» »

Črn zaslon

Črn zaslon

fakmarjana ::

Pozdravljeni !

Imam težavo s starim računalnikom. in sicer: Ko računalnik prižgem se na zaslonu ne pojavi nič. Črna slika. Niti na monitorju se ne prižge zelena lučka.
Rame in grafično sem sprobal na drugem računalniku in deluje čist ok. Tudi monitor je brezhiben. Ima kdo kakšen nasvet kaj bi lahko bilo narobe ?
Ali plata ali procesor ? Je možno da napajalnik ?

Hvala za odgovore
Lp!

coti ::

Kako veš da je monitor dober, če ne sveti nobena lučka? Če monitor dela mora lučka utripati ali goreti, vsaj pri 99% monitorjih je tako. Če ne, je ugasnjen ali pokvarjen.
Na pcju se prižge kaka lučka?

Ciklamen ::

Ali se ob vžigu prižgejo vsi ventilatorji?
- End of the Post ->

kixs ::

Preveri power kabel za monitor.

fakmarjana ::

Monitor je kul, ker na drugem računalniku dela ok. Prižge se edini ventilator ki je prikloplen na matično to je od CPU, tudi lučka za HDD gori kakih 5 sekund po vklopu. Sistem sem stestiral tudi z drugim napajalnikom in stvar je ista. Sumim CPU. kaj pravite ??

Ciklamen ::

Ja, najverjetneje je procesor.

Si ga menjal (za novega mislim)?
- End of the Post ->

fakmarjana ::

Nisem ker nimam ne plate s tem socketom ne procesora doma da bi lahko probal.

Ciklamen ::

Am, mislil sem, če si zamenjal procesor in se ti je to naredilo?
- End of the Post ->

fakmarjana ::

Ne. Bratranec je rame neke menjaval pa ni izklopo napajalnika. Potem pa to. Black screen. ^^

Ciklamen ::

Hmmm, načeloma ne bi smelo biti problema z tem menjavanjem ramov, sam vem da sem tudi tako naredil in mi sedaj dela že kakšno leto pa pol brez problema. (imam skoraj 3 leta star računalnik)

Jaz mislim, da je procesor, ampak nisem prepričan, počakaj še, da še drugi "mojstri" vletijo v to temo :)
- End of the Post ->

fakmarjana ::

Hehehe... Dobro da ni šo po gobe kaki kaki i7... ;)

OZZY ::

Mogoče mimo ampak .. A Plata podpira ta procesor? Dručač pa je lahko kaj z njim narobe.
Go with the flow.

solatko ::

Če gre procesor, se ne zgodi nič, ko mašino vklopiš. Če je zadeva zelo stara, so problem kondenzatorji, bios - baterija je fuč, napajalnik. Pojdi po komponentah. Ima plošča morda integrirano grafiko (vidiš, če ima moder konektor za monitor), če ga ima, obvezno monitor na ta priklop, ker se ti bios ob vsakem vklopu postavi na default - grafika iz MB. Lahko je CD v stiku, floppy. Vse izklopi, če ima integrirano grafiko, priklopiš napajalnik, eno palčko RAM-a in monitor, moraš priti v Bios. Če ne bo šlo, je lahko zanič matična.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535338 (4274) svetetko
»

pomoč pri računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
181170 (996) Gutjerez
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354859 (2987) Riff
»

POMOC PROSIM Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575047 (4604) Xserces
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334770 (4434) luka9

Več podobnih tem