» »

Francija strogo proti piratom

1
2
3

opeter ::

pa kaj če stane 5000 eur? saj bomo VSI plačevali 15 eur, kljub temu, da bo od 5 miljard ljudi CAD uporabljalo samo 50.000?!?! pa tak in tak je 3000 eur za program MNOGO PREVEČ.


Ne ni. Ali sploh veš, koliko človeških ur, denarja in energije je zapakirano v izdelavo tistega izdelka?
In vi bi plačali pavšalni znesek. Japajade.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Ali ni EU sprejela nekega "zakona", ki določa, da prenos programa za zasebno uporabo ni nelegalen?

korelem ::

Problem, vsaj pri filmski in glasbeni industriji je, da se še vedno ne zavedajo oz. se počasi zavedajo, da jih je povozil čas...

Kot, je TORN4DO napisal: "Bi pa blo zanimivo naredit en portal in ponudit za drobiž filme, zagotovljen hiter prenos, legalnost in takšne zadeve. Samo založbe niso za, oni hočjo 20$ za dvd ne pa 20c.".

Vsak založnik oz. studio, bi moral imeti svoj portal (ker se za enega velikega itak ne bodo mogli zmenit), kjer bi ponujal kakovostne CDje, DVDje, Blu-raye ter kakovostne ripe le-teh. Seveda bi bila potrebna primerna cena, ki bi uporabnika prepričala, da je vredna tega, kot pa zastonjski dolpoteg. To pomeni, kvalitetni, boljši ripi od "piratskih" skupin, ZELO hitre linije, nič DRM-ja, virusov in spama, itd.. Seveda je problem pri ceni (zastonj je vedno bolje, ali pač?), ampak morajo se zavedati ekonomije obsega (economies of scale), ki jim bodo garantirale, da npr. en komad v 10 letih potegne dol 100 milijonov uporabnikov, npr. za ceno 1 evra, kar jim v 10tih letih navrže 100 milijonov evrov. ZA EN KOMAD. Recimo ceno za kaki film na 2.99€ ali 3.99€ in dobimo kar lepo računico. Apple je z iTunesi že nakazal, da ta model deluje, tako, da izgovorov več ni. Če v to upoštevamo še reklame na teh portalih (tudi samopromocija), ter prodajo "mrčandajza", je vira za zaslužek še pa še.

Osebno sem za samozaložništvo v glasbi, kjer ustvarjalec sam postavi ceno oz. da to izbiro kupcu, kot so to naredili Radiohead. Tako, bi se kaj hitro odstranil plevel iz glasbene industrije, hehehe >:D Ampak to, pri hollywoodskih produkcijah, ki stanejo sto ali več milijonov, žal ne pride v poštev...

Kakorkoli že, drage založbe, potegnite glave iz spodnje luknje in objemite nove tehnologije, ki so revolucionirale način, kako uporabnik dostopa do vsebin v sodobnem svetu...;)

T0RN4D0 ::

No, 3,4€ za film je še vedno OBČUTNO preveč, če bodo hotl da se filmi ne pirazirajo v balkanskih državicah tipa slovenija. Še tolk bol v slabše gospodarsko situiranih državah. Najbrž bi se jim sicer še vedno splačalo prodajati po par $ filme tistim ki majo in pustiti ostalim da kradejo. S trenutnimi cenami moraš pa za legalizacijo vseh vsebin pri nas zmetati kakšno minimalno plačo na teden. In glede na to da ma večina slovencev lih minimalce, iz te moke ni kruha. Za ustavit piratizacijo bi mogl vsebine postavit po res tako "smešni" ceni, da bi tudi študent z 200€ štipendije reku "kurc, dam teh par € na mesec, 20c za komad, da je mir." Dobiček na posamezno enoto res ne bi bil velik, samo količine bi bile enormne.

Najbrž so že kaj preračunali in ugotovili, da se bolj splača prodat tistih nekaj izvodov po oderuških cenah druge pa malo tožit in to je to.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bluefish ::

naj se raje še vprašajo, koliko jih stanejo odvetniški stroški, pravno svetovanje,...

Gandalfar ::

Nah .. to predvideva, da si upravicen do teh vsebin. Pac ce nimas za burek jih ne kupuj ane. Knjiznjice so po 5 evrov na leto in beri knjige ali pa preganjaj zenske naokoli za zabavo.

Pyr0Beast ::

Ali pa če greš na zastonjski SW :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

techfreak :) ::

Filmsko in glasbeno industrijo še ni povozil čas ... oni imajo takšen model prodaje in so zaenkrat zadovoljni z denarjam, ki ga zaslužijo.

Če nimaš denarja za Ferrarija, ga pač ne kupiš in si zadovoljen z cenejšimi zadevami. Če nimaš denarja za nakup glasbe pa pač poslušaj internetni radio.

Vsekakor se bolj splača 5000 x 50€, kot pa 30k x 5€.

Grey ::

Filmsko in glasbeno industrijo še ni povozil čas ... oni imajo takšen model prodaje in so zaenkrat zadovoljni z denarjam, ki ga zaslužijo.

Če nimaš denarja za Ferrarija, ga pač ne kupiš in si zadovoljen z cenejšimi zadevami. Če nimaš denarja za nakup glasbe pa pač poslušaj internetni radio.

Vsekakor se bolj splača 5000 x 50€, kot pa 30k x 5€.

Kaj se bolj splača? Dej ne bluzi...čisto komot bi naredli analizo koliko ljudi igra, uporablja, gleda kaj in prilagodili cene tako, da še vedno obdržijo zaslužek tak kot je. Me zanima, koliko bi potem vse skupaj stalo...0,01€?

smihael ::

Podobno zadevo so meli novozelandci in do neke zame pomembne strani sem mogel dostopati prek google chachea, saj so strani večinoma izpisale sporočilo da protestirajo prozi zakonu belo na črnem. Prav to pa počnejo sedaj francozi:

zadevo pa sem opazil na: http://tuxfamily.org/ - povezava pa vodi na: http://www.laquadrature.net/HADOPI

techfreak :) ::

Tudi, če bi igra stala 1€, je vsekakor zelo veliko ljudi ne bi kupilo. Vsekakor bi jih več, ampak še vseeno bolje služijo z tistimi, ki imajo denar in kupujejo po višjih cenah.

Valvoline ::

Ma kkšn pavšal. Na svetu je cca neki manj k 7 milijard folka. Če izvzamemo zaostali del kot je afrika,precejšn del azije in j.amerike pridemo do polovične številke. Skupaj max ene milijardo potencijalnih plačnikov. Če pa samo microsoft na leto pokasira par milijard usd,kako se bo potem pavšal uvedl. Kje so ostale softwerske hiše.Založniške hiše.Kolk dnarja kasira holywood na leto :)
Ma ni varijante.

Gregor P ::

To sem se v bistvu vedno spraševal, kdaj je konec "kasiranja"? Pri milijardi? Petih milijardah? Namreč oni so vzpostavili neko nenaravno stanje, kjer se lahko neomejeno služi ... zakaj bi sedaj oni postavili meje samo nam, mi pa ne moremo njim?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bluefish ::

zakaj bi sedaj oni postavili meje samo nam, mi pa ne moremo njim?

Lahko jih, vendar pa to zajema popoln bojkot tovrstnih "izdelkov".

Gavran ::

pa kaj če stane 5000 eur? saj bomo VSI plačevali 15 eur, kljub temu, da bo od 5 miljard ljudi CAD uporabljalo samo 50.000?!?! pa tak in tak je 3000 eur za program MNOGO PREVEČ.


Ne ni. Ali sploh veš, koliko človeških ur, denarja in energije je zapakirano v izdelavo tistega izdelka?
In vi bi plačali pavšalni znesek. Japajade.


še pri WINZIPu piše: Free for non-commercial use only!
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

techfreak :) ::

Saj ko kupiš televizijo, računalnik, ... tudi proizvajlec postavi ceno za katero bo prodajal naprej. In se lahko sam odloči kakšna bo ta cena.

Zakaj ponudniki zabavnih vsebin ne bi mogli?

Spc ::

Če nimaš denarja za Ferrarija, ga pač ne kupiš in si zadovoljen z cenejšimi zadevami. Če nimaš denarja za nakup glasbe pa pač poslušaj internetni radio.

Nimaš denarja za ferarija plačuješ pa davek na ferarija, ki ga nikoli neboš imel oz. niti smel uporabljat.
Tak se danes to dela.
:D
 

T0RN4D0 ::

Dejan15, ne morejo, ker je njihovo delo prelahko skopirat. :) Oni seveda majo pravico postavit ceno kakršno pač želijo, zaradi mene je lahko cena 399.95 miljona evrov za maddonin komad. Noben problem. Samo pričakovat da bodo tolk dobil za njega, če lahko identičen komad, brez kakšnih omejitev, dobiš zastonj je rahlo utopično. Zato predlagam da grejo s časom naprej in izkoristijo internet, ne pa da forsirajo ene neumnosti.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Skippy ::

Problem je v tem, da evropska direktiva ne dovoljuje izklapljanja interneta. Zaradi tega Sarkozy že par mesecev pošilja in teži Barrosu in evropskemu parlamentu, da bi spremenili ta člen.

Francija pa to počne izključno zaradi tega, ker so ti medijski mogotci glavni financerji Sarkozyja in njegove stranke.

LeVkO ::

i. Tako recimo sredi Pariza prek brezplačnega WLAN-a ne bi mogli brskati po Slo-Techu,

?? ko bi le bil v parizu kje brezplacni hotspot :) povsod samo plačljivo sranje .. in to ne poceni ..

techfreak :) ::

i. Tako recimo sredi Pariza prek brezplačnega WLAN-a ne bi mogli brskati po Slo-Techu,

?? ko bi le bil v parizu kje brezplacni hotspot :) povsod samo plačljivo sranje .. in to ne poceni ..

8/10 hotspotov po svetu je plačljivih ... težko najdeš zastonj.

Ziga Dolhar ::

Od četrtka do nedelje sem bil v Hannovru. V hotelu (obrobje notranjega centra mesta - 10 minut hoje to "najbl centra" :)) 15 hotspotov, vsi zaklenjeni.
https://dolhar.si/

opeter ::

Zanimivo... za internet pa ste pripravljeni plačevat. Kako to? Če so filmi, pa muzika, pa programi "brezplačni", zakaj ni še net? Kje ga lahko kradem? Pri sosedu, ker nima zaščitenega WLan omrežja?

Zakaj pa ne morem dobiti še brezplačen kruh v Merkatorju? Ali pa kraški pršut, recimo kakšen kg? Zakaj je treba te dobrine plačat?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Zakaj pa ne morem dobiti še brezplačen kruh v Merkatorju? Ali pa kraški pršut, recimo kakšen kg? Zakaj je treba te dobrine plačat?
Že nekajkrat predebatirano v mnogih drugih temah.

Gandalfar ::

Se zmeraj pa ni nihce odgovoril zakaj odrekate avtorjem pravico, da s svojimi kreacijami delajo kakor hocejo.

T0RN4D0 ::

Because we can :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ahac ::

Tudi, če bi igra stala 1€, je vsekakor zelo veliko ljudi ne bi kupilo. Vsekakor bi jih več, ampak še vseeno bolje služijo z tistimi, ki imajo denar in kupujejo po višjih cenah.


Says who?
Saj nihče še ni probal prodajat po nižjih cenah...

...razen Valve, ki je z 50% popustom na Steamu povečal prodajo Left 4 Dead za 3000%.
http://www.edge-online.com/features/val...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Keyser Soze ::

Se zmeraj pa ni nihce odgovoril zakaj odrekate avtorjem pravico, da s svojimi kreacijami delajo kakor hocejo.

Samo je res to. Because they can. In because we must. Plačevat raznorazna "nadomestila", oavšale "avtorjem", ki to niso.

Dokler se trg/zakonodaja ne bosta temeljito prevetrila v levo in desno, ne gre pričakovat odpustkov z ene ali druge strani. Kdo bo pa prvi popustil mi pa tudi ni jasno. Ponavadi masa prevlada. =)
OM, F, G!

dexterboy ::

he he he .... :D :)) :P .... malo zgodovine:
Ko je bil ADSL še neznanka in ko je bil priklop ISDN (večina je imela še analogne 48 kb/s modeme, zunanji so bili pravo premoženje) še v tolarjih v šestmestnih številkah in DVD sploh še ni obstajal, sem vsako leto ob obisku sorodnikov v Srbiji obiskal še lokalno štacuno z "računalniško" opremo. No, saj opremo so imeli, ampak dalo se je dobiti še marsikaj drugega: enciklopedijo britanico, MS Louvre, Adobe programe, igrice... skratka, kar ti je srce poželelo. Preden sem se odpravil na pot, sva se s prijateljem dobila na kavici, vsak je naredil spisek želja za ducat CD-jev (ne pozabite, DVD še ni obstajal) in tako sem ob vrnitvi v torbi s cotami trajbal še 10 do 20 CD ploščk. In da, tudi serijske številke za programe in grice so bile zraven. Tako mi je 12 urna vožnja z avtobusom minila brez napora...

To sem napisal zato, da bi poudaril dejstva, da razširjanja vsebin ne moreš preprečiti. Zaprejo internet čez noč. Cool, pri meni dobite 1000 naslovov DVD filmov... ni blema, skopiram in vam prodam na vrhu Šmarne Gore. Navkljub policistom v Tacenski šoli... komu se bo pa dalo na hrib lesti... LOL. Ne vem, kje sem to že zasledil, ampak mar tem "kretenom" res ni jasno: EVOLUCIJA VEDNO NAJDE POT.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

joze67 ::

Ne vem, kje sem to že zasledil, ampak mar tem "kretenom" res ni jasno: EVOLUCIJA VEDNO NAJDE POT.

Jurrasic Park

Gandalfar ::

Ne vem, kje sem to že zasledil, ampak mar tem "kretenom" res ni jasno: EVOLUCIJA VEDNO NAJDE POT.


Zakaj si pa mnenja, da je to evolucijsko boljsa izbira?

Ce imam na voljo osebo A, ki dela zastonj z omejeni resourci in deli prosto s svetom in osebo B, ki zelo omejuje dostop in zaracunava svoje delo in ji to uspeva. Zakaj bi evolucijsko (ce ze hoces) oseba A na koncu prevladala nad osebo B? Pomojem gre samo za vprasanje casa kdaj bo osebi B dovolj uspelo omejiti dostop do svojih vsebin.

Gregor P ::

Zanimivo, da pa nobenega ne moti, da lahko nekateri služijo z isto licenco oz. z neko programsko aplikacijo v "neskončnost", brez omejitev (zaslužki gredo v milijarde) ... mene ta zaslužek nikoli ni motil, jim ga privoščim (sploh če gre za dobro idejo, stvar itd.), mi je bilo popolnoma vseeno koliko in zakaj ga porabljajo ... ampak sedaj, ko me hočejo ti zatirati in omejevati pri mojih pravicah, bi se pa za trenutek ustavil pri tem; kot prvo že zaradi tega, ker ga uporabljajo za zatiranje mojih pravic:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ziga Dolhar ::

Čak. Katere "tvoje pravice"?
https://dolhar.si/

T0RN4D0 ::

Tole omejevanje, je že mal mem. Bi človek reku, da maš pravico it na katerokoli stran, če je komentar letel na novico. Rahlo sprejemljivejša oblika bi bil blacklist, da črtaš kar ti ne paše, ne pa da črtaš vse razen izbrancev. Pa še whitelist je bullshit, imho.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Valvoline ::

he he he .... :D :)) :P .... malo zgodovine:
Ko je bil ADSL še neznanka in ko je bil priklop ISDN (večina je imela še analogne 48 kb/s modeme, zunanji so bili pravo premoženje) še v tolarjih v šestmestnih številkah in DVD sploh še ni obstajal, sem vsako leto ob obisku sorodnikov v Srbiji obiskal še lokalno štacuno z "računalniško" opremo. No, saj opremo so imeli, ampak dalo se je dobiti še marsikaj drugega: enciklopedijo britanico, MS Louvre, Adobe programe, igrice... skratka, kar ti je srce poželelo. Preden sem se odpravil na pot, sva se s prijateljem dobila na kavici, vsak je naredil spisek želja za ducat CD-jev (ne pozabite, DVD še ni obstajal) in tako sem ob vrnitvi v torbi s cotami trajbal še 10 do 20 CD ploščk. In da, tudi serijske številke za programe in grice so bile zraven. Tako mi je 12 urna vožnja z avtobusom minila brez napora...

To sem napisal zato, da bi poudaril dejstva, da razširjanja vsebin ne moreš preprečiti. Zaprejo internet čez noč. Cool, pri meni dobite 1000 naslovov DVD filmov... ni blema, skopiram in vam prodam na vrhu Šmarne Gore. Navkljub policistom v Tacenski šoli... komu se bo pa dalo na hrib lesti... LOL. Ne vem, kje sem to že zasledil, ampak mar tem "kretenom" res ni jasno: EVOLUCIJA VEDNO NAJDE POT.

Naj zategnejo mal zakonodaje tako k je pr skandinavskih državah,pol pa ti probaj prodajat cd-jev. Pustmo Srbijo in ostali Balkan. Baje tut v Srbiji ni več dovoljena prosta prodaja in kopiranje zaščitenih vsebin. Sej bojo tut tam zategnal če nameravajo se približat Evropi.
Spomnite se sam kako so se pr nas spravl z švercom cigaret. Zej skoraj nobenga ne videš da bi se z tem ukvarjal.

Ziga Dolhar ::

Tornado: ups, sem pomotoma mislil, da smo v eni drugi temi. Svoje vprasanje torej umikam.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Because we can :)


Imas zmoznost to poceti ja, nimas pa dovoljenja. Ne avtorjevega in ne dovoljenja neke 'krovne organizacije' v tem primeru drzave.

V bistvu si en hinavec, ker uporabljas delo avtorja brez njegovega dovoljenja in mu na tak nacin hoces pokazati, da imas ti prav, namesto, da bi bojkotiral avtorja.

Vecina vas enostavno ne razume, da se proti zalozbam in avtorjem lahko boris samo s popolnim bojkotom. Vse ostalo pa nima smisla. Vsaj zadnjih 20 let ga ni imelo.

Izvolite bojkotirati Virgin in Universal, pa naredite to druzno VSI skupaj.

Filmi so predragi? Albumi so predragi? Pa bi jih kupovali, ce bi bili cenejsi? Nekdo prej je rekel, da je tudi $5 prevec za en film. Koliksna cena je pa se sprejemljiva? Pol centa? En euro na mesec za vse vsebine? Pol eura na leto?

Problem je v tem, ker vam nobena cena ni dovolj nizka, ker se da stvar pogledati brez dovoljenja avtorja prakticno zastonj.

BigWhale ::

Tole omejevanje, je že mal mem. Bi človek reku, da maš pravico it na katerokoli stran, če je komentar letel na novico. Rahlo sprejemljivejša oblika bi bil blacklist, da črtaš kar ti ne paše, ne pa da črtaš vse razen izbrancev. Pa še whitelist je bullshit, imho.


Avtor nima pravice do omejevanja uporabe svojega izdelka? :>

Hm, jaz sem si napisal program, ki mi sluzi za download slik iz mojega fotoaparata, hkrati pa odpravi vse mrtve pixle in popravi EXIF info. Uporabljam ga pa samo jaz.

Kapitalisticni prasic, a ne?

poweroff ::

BigWhale - takoj mi daj kopijo tega programa! Točno tak program tudi jaz rabim.

Ker ga rabim, imam pravico do programa. Seveda pa pričakujem, da mi ga boš dal zastonj, a misliš, da ti bom dal 5 EUR, ali kaj? Saj že za internet plačujem, pa za prazne CD-je. Hudiča, a kršiš moje pravice!!!

:D
sudo poweroff

Keyser Soze ::

...pa za prazne CD-je.

Pa še kako je res to. Še za prazne nosilce podatkov in naprave, ki omogočajo snemanje moram plačati "avtorjem".
Zakaj, če ne rabim njihovih storitev? Mrbit mi pa to po eni zdravi logiki daje pravico do TVOJEGA dela, za katerega sem že plačal določen znesek, ki ti ga je pavšalno odobrila "država" (vprašaj se, KAJ je država!).

Rahlo mi gredo na bruhanje ti "avtorji". Dvoličneži brez primere. Po eni strani jim na dušo piha zakonodajo, po drugi pa špilajo uboge reveže, ki nimajo niti prebite pare.

P.S.: Verjamem pa, da marsikomu paše trenutno stanje trga. Tudi tule gor. Morda pa zato tako veliko nerazumevanje napram "piratom" (pa ne mislim s tem avtorjev, ki tako prefinjeno "kradejo" denar).
OM, F, G!

BigWhale ::

Keyser, jaz od tvojega prispevka, ki ga placas ob nakupu praznih CDjev in diskov ne dobim nic.

Ziga Dolhar ::

Rahlo mi gredo na bruhanje ti "avtorji". Dvoličneži brez primere. Po eni strani jim na dušo piha zakonodajo, po drugi pa špilajo uboge reveže, ki nimajo niti prebite pare.


"Avtorji" so še najmanjše zlo tule. Večinoma so zgolj "krinka", ki si jo obesijo določeni interesenti, ki nato z "avtorji" opravičujejo prispevke. Žal je sistem distribucije pobranih prispevkov "lol", da o sistemu (večalimanj) obveznega, ipso iure "članstva" v SAZAS ne omenjam.
https://dolhar.si/

Keyser Soze ::

Keyser, jaz od tvojega prispevka, ki ga placas ob nakupu praznih CDjev in diskov ne dobim nic.

Temu se reče "your fault". Tvoja neaktivnost še ne opravičuje dotičnega sistema oz. mu ne daje legitimnost v naših očeh.

"Avtorji" so še najmanjše zlo tule. Večinoma so zgolj "krinka", ki si jo obesijo določeni interesenti, ki nato z "avtorji" opravičujejo prispevke. Žal je sistem distribucije pobranih prispevkov "lol", da o sistemu (večalimanj) obveznega, ipso iure "članstva" v SAZAS ne omenjam.

Dokler se "avtorji" zgolj uperjajo proti "piratom" in vso promocijo ter ves glas usmerijo v to smer, so nekako isti "voluhraji" kot njihove krovne organizacije. IMO so vsi skupaj precej večji "pirati" in "teroristi" kot ljudje, ki vzamejo tisto kar ni njihovo v pravnem pogledu, so pa za to plačali določen pavšal.

Slab sistem? OK, "pirati" se borijo proti njemu posredno, preko trupel avtorjev. Avtorji pa naj se začnejo boriti direktno. Ne preko trupel "piratov", saj je to voda na mlin trenutni zakonodaji.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Pa še kako je res to. Še za prazne nosilce podatkov in naprave, ki omogočajo snemanje moram plačati "avtorjem".
Zakaj, če ne rabim njihovih storitev? Mrbit mi pa to po eni zdravi logiki daje pravico do TVOJEGA dela, za katerega sem že plačal določen znesek, ki ti ga je pavšalno odobrila "država" (vprašaj se, KAJ je država!).


Komu točno gre ta znesek? Kolektivnim organizacijam!

Kdo so člani kolektivnih organizacij?

Manjšina avtorjev!

In ja, to ti da pravico, da si avtorsko zaščiteno delo skopiraš v treh "backup kopijah". In nič več kot to.
sudo poweroff

BigWhale ::

Keyser, jaz od tvojega prispevka, ki ga placas ob nakupu praznih CDjev in diskov ne dobim nic.

Temu se reče "your fault". Tvoja neaktivnost še ne opravičuje dotičnega sistema oz. mu ne daje legitimnost v naših očeh.


Seveda. Prav tako tvoje nerazumevanje mojega posta tebe ne naredi pametnega v mojih oceh.

Slab sistem? OK, "pirati" se borijo proti njemu posredno, preko trupel avtorjev. Avtorji pa naj se začnejo boriti direktno. Ne preko trupel "piratov", saj je to voda na mlin trenutni zakonodaji.


