» »

Windows se po menjavi procesorja ne zažene

Windows se po menjavi procesorja ne zažene

mih3cc ::

V plato sem vtaknil nov procesor AMD Athlon X2 5600, zagnal računalnik, na monitorju se mi je napisalo, da je bil procesor zamenjan, računalnik se je sam od sebe resetiral, zadeva pride do Windowsov (Login screen) ... nakar ugotovim, da mi ne dela tipkovnica in miška, zato se nisem mogel prijaviti.
Resetiram zadevo, tokrat se je Windows normalno zagnal, pogledal sem v System properties in mi je pravilno kazalo podatke o procesorju, potem sem nekaj malega delal na računalniku, zadevo ugasnil in šel spat.
Zjutraj se zbudim, vklopim računalnik in tema. Na ekranu ne kaže ničesar. Ko pridem iz šole, probam računalnik spet vklopit, tokrat se mi je pokazalo vsaj toliko, da sem lahko šel v bios, če pa pustim da začne nalagat windowse pa spet tema. Ne boota niti CD-ja. Probal sem nastavit default settings v biosu, vendar brez uspeha. Včasih se mi tudi zgodi, da recimo tipkovnica ali miška ne dela (sploh ne gorijo lučke itd). Mogoče bi moral spremenit kakšen jumper na plati (v navodilih sicer tega ne piše)? Pred tem pa sem imel AMD Athlon 3000+.

Predlogi?

jest10 ::

Si posodobil BIOS pred menjavo?

mih3cc ::

Niti ne. A je to obvezno?

bluefish ::

Ni obvezno, vendar so simptomi precej čudni - sploh to, da ti enkrat dela, drugič ne,...

mih3cc ::

Torej, kako lahko to naredim sedaj, ko ne morem niti v Windows?

BaRtMaN ::

Greš k sosedu in si pri njemu zapečeš CD z novejšim BIOSom.

Sicer pa prbaj najprej še zbrisat natavitve BIOSa (Clear CMOS). Na matični plošči se pretakne jumper, nekateri priporočajo še izvzetje baterije za pol minute.

mih3cc ::

Kje pa zbrišem CMOS? Matična je Asus m2npv-vm. In kako to misliš, pretakne jumper? Izstaviš in nazaj vstaviš?

jest10 ::

Niti ne. A je to obvezno?

Ja je skoraj obvezno-glede na tvoj prejšnji procesor je plata že stara in ima gori star BIOS, ki še nima podpore za novi procesor

mih3cc ::

Čudno pri vsej tej stvari je, da mi je včeraj uspelo priti v Windows. Torej, kaj naj sedaj naredim? Zbrišem CMOS, izstavim baterijo, updejtam bios in bi moralo delovati?

BaRtMaN ::

Najprej samo zbriši CMOS in poskusi, če deluje računalnik stabilno.

Sicer posodobi še BIOS. Boš pa moral s tem malo počakati, ker so Asusove strani trenutno v prenovi.

mih3cc ::

Sem odstranil baterijo in zbrisal CMOS po navodilih ki sem jih prejel zraven plate. Zadeva še vedno ne dela. A je možno da bi blo kaj narobe z napajalnikom (450W), sicer sem že poizkusil odklopiti disk za podatke ter CD rom?

Galaxy ::

Halo? A si ti malo tuc-tuc. Pametno so ti svetovali - updejtaj BIOS.

mih3cc ::

Evo. Sem updejtal. Iz diska še vedno noče bootat, ugotovil pa sem, da mi bere CD. Že inštaliram XP :)

Ciklamen ::

Am, imaš še stari procesor?

Če imaš, ga nazaj priklopi in idi na stran tvoje mameplate in tam downloadaj Flash Bios program ter flashaj in vstavi novi procesor.
- End of the Post ->


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem AMD Phenom II X4 945 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
643679 (3015) Pšenični
»

Asus m2npv-vm in radeon 3850

Oddelek: Pomoč in nasveti
6821 (707) dëych
»

Težave z displejem

Oddelek: Strojna oprema
291409 (1163) klemen135
»

Kako vgraditi nove komponente?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
302561 (1787) solatko
»

racunalnik se noce zagnat , nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
161288 (1207) oemdzi

Več podobnih tem