sosedih se splača zamenjat ponudnika...in sicer na krajo elektrike. Zanima me kakšne so sankcije in kako elektro maribor preverja zadeve. Sosed ima v strnjenem naselju elektriko odklopljeno že lep čas, povezano ma na bypass mimo omarice in nikome ništa, še hvali se in norca dela ostalim da plačujejo.


Ah, po tvoji IP stevilka ga bomo kar hitro nasli. Brez teza. Hvala za obvestilo.

simoncek ::

Sama cena električne energije mene ne moti toliko, moti pa me da še obračunajo priključno moč, pa prispevek 1 in 2 plus trošarina pa še davek. Mogoče sem še kaj spustil, vendar te dodatne storitve potem znesejo skoraj polovico zneska za plačilo električne energije.

Moje mnenje je da vsi distributerji zavajajo s cenami. Naj že enkrat dajo končno ceno za kW z vsemi prispevki, potem se bo pa videlo kdo je najcenejši.
simoncek

T0RN4D0 ::

It doesnt work that way. Kar je tudi pravilno. Eno je za vzdrževanje infrastrukture, drugo je za porabljeno župo.

Tako kot pri avtu plačaš fiksni del za tehnični/zavarovanje/cestnino (za močnejši avto plačaš več), potem pa vsak mesec še nekaj petrolu pustiš, kolikor pač porabiš. :)

Če majo firme kake mahinacije z raznimi faktorji (in to v plus, namesto popustov), samo bejži stran če imaš možnost. Za davke se pa buni državi, ne distributerjem :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mojca ::

Če želi še kdo moje osebno izkušnjo z GenI-jem: Elektro: nepravično zaračunavanje faktorja URE pri nihanju porabe elektrike

Njihov spletni vmesnik je sicer neuporaben, da se ga bog usmili. Še Elektro Ljubljana je imel bistveno boljši spletni vmesnik in pri EL si takoj, ko si vnesel stanje števca, dobil približen znesek položnice (pri GenI-ju na to čakaš cel mesec, pa še potem jim ne dela; ampak stare mamce itak ne uporabljajo interneta, pa tega ne opazijo).

Prišparali smo 210 EUR za brezplačni januar; v mrzlih mesecih se nam sicer pozna za cca. 40 EUR, poleti je GenI za 1-2 EUR dražji, ampak suma-sumarum se nam obrestuje. Pri Elektru Ljubljana ni sporen samo faktor URE, temveč predvsem nepravičen način zaračunavanja tega faktorja, barabe.

bond007 ::

, poleti je GenI za 1-2 EUR dražji

Zakaj bi bil pozimi GEN I cenejši, poleti pa dražji? Si dobro preverila, če je poleti res dražji?

Okapi ::

Ker je razlika odvisna od "pribitka" na porabo pri Elektro Lj. Če porabiš malo elektrike, tam nekje do 40 evrov mesečno, se mi zdi, je Elektro za odtenek cenejši (ima nižje cene kilovatnih ur), če porabiš več, je pa cenejši Gen-I (ker ti Elektro Lj. nabije dodatek za "razsipnost", ki ga pri Gen-I ni).

O.

mojca ::

bond007: kljub temu da je Okapi pravilno razložil, se oproščam - zmotila sem se. Od prvega julija dalje bodo cene Elektra Ljubljana brez DDV-ja višje od cen GenI-ja skupaj z DDV-jem.

Razen če se mi blede, ukinjajo faktor URE in po novem bo poceni tarifa za faktor 1.91 dražja od GenI-jeve. Mi kurimo na termoakumulacijske peči, kar pomeni, da se ravno ta faktor najbolj pozna. Naj me prosim kdo popravi, da se motim ...

nov cenik EL

To pomeni, da bo po novem cena pri Elektru Ljubljana tudi za male porabnike dražja. (Zdaj, ko so jim vsi veliki porabniki ušli, bodo torej morali udariti po malih, da bodo lahko ostali konkurenčni.)

blue ::

Kuponi so še aktualni?

USS Liberty ::

Draži tudi Elektro Ljubljana - nižja tarifa bo dražja za 63 odstotkov!

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/drazi...

Reveži na elektru ljubljana nimajo za petnajsto plačo, pa za regres, pa so morali mal podražit... Sicer pa ne vem, kako to, da kljub temu, da je tako simpl zamenjat ponudnika, bo večina še vedno raje samo bentila nad podražitvijo, zamenjali ga pa ne bodo...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

ivanuscha ::

Baje da je Petrol z nekimi točkami popusta sedaj najugodnješi?

black ice ::

Nisem videl Petrolove pogodbe, zato tule sprašujem. Se je pri Petrolu potrebno vezati?
Če je odgovor pritrdilen potem je možen scenarij, da so/bodo letos najcenejši, naslednje leto pa dvignejo ceno elektrike skoraj tako visoko kot jih imajo preostali ponudniki (z izjemo Gen-i).
««
4 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322850 (4204) chucki
»

Elektro energija ali GEN-i?

Oddelek: Loža
52767 (2597) Master_Yoda
»

Petrol elektrika - da ali ne

Oddelek: Loža
409663 (7832) Alec999
»

Plačilo na obroke: položnica elektro

Oddelek: Loža
224570 (4278) Pšenični

Več podobnih tem