» »

Navigacija garmin

Navigacija garmin

Majmunček ::

Lep pozdrav!
Kopujem navigacijo garmin in se odločujem med dvema navigacijama, in sicer Navigacijski sistem Garmin Nüvi 265W ali Navigacijski sistem Garmin Nüvi 1350. http://www.mimovrste.com/katalog/compar...
Katero bi mi vi priporočali in če še mi bo potrebmo kopiti podrobnejšo karto.
Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.
LP.

Blondek ::

Priporočam ti NASLEDNJO izredno dobra navigacija, ki ima vse dodatne karte že prednaložene, Slovenija je tudi 99% pokrita,... Po ceni, po kartih povozi garmina. S "klubsko" ceno pa te pride še 15€ ceneje.... odličen nakup, poznam par ljudi ki jo uporablja in so izredno zadovoljni...

svetetko ::

Blondek, ti kaj več plačajo za reklamo?

kmetek ::

lol, zadnji stavek ga je izdal.

pirlo ::

Jaz ti tudi priporočam ne-garmin navigacijo. Ker v bistvu na vsako malo boljšo lahko naložiš garmin xt in njegove karte. Zraven pa imaš še kar nekaj opcij, npr. meni najboljša iGO. iGO povozi garmin v vsem razen v kartah balkana.

Melanholija ::

Kaj pa navigacija Tom tom? Ima res tako slabo pokritost?

amacar ::

mam garmin w255 gor adriaroute in druge karte po potrebi. Najde vse, kar sem do sedaj iskal.

Majmunček ::

Hvala za odgovore.

sloxl8 ::

Imam eno podvprašanje.

Ali imajo Garminove naprave možnost nastavitve časa prihoda na cilj in spremljanje števila kilometrov do cilja?

hooger ::

Imam eno podvprašanje.

Ali imajo Garminove naprave možnost nastavitve časa prihoda na cilj in spremljanje števila kilometrov do cilja?


imajo

Klemenn ::

garmin naprava brez kart ,
spominska kartica

in pa računalničar prijatelj ki ti bo pomagal kupiti karte

za ta denar, bomba!

borutz ::

Se boljsa varijanta je garmin 205 W
ima nekoliko boljso locljivost od navadnega
kupil 2 tedna nazaj
za tak denar odlicen

gokky ::

Če se en mudi, jaz ta trenutek ne bi hitel z nabavo GPS. Uvaja se TMC (GPS dobi informacijo o zastoju in ustrezno preračuna) v Sloveniji in večina naprav še nima prilagojenih zemljevidov.

mtosev ::

garmin naprava brez kart ,
spominska kartica

in pa računalničar prijatelj ki ti bo pomagal kupiti karte

za ta denar, bomba!

pirat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bastadu ::

Garmini serije 2xx ne omogočajo nalaganje celotnih planiranih poti (samo točke), kar se mi zdi precejčen minus, tako da jaz takšnega ne bi kupoval ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Majmunček ::

Imam še eno vprašanje... Se da na hišno številko napisat tudi črko?... naprimer tako: "Ptujska gora 16 a"???

Zgodovina sprememb…

amacar ::

garmin naprava brez kart ,
spominska kartica

in pa računalničar prijatelj ki ti bo pomagal kupiti karte

za ta denar, bomba!

pirat.


so what?? treba se je znajti

Zej na adria route 2.2 em da še ne gre črk, ampak ti pokaže dva naslova torej Ulica 16 in Ulica 16, ter potem izbereš katerega rabiš

pirlo ::

Če se en mudi, jaz ta trenutek ne bi hitel z nabavo GPS. Uvaja se TMC (GPS dobi informacijo o zastoju in ustrezno preračuna) v Sloveniji in večina naprav še nima prilagojenih zemljevidov.

Mislim, da ni problem v kartah ampak v pokritosti signala. TMC se oddaja prek radijskih valov in sporoča zastoje. To obstaja že par let in se uvaja samo pri nas, drugje je to že lep čas. Dobiš pa pri dražjih modelih navigacij TMC sprejemnik že zraven, pri poceni pa ga je ponavadi potrebno dokupit, če ga naprava sploh podpira.

pirlo ::

garmin naprava brez kart ,
spominska kartica

in pa računalničar prijatelj ki ti bo pomagal kupiti karte

za ta denar, bomba!

Ampak ostaneš na Garminu, ni druge opcije. Skoraj vsak, ki je vsaj enkrat sprobal iGO 8 ali iGO Amigo noče več videt Garmina. Pri ne-garmin napravah pa lahko skoraj na vsako napravo naložiš garmin xt, če je potreba. Jaz ne potrebujem, saj so sedaj tudi karte za iGO veliko boljše. Tudi če nima vseh najnovejših cest še vedno najde cilj. Pa ne si mislit, da je Garmin vsemogočen in najde vse, niti če ima Adriaroute karte.
Pa potem inštalacije pri Garminu je ful komplicirani s tistim mapsourcom. Pri iGO samo ekstraktaš zip fajl na kartico in konec. V mapo maps pa kopiraš vsako karto posebej, kar mi je še ena prednost iGO saj ne potrebuješ veliko prostora če se ne voziš daleč na okoli. Za bližnjo okolico Slovenije je okoli 200mb.

