» »

Hranjenje email prometa, za koga?

Hranjenje email prometa, za koga?

jerry2000 ::

Zanima me, ali obveza hranjena velja le za ISP ponudnike internet dostopa (končno lahko le on beleži tip naprave, kot določa zakon), kaj pa je z nekom, ki ima svoj strežnik in na njemu poštni strežnik zase in za par kolegov? Mora tudi on hraniti prometne podatke? Če ja, je to absurd, poštni odjemalci v glavnem ne podpirajo hranjenja le teh, denimo hranjenja gesla v logu (trezen email strežnik ne bo shranjeval gesla v logu!).

Jerry
Jerry and Tom

BlueRunner ::

Zakon veleva, da morajo to storiti samo operaterji, ki so pri APEK tudi registrirani kot operaterji.

Na žalost pa zakon ne opisuje čisto natačno kdo je operater in kdo se je dolžan registrirati kot operater. Po eni razlagi npr. email.si ne pade v to kategorijo, po drugi razlagi pa v to kategorijo padejo tudi portali, kot so Ona On, Frendi in flirt in celo S-T s svojo funkcionalnostjo zasebnih sporočil, ker ustreza zakonskim definiciji storitve informacijske družbe in definiciji elektronske pošte iz ZEKom.

Gesla pa niso podatek o prometu, ki se ga bi moralo hraniti... vsaj zakon o temu nič ne govori.

jerry2000 ::

No saj recimo email.si... So oni dolžni hraniti podatke? Če so oni, so tudi skoraj vsi slovenski portali. Kako naj hranijo ta promet, poštni strežniki ne podpirajo hrambe podatkov kaj več kot v logih.

To pa da tisti ki so sestavljali zakon, pravijo, da se kot podatek šteje tudi geslo, s katerim dostopaš do pošte, sem pa danes prebral v zakonu, če želiš ti najdem točno kje...
Jerry and Tom

BlueRunner ::

Daj mi res najdi, kje piše za shranjevanje gesel uporabnikov. >:D

Zgodovina sprememb…

jerry2000 ::

As oprosti, up. ime je treba shaniti ne geslo, si imel prav.
Jerry and Tom

BlueRunner ::

Ah, napake se dogajajo vsem. Samo meni se na tem konkretnem področju res ne bi smele. Zato sem bil nekako tudi prepričan, da je bila napaka v tem primeru na tvoji strani.

Je pa res, da mi tudi za uporabniško ime ni jasna logika kdaj se ga shranjuje in kaj sploh obsega ta pojem (v primeru DHCP modela za dostop do medmrežja, v primeru X.509 digitalnih potrdil, v primeru X.500 in sorodnih DN identifikatorjev, ...). Če bi hoteli biti v direktivi/zakonu splošni, bi lahko zapisali in definirali pojma kot sta osebni identifikator, ali pa identifikator digitalne identitete.

Ampak to je že nekaj, kar je očitno že presegalo sposobnosti in znanje evrokratov...

jerry2000 ::

Meni se zdi, da je to sestavljal nekdo, ki ne pozna tehnologije, po izrazih sodeč. Kako naj email.si recimo meri "komunikacijsko opremo"?

Če boš kaj novega izvedel o tem, kdo je dolžan to delati, mi prosim napiši sem.
Jerry and Tom

BlueRunner ::

Nekako smo se že vsi sem preselili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sledenje uporabnika preko IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
658446 (7470) kunigunda
»

e-mail spoofing s telnet povezavo na port 25 SMTP strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
172360 (2069) BlueRunner
»

Nov članek: Mnenje: Konec interneta kot ga poznamo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
10014572 (10291) PaX_MaN
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14012940 (10417) Bakunin
»

Server email.si

Oddelek: Omrežja in internet
133102 (2930) Gh0st

Več podobnih tem