» »

Kaj je narobe s PC-jem?

Kaj je narobe s PC-jem?

SanAndreas ::

V petek sem kupil nov napajalnik TAGAN SuperRock TG500-U33II 500W za 80 evrov. Vse lepo naštimal.
Potem sem začel igrati igro športne avte, čez nekaj minut mi je ugasnil monitor in zvok od igre je utihnil, vendar je računalnik ostal prižgan.
Spet ponovno resetiram pc, nato pa znova igram isto igro, čez nekaj minut se je zgodilo spet isto kot sem prej že napisal!

 Napajalnik TAGAN

Napajalnik TAGAN



Spet sem obupal nad vsem, nimam pojma, kaj je bilo tokrat spet narobe?
Zakaj se ugasne monitor med igro in računalnik pa ostal prižgan?
Ali je mogoče kriva grafična kartica, če je odgovor ja, kaj pa je potem krivo?
Prosim, če mi lahko kdo zna rešiti problem.

Hvala za odgovor!

Opis računalnika:

Windows XP SP3
Gigabyte GeForce 8800GT 512MB GDDR-3
napajalnik TAGAN SuperRock TG500-U33II 500W
matična plošča Gigabyte GA-M51GM
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

mtosev ::

verjetno jebe grafa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kenshin ::

Si priklopil 6-pin power konektor na grafično ?

SanAndreas ::

Si priklopil 6-pin power konektor na grafično ?

Ja sem vse lepo priklopil. Spet mi je v igri čez kakšno minuto ugasnil samo monitor, pc pa laufa naprej, preveril sem v ohišju, vse dela normalno, vsi ventilatorji vrtijo tudi pri grafični kartici sem opazil, da se vrti v njem in njegov bakreni hladilnik je hladen na otip.
Ne vem zakaj se je tako?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

TOP ::

Daj če maš možnost probaj drugo grafo

SanAndreas ::

Daj če maš možnost probaj drugo grafo

To grafo sek kupil šele pred šestimi meseci, a misliš, da je uničena?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

mtosev ::

a avto nikoli ne crkne ali? jasno da lahko da graficna crkuje
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SanAndreas ::

a avto nikoli ne crkne ali? jasno da lahko da graficna crkuje

če je to res, kako to, da tu lahko še vedno pišem, sicer ne bi mogel zdaj pisati, kajne?
samo v igri je problem, grafo je dokaj že mlad, kako lahko hitro crkne v igri in izven igre pa ne crkne?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

KoMar- ::

Zato, ker je grafična v igri dosti bolj obremenjena kot v samih Winsih, ko surfaš po internetu.

Ciklamen ::

Preglej, kakšne so tvoje temperature komponent.
- End of the Post ->

bluefish ::

verjetno znak pregrevanja. Sem imel sličen problem (izklop monitorja, v ozadju vse normalno) na svoji 6600GT, ki je iz neznanega razloga odpovedovala le v eni od NFS iger, drugje pa ni bilo težav.
Pomagalo je, da sem kliknil pavzo, ugasnil monitor in vse skupaj pustil pri miru za nekaj minut.

SanAndreas ::

Preglej, kakšne so tvoje temperature komponent.

Tu imam sliko:
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

verjetno znak pregrevanja. Sem imel sličen problem (izklop monitorja, v ozadju vse normalno) na svoji 6600GT, ki je iz neznanega razloga odpovedovala le v eni od NFS iger, drugje pa ni bilo težav.
Pomagalo je, da sem kliknil pavzo, ugasnil monitor in vse skupaj pustil pri miru za nekaj minut.


Zanimivo, pri meni pa je ugasnil monitor do zdaj tri igre, Test Drive Unlimited, X-Plane 9 in pa en neki športni gliserji.

Ali sploh ne obstaja nobena rešitev???
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…

AngelOfDeath ::

Preglej, kakšne so tvoje temperature komponent.

Tu imam sliko:



Samo slike 12V linije, ko je računalnik pod obremenitvijo še do danes nisi prilepil sem.
edit: Slovnica

SanAndreas ::

Preglej, kakšne so tvoje temperature komponent.

Tu imam sliko:



Samo slike 12V linije, ko je računalnik pod obremenitvijo še do danes nisi prilepil sem.