amacar ::

ni komplikacij z mapsourco. ko ti enkrat uspe je potem le še mačji kašelj. No kako pa bi lahko ta Igo naložil na nokio 5800XM? Če kdo ve je link dobrodošel

OldSkul ::

ma ta mapsource je ena sama komplikacija. En k se ne spozna zelo težko kaj zrihta. Na Navigonu recimo samo kopiraš mape na SD kartico in to je to. Da ne omenjam, da lahko na 2110MAX, ki je v osnovi že kar stara naprava daš softwer od najnovejše naprave.
Garmin seveda to ne omogoča... in obtičiš na tistem predpotomnem softwerju.

amacar ::

mogoč za kake ko nimajo pojma o računalniku je res težko, če pa prebereš slovenska navodila pa prmejduš da moreš znati.

luky ::

Kakšn mnenje pa imate fantje Moov 330 GPS. Osebno sem z njo zelo zadovoljen.

lp.
luky!

Apple ::

Ne kupuj Garmina... Resno...

Pred leti sem kupil Nüvija 350 in pa Adriaroute... Vsakič, ko nadgrajujem karto Evrope ali Adriaroute, mi naprava napiše, da so karte zaklenjene... Pomaga mi samo servis. Modeli iz Garmina so toliko zakomplicirali to odklepanje kart, da še tistim, ki imamo legalno vse kupljeno, ne dela. V Kranj se mi pa ne da vsakič vozit, da mi odklenejo nove karte.

Prejšnji teden sem kupil Nüvija 255 TW al WT... Kürba od naprave mi kar vmes zmrzne in mi noče več risati mape... To se mi je zgodilo že najmanj 2x, obljukano imam samo Adriaroute karto... pa skoz ga neki mede... Vmes mi preračunava, pelje me v PM nekam okoli...

Uporabnik navigacije sem že >4 leta in lahko na podlagi svojih izkušenj povem, da je Garmin polizedelek...
LP, Apple

amacar ::

men pa dela super brez pripomb na nokii 5800 in Nuvi 255. Če bi spet kupoval navigacijo bi vzel garmina, sam z večjim zaslonom. Dr. Palm zgleda da si ti glih na neki failan izdelek naletel. Zahtevaj zamenjavo pa bo.

blackbfm ::

ma ta mapsource je ena sama komplikacija. En k se ne spozna zelo težko kaj zrihta.

Dejansko je mapsource bolj enostaven kot zgleda na prvi pogled.

Garmin seveda to ne omogoča... in obtičiš na tistem predpotomnem softwerju.

Kaj hočeš s tem povedat, da imaš potem lepši font z novejšim softwerjem al kaj?

@Dr.Palm garmin ni popoln ampak to kar se pa tebi dogaja je pa neki ekstra:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Bellzmet ::

Mapsource je čisto v redu. Namestitev na Garmin Mobile XT je šla čez brez problemov. Je tudi dobro, da si sam izbereš katere mape hočeš prenesti in tako kartografija sploh ne vzame veliko prostora.

pirlo ::

ma ta mapsource je ena sama komplikacija. En k se ne spozna zelo težko kaj zrihta.

Dejansko je mapsource bolj enostaven kot zgleda na prvi pogled.

Ampak še vedno zakompliciran.

Garmin seveda to ne omogoča... in obtičiš na tistem predpotomnem softwerju.

Kaj hočeš s tem povedat, da imaš potem lepši font z novejšim softwerjem al kaj?

Namesto, da mečejo miljone za brezvezne reklame naj rajši najamejo enega dizajnera, da bo izgledal software letu 2009 primerno.
Poglej si iGO Amigo na youtube in boš vido kaj je lepo, preprosto in uporabno.

T-Majo ::

Gledam navigacije. Zanime me, na mimovrste nič konkretno ne piše o tem, kaj je priloženu paketu. Avto polnilec, SD kartico in USB kabel je treba dokupiti?

T-Majo ::

http://www.mimovrste.com/artikel/318003...


Tole se mi zdi dobra zadeva.

amacar ::

pr garminu je ponavadi avtopolnilec zraven. Sd kartico moreš kupit, razen če kupiš karto, ki je na SD kartici. Glede usb-ja pa sem js uporabljal kr mobitel, da sem naložil karte na SD kartico (USB pa sicer nisem dobil zraven), ki sem jo kupil. Dal sem 9€ za 2gb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Dami ::

Mam nuvi 760, mal žal mi je sicer ker je bil tok drag, sam dela pa ok. Tud z kartami nimam nobenih problemov pri updetanju. Samo "odklepanje" je pa itak easy.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS navigacija za avto

Oddelek: Kaj kupiti
3011461 (9155) Mavrik
»

Kateri GPS za v avto se splača kupit teh časih ?

Oddelek: Kaj kupiti
367247 (4486) Kr_Edn
»

Navigacija NAVIGON (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10125014 (14144) madmitch
»

nakup navigacijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
338602 (7108) gti85kw
»

Kupujem navigacijo...

Oddelek: Kaj kupiti
254806 (4135) KuhaR

Več podobnih tem