» »

Spletno indexiranje - vnos popularnih besed

Spletno indexiranje - vnos popularnih besed

JožeHorvat ::

Pozdravljeni,

v prostem času pomagam prijatelju z oglaševanjem njegovega foruma in v ta zadnjih Računalniških novicah ( št.5/XIV, letnik 2009, 12. marec ) sem prebral :

"Izredno pomembno je, da se na spletni strani pojavlja čim več ključnih besed, ki jih uporabniki sicer uporabljajo pri iskanju na spletnih brskalnikih"


Zato sem poiskal te top rezultate iskanj, kot so : download, free, gmail, ymail, facebook, myspace ( in si zraven domislil še par popularnih servisov in strani )

Prijatelj pa jih je copy pastal v topic. Zato je zdaj v enem topicu, 10-15.000 vnešena beseda download. In v naslednjem topicu je 10-15.000 vnešena beseda free. In tako dalje.

Ker to zgleda hudo neestetsko, je prijatelj na forumu naredil :

SVOJO KATEGORIJO, ki jo GOSTI, NE morejo videti. VIDIJO jo lahko samo registrirani uporabniki, AMPAK ne morejo pa prebrati topicov. Samo vidijo da je tam kategorija, nimajo pa dostopa.

Zdaj pa vprašanja :

ČE pustima tako kot je, se bo indeksiranje tega foruma popravilo ? Bo šlo bolj na vrh ko bo nekdo iskal te pod temi besedami ?
Morama narediti katerogijo vidno VSEM, tudi gostom/naključnih obiskovalcem, da stvar deluje ?
Ali to SPLOH deluje ?


Upam, da mi boste znali odgovoriti na zastavljena vprašanje za kar vas tudi lepo prosim.

Lp, Jože

popster ::

na dolgi rok pomojem tak cheat ne deluje

IceIceBaby ::

Za Google vem, da gleda gostoto ključnih besed, ne samo količino. Prevelika gostota je lahko precej škodljiva.

Napiši raje par kvalitetnih člankov, ki vključujejo tvoje ključne besede, bo bolj zaleglo.

preem ::

pa daleč najbolj pomembna stvar pri rangiraju, so pa linki. tako da rajši poskrb da boš imel par dobrih externih linkov na tvoj sajt.

bluefish ::

se strinjam. Ključne besede v glavi strani za google niso več tako pomembne. Bolj se zanaša vsebino, naslove, linke na drugih straneh,...

JožeHorvat ::

Hvala za vse odgovore, vse kar napišete bom cenil :D

popster : kaj pa morda na kratki ? Da se na hitro poveča popularnost, pa potem umaknema besede ?

kst : bi lahko prosim pojasnil kako je to mišljeno ? Bi Google lahko naredil kakšne sankcije proti strani ( forumu ) na primer ? Ja, prijatelj je napisal kar nekaj člankov, v bistvu so zelo dolgi in kvalitetni, ampak še vedno ne ve/ne veva kako oglaševati stran da bi pridobila nekaj sto članov.

preem : ne razumem najbolj, sem novinec v teh zadevah :( Je to mišljeno kot : dodati čimveč linkov od popularnih strani / servisov ? Mogoče napisat kakšen kratek članek o njih ? Pa dodat vseh hudičev, od Youtuba, do Facebooka, do DailyNews.com...

blueFish : v bistvu lahko prijatelj kar odstrani te besede ? Verjamem tvojim besedam, da nimajo pomena, pa samo še preverjam.


Mogoče poznate kakšen drug trik za "pohitritev" iskanja članov ? Vse bi pomagalo.

Lp, Jože

IceIceBaby ::

Jože,

googlove sankcije so slabši iskalni rezultati. Če pretiravaš z raznimi "triki" te google enostavno ne prikaže, ali pa samo poslabša rezultate.

Dejstvo je, da iskalni algoritmi niso javno znani, poleg tega pa se stalno spreminjajo. Najbolj sigurna pot do vrha je kvalitetna in relevantna vsebina ter veliko linkov iz drugih strani.

Mogoče nebi bilo slabo, če bi napisal za katero stran gre.

tempoFlow ::

Točno tako, kot je napisal kst. Jaz sem nekaj spraševal po raznih forumih, glede delovanja googlebota in dva odgovora, ki se ju splača upoštevati sta se glasila:

    google si ne dovoli ukazovati


    stran naj bo narejena za uporabnike in ne za iskalnike. Naj ima informacije, ki so za uporabnike čim bolj relevantne (sami meta tagi kot so description, keywords ipd. skorajda ne igrajo nobene vloge)

JožeHorvat ::

Zelo mi je žal, ker se nisem odzval prej, vendar sem bil katastrofalno okupiran z delom :(

Hvala vsem, ki ste prispevali svoj odgovor :D

Prijatelju sem že rekel naj umakne vse besede, da ne bo samo še poslabšal stvari...

Očitno bo treba po težji poti :(

Kakorkoli že, še enkrat se vam zahvaljujem.

Lp, Jože

ABX ::

Kolikor je meni znano Google bot-i indexirajo samo uno kar je javno dostopno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri optimizaciji!

Oddelek: Izdelava spletišč
223793 (3192) Housy
»

Optimizacija spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
397723 (2027) uroszo
»

Najpopularnejši Google, z najvišjo rastjo Bing

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
354827 (3872) urban99
»

Google manipulation

Oddelek: Izdelava spletišč
91790 (1285) rkasteli
»

Znate iskati po spletu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
567859 (6645) Thomas

Več podobnih tem