Mi lahko poveš, s katerim dobrim programom naj prilepim tu?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

BmN ::

mislim da je grafična, meni je to tudi delal.
Če hočeš prilepit sliko idi na www.imageshack.us, uploadaj sliko in copy/paste kodo v ta forum ko pišeš nov post

SanAndreas ::

mislim da je grafična, meni je to tudi delal.
Če hočeš prilepit sliko idi na www.imageshack.us, uploadaj sliko in copy/paste kodo v ta forum ko pišeš nov post

Pri kateri igri ti tako dela? Kako si potem uredil?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

BmN ::

Nevem več pri kateri igri, ker je to že nekaj časa nazaj, na starem računalniku.
Nesi ga na servis in se reši skrbi, to je moje mnenje

SanAndreas ::

Ja, na servisu mi ne bojo nič popravili, ampak mi bojo samo priporočili, da naj si kupim novo grafo ali pa poceni matično ploščo, dobri prekupčevalci so trgovci, ni kaj!
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…

barocco ::

ali se ti tudi pri drugih igrah to dogaja! temp. grafike so normalne!jaz bi še enkrat pregledal če si vse pritrdil pravilno na matično! imaš popolnoma isto grafično kot jaz ki bazira na jedru G92 -MA ZALMANOV HLADILNIK!če vprašaš mene z kartico ni narobe nič! včasih se zgodi da ko kupš now hardwar, da se "procesor in grafika ali matična tepeta med sabo...! zaupaj primer nekomu ki se nato bolje spozna in mu zaupaš !ali pa odnesi na servis da zadevo pregledajo in optimizirajo, največ boš dal 30evrov!sem pa pomislil še na monitor ! si morebiti poskusil priklopiti drug monitor!!??upaM DA SE VSE DOBRO IZIDE! lp rok

Valvoline ::

Dej si na novo naloži WIN za vsak primer.
Pa mal razmigaj napajalnih konektorjev.
Grafo daj ven pa spet fajna pritisni notr.
Pa odpri stranico ohišja in pusti odprto,če maš kkšn vent dej da ti piha zravn in poskus spet špilat. Vsaj tako boš vedel če je težava v pregrevanju.

ps:
a ti je zadeva lavfala normalno z starim napajalnikom ? Potem je novi fuč ?

Zgodovina sprememb…

SanAndreas ::

ali se ti tudi pri drugih igrah to dogaja! temp. grafike so normalne!jaz bi še enkrat pregledal če si vse pritrdil pravilno na matično! imaš popolnoma isto grafično kot jaz ki bazira na jedru G92 -MA ZALMANOV HLADILNIK!če vprašaš mene z kartico ni narobe nič! včasih se zgodi da ko kupš now hardwar, da se "procesor in grafika ali matična tepeta med sabo...! zaupaj primer nekomu ki se nato bolje spozna in mu zaupaš !ali pa odnesi na servis da zadevo pregledajo in optimizirajo, največ boš dal 30evrov!sem pa pomislil še na monitor ! si morebiti poskusil priklopiti drug monitor!!??upaM DA SE VSE DOBRO IZIDE! lp rok


Ja tudi pri nekaterih "težkih" igrah se dogaja isto, pri temp. je vse normalno, vse sem večkrat preveril, vse lepo naštimano! Najbrž pa se res tepeta grafika in matična plošča ali pa procesor?! Kaj bi lahko bil kriv ta monitor?! Lahko preveriš na netu z mojim monitorjem iiyama Vision Master Pro450. Bom poskusil preveriti z drugim monitorjem.
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

Dej si na novo naloži WIN za vsak primer.
Pa mal razmigaj napajalnih konektorjev.
Grafo daj ven pa spet fajna pritisni notr.
Pa odpri stranico ohišja in pusti odprto,če maš kkšn vent dej da ti piha zravn in poskus spet špilat. Vsaj tako boš vedel če je težava v pregrevanju.

ps:
a ti je zadeva lavfala normalno z starim napajalnikom ? Potem je novi fuč ?

Brez skrbi, imam tudi dodatni ventilator, napajalnik in grafa nič ne grejeta, sem preveril takoj ko se ugasne monitor! Ta stari je napajalnik 450W enako laufa kot ta novi bolj dražji napajalnik.
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

racunalnik igre

Oddelek: Kaj kupiti
334448 (3801) thebaloh
»

Asus p5q Pro Turbo startup problem

Oddelek: Strojna oprema
281583 (1294) Engineer_SLO
»

Opozorilo o napajanju ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
795100 (4009) Duhec
»

GeForce Inno 3d 6600 LE in čudne texture v igrah...

Oddelek: Pomoč in nasveti
421858 (1221) Mirč
»

ob zagonu iger se ugasne monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
171101 (972) pharaon

Več podobnih tem