Nekateri avtorji se proti takemu sistemu ze borijo. Vecina pa jih sistema po mojem niti ne razume. Saj jim zalozniki ze prej razlozijo kako to gre.

Odjemalci naj se borijo z lobiranjem in bojkotiranjem pri avtorjih. In predvsem s poucevanjem avtorjev.

Ne pa z izjavami: "mi mamo pravico s tvojim izdelkom delat to kar nam pase."

To je retarded.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Keyser Soze ::

Sistem je gnil in v skladu z gnilim sistemom ljudje gnilo odreagirajo. Ker je najbolj preprosto.
Me pa čudi moč organizacije, ki ima tako MALO članov. Šment. To pa so lobisti.

Seveda. Prav tako tvoje nerazumevanje mojega posta tebe ne naredi pametnega v mojih oceh.

No ja, se niti ne sekiram. Ker tvoji prispevki niti niso tako zelo razumljivi. Kar je mrbit tudi odraz tvojega intelekta.

Nekateri avtorji se proti takemu sistemu ze borijo. Vecina pa jih sistema po mojem niti ne razume. Saj jim zalozniki ze prej razlozijo kako to gre.

Odjemalci naj se borijo z lobiranjem in bojkotiranjem pri avtorjih. In predvsem s poucevanjem avtorjev.

Ne pa z izjavami: "mi mamo pravico s tvojim izdelkom delat to kar nam pase."

To je retarded.

Ignoranca avtorjev in njih konformiranje z obstoječim sistemom nekako ni tisti srž problema, ki muči večino ljudi, ki se ukvarjajo z "piratstvom". Problem je obstoječi sistem, ki omogoča takšno obnašanje in tudi zadovoljstvo avtorjev s tem sistemom. Saj je njihova rit prekomerno zaščitena. Rit potrošnika pa je na odprtem.

Kot sem že velikokrat rekel. Dokler sam sistem enakovredno ne ščiti obeh strani, me kraja intelektualne lastnine zgolj za lastne potrebe niti malo ne moti. Gre za enakovredno "nepravičen" odziv ljudstva na "nepravičen" način obravnave njihove "pravice" do takšnih in drugačnih dobrin.

P.S.: Sori, ampak svinjarija je obojestranska. In zbujanje slabe vesti zgolj eni strani... Reatrded. Truly retarded. Ker ponavadi plašnice nosijo konji.
OM, F, G!

Ziga Dolhar ::

V čem je "svinjarija" tega, da ima avtor (hipotetično) absolutno oblast nad svojim avtorskim delom?
https://dolhar.si/

Keyser Soze ::

V čem je "svinjarija" tega, da ima avtor (hipotetično) absolutno oblast nad svojim avtorskim delom?

V tem, da mu kot kupec ne morem odreči pravice do nadomestila. V tem, da njegova pravica presega oblast nad njegovim avtorskim delom.

Avtorji SO predstavniki druge struje. Tiste, ki se bojuje za zaščito avtorskih pravic. In na čigavem zelniku so zrastli predlogi teh "pavšalov"?
OM, F, G!

T0RN4D0 ::

@BigWhale
Tole omejevanje, je že mal mem. Bi človek reku, da maš pravico it na katerokoli stran, če je komentar letel na novico. Rahlo sprejemljivejša oblika bi bil blacklist, da črtaš kar ti ne paše, ne pa da črtaš vse razen izbrancev. Pa še whitelist je bullshit, imho.
Avtor nima pravice do omejevanja uporabe svojega izdelka? :> Hm, jaz sem si napisal program, ki mi sluzi za download slik iz mojega fotoaparata, hkrati pa odpravi vse mrtve pixle in popravi EXIF info. Uporabljam ga pa samo jaz. Kapitalisticni prasic, a ne?




Govoril sem o omejevanju interneta. O vsiljevanju tistih 1000 strani, ki jih bo požegnala ministrica in basta. Kakšen avtor, kakšen program? Ne vem če si ljudje ki objavljajo svoje strani želijo biti odrezani s strani francozov. Tudi če se ti zdi da bi lastniki hot-spotov lahko omejevali kaj ti počneš na njihovih priključkih, naj se za to odločijo sami, ne pa vlada.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Grey ::

V bistvu je rešitev sila enostavna...po vaših ocenah, za koliko se zmanjša cena produktu, če odsekamo stran nepotrebne priveske kot so založniške hiše, distributerji, transport, pakiranje, ploščki, potisk škatlic, izdelava hardcopy manualov, skladiščenje...pa verjetno sem še kaj pozabil prištet...?

No, glede na to, da smo v DIGITALNI dobi in imamo INTERNET, bi lahko ves dobiček šel neposredno k avtorjem in ne preko 500 drugih rok, ki nimajo pri tem produktu nič. Še vedno ne razumem, zakaj je Steam tako prekleto drag? Kdo povzroča to, da je digitalna verzija 2x dražja od hardcopy verzije? Ne razumem...morala bi biti kvečjemu 2x cenejša.

Rešitev pa je sila preprosta...koliko imamo po svetu internetnih ponudnikov? Precej...globalno se poveže 20 ponudnikov in ustvarijo nov, na Torrentu osnovan distribucijski "Steam" sistem za proizvajalce. Ti bi plačevali nek skromen pavšal za omogočanje te storitve. Poceni in ekstremno hitra distribucija po celem svetu HKRATI.

Te številke, ki se vrtijo v zabavnih sferah ala Hollywood temeljijo na tem, da igralci ne igrajo v vseh filmih in zato tako velikanske vsote pri podpisu pogodb...ker je precej nepredvidljiva zaposlitev.
Recimo, da vzamemo da dobi Christian Bale toliko denarja da lahko naslednjih 5 let (vemo, da imajo pogodbe podpisane skoraj letno) živi s plačo 5000€/mesec. To je 300.000€ pri podpisu pogodbe. Pa recimo da je takih igralcev ene 20 v filmu, je to 6.000.000€ za glavno zasedbo. Potem dodaš še statiste, ki dobijo enkratno plačilo 1000€ pa jih je recimo 100. Znese 100.000€. Dodamo še maskerje in umetnike, ki imajo dela kolikor hočeš in dobijo 20.000€ enkratnega plačila...znese na uč cca 2.000.000€, potem še za glasbenike 6.000.000€, za posebne efekte 12.000.000€, kaskaderji 3.000.000€, za kamermane ene 3.000.000€, ostalo, kar nisem naštel max 10.000.000€.

Na koncu pridemo do zneska:
6.000.000€
100.000€
2.000.000€
12.000.000€
3.000.000€
3.000.000€
10.000.000€

Skupaj: 36.100.000€

Zdaj pa...statistično si je ogledalo film Batman: The Dark Knight cca. 200.000.000+ (groba ocena sodeč po zaslužku). Torej cena za en download HD filma bi bila, pazite zdaj!: 0,18€, če upoštevamo še varnostni faktor, da ne bodo vsi kupili/downloadali filma, ker si za razliko od kina lahko pri 1x downloadu ogleda film več ljudi, zvišamo ceno na 1€ in bi morala pokriti vse stroške + dodatni zaslužek. Torej bi ob globalnem pavšalnem plačevanju 20€ za downloadanje avtorsko zaščitenih produktov imeli več kot preveč denarja, da se to porazdeli med ljudi. Že samo v Ameriki je cca 111.000.000 gospodinjstev, potem je treba prišteti še ostala globalna gospodinjstva...in se pogovarjamo že o številkah, ki imajo veliko ničel.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Španija sprejela protipiratski zakon Sinde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7523972 (21084) Iatromantis
»

Nemčija: lastniki morajo zaščititi svoja omrežja Wi-Fi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7115513 (13311) BlueRunner
»

Mininova zmanjšuje obseg ponudbe, postaja legalna (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
28018264 (13023) Okapi
»

Represija proti kršiteljem avtorsko pravne zakonodaje v Britaniji?

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
475025 (3436) Daedalus
»

Francija strogo proti piratom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
11413613 (9514) poweroff

Več podobnih